Kahramanmaraş'ta Kayseri Yolu Üzerine Üst Geçit Yapılıyor

Onikişubat İlçesi Üngüt Mahallesi sınırları içerisinde Aziz Sancar Anadolu Lisesi, Kahramanmaraş Spor Lisesi, Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kahramanmaraş Güzel Sanatlar Lisesi ve Gardiyan Okulu’nun da bulunduğu bölgede, Batı Çevre Yolu üzerine hem üst geçit hem de yaya yolu yapılıyor.

YEREL YÖNETİM 12.03.2020, 21:26
Kahramanmaraş'ta Kayseri Yolu Üzerine Üst Geçit Yapılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün geçtiğimiz günlerde öğrencilere söz verdiği Batı Çevre Yolu üzerine üst geçit yapımına başlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün bir program dönüşü yolda karşılaşıp sohbet ettiği öğrenciler okullarının bulunduğu bölgeye üst geçit yapılmasını istemişlerdi.

Başkan Güngör’ün sözü üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Batı Çevre Yolu üzerinde öğrencilerin karşıdan karşıya geçişinde sorun teşkil eden bölgede

üst geçit ve yaya yolu yapımına başladı. Onikişubat İlçesi Üngüt Mahallesi sınırları içerisinde Aziz Sancar Anadolu Lisesi, Kahramanmaraş Spor Lisesi, Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kahramanmaraş Güzel Sanatlar Lisesi ve Gardiyan Okulu’nun da bulunduğu bölgede, Batı Çevre Yolu üzerine hem üst geçit hem de yaya yolu yapılıyor.

Üst geçidin ayakları ve ulaşımı sağlayacak yaya yolu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, üst geçidin köprü kısmı ise Karayolları tarafından hayata geçirilecek.

Yorumlar (6)
Adsız maraş 1 ay önce
MaşAllah nazar değmesin önsen köprüsü afişlerigibi sadece reklamıı çünkü yapilan bir iş görmedik şükür
Ali 4 hafta önce
İyi Günler,
Cahit Zarifoğlu İlkokulu öğrenci giriş ve çıkış saatlerinde Kadirpaşa Bulvarı üzerinde Belediyenin hiçbir önleminin olmaması ve sürücülerin yayalara öncelik vermemesi nedeniyle neredeyse her hafta bir öğrenciye araç çarpmakta. Çok tehlikeli bir yol araçlar yukarıdan aşağıya hızlı iniyorlar. Küçücük çocuklar hep ezilme tehlikesi geçiriyor. Daha Çarşamba günü oldu kaza. Belediyeye buraya yaya trafik lambası bırakın veya sürat engeli yapınız diye yazdık ama dönüş olmadı. Aynı Bulvar üzerinde Senem Ayşe okulu karşısı da aynı tehlike arz ediyor.
Lütfen siz sesimizi duyurun.
Birine bir zarar geldikten sonra çok da önemi kalmaz önlemlerin. Önemli olan vaktinde tedbir almak.
Mahalle sakini 4 hafta önce
Bence olmasi gereken üst geçitten ziyade akdo nun önünden gelip boğaziçine giden yol, servis yolu olarak devam ettirilmeli. Hatta ünv kavşağina kadar giderek, üniversiten gelen
alt yol-orman mahallesi yolunu kullananlar dahil toplu taşımanin burdan geçerek okullar bolgesinin ulaşimi kolaylastirilmali.
yavuz 4 hafta önce
öncelikle yolu yapın yoldan başka her şeye benzer son derece bakımsız yeteri kadar aydınlatma yok yol bakımsız yolda yeteri kadar işaret levhası yok yol çizgisi yok kazaya sebebiyet verir
ali 4 hafta önce
öğrencilerin karşıtarafta işi yokki kim kullanacak.oradaki okullara öğrenciler şehrin her tarafında ya sevis ile yada otobüs ile geliyorlar üstgeçit ile okullar ne alaka vesselam
Maraşlı 4 hafta önce
Sayın editör gardiyan okulu nedir ?