Kahramanmaraş'ta Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör sağlık çalışanlarına toplu taşıma hizmetinin ücretsiz olduğunu duyurdu.

YEREL YÖNETİM 20.03.2020, 11:55
Kahramanmaraş'ta Sağlık Çalışanlarına Toplu Taşıma Ücretsiz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını kapsamında sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanacağını duyurdu.

Kahramanmaraş Halk Otobüsleri Oda Başkanı Mustafa Baltacı’yı makamında kabul eden Başkan Güngör, bu konu hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını ve fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarının bu süreç içersinde toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması yönünde karar aldıklarını söyledi.

Başkan Güngör yaptığı açıklamada: “Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde özverili ve fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımız bu süreçte toplu taşımadan ücretsiz yararlanacaklardır. Katkı ve desteklerinden dolayı Halk Otobüsleri Oda Başkanımız Mustafa Baltacı ve esnafımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanma hakkı da geçici olarak günlük iki binişle sınırlandırıldı.

Yorumlar (10)
MİSAFİR 3 hafta önce
KOMPLE KALDIR ŞU 65 YAŞI ŞU SALGIN GEÇENE KADAR OTURSUNLAR EVLERİNDE ŞEHİR ŞEHİR GEZİP ZAR SALLAMASINLAR ARTIK MAHALLE ARALARINDA YASAKLAYIN ÇIKMASINLAR SOKAKLARDA OTOBÜSLERDE İŞLERİ YOK DURUMLARIN CİDDİYETİNİN FARKINA VARSINLAR BİZ ESKİ TOPRAĞIZ YAĞ PEKMEZLE BİZE BİRŞEY OLMAZ KAFASINDA GEZMESİNLER
Alyanak osman 3 hafta önce
Editor, su isimleri buyuk, k.maras icin icraatlari kucuk pastaneleri de haber yap, tabi sponsorlugunuz yoksa!!! Milletce onlemler aliyor korona ile mucadele ediyoruz, bu pastaneler tiklim tiklim musteri agirliyor, saatlerle laklaka saksaka, uc kurus karindan vazgecmeyenleri vatandas olarak yaziyoruz bir kenara, ha kafe ha pastane ne farki var, kafeye gidenler risk teskil ediyorda pastaneye gidip oturanlar teskil etmiyor mu, hadi editorr gorelim sizin memleket severliginizi
Önder Şen 3 hafta önce
Fedakarca çalışan sağlıkçı kardeşlerimize ne yapsak haklarını odeyemeyiz
Ali 3 hafta önce
Bu süreçte daha fazlasını da hakettiler tebrikler başkanım
osman dede 3 hafta önce
ALLAH ESİRGESİN ÇOK BÜYÜK BİR HİZMET!!! MEMLEKETİN HER TARAFINDAN HİZMET FIŞKIRIYOR.
ali 3 hafta önce
sayın başkanım ulaşım daire başk. sorun okullar tatil oldu öğrenci abonman kartlarına mart ayında para yatıranlar madur.ist.bşb 30 nisana kadar uzattı. kmbb oralı olmuyor. milletin şikayetini dikkate alan yok neymiş efendim paralar bölüşülmüş aylık 3000 öğ. abonman kart kullanıyor bu sorunu çözün.
RADYOLOG 3 hafta önce
TEBRİKLER..
Ökkeş 3 hafta önce
Tüm sağlık çalışanlarına tam destek HASTANE ve ECZANELERDE hizmet veren sağlıkçılara helal olsun ALLAHIM korusun onları çok teşekkürler Türkiye
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın