Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu büyükşehirlerden biri oldu

Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırmasına göre Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu dördüncü büyükşehir oldu. En konforlu büyükşehirler sırayla Eskişehir, Konya, Erzurum, Kahramanmaraş ve Ankara.

YEREL YÖNETİM 31.10.2019, 15:30
Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu büyükşehirlerden biri oldu
banner257

Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırmasına göre Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu dördüncü büyükşehir oldu. En konforlu büyükşehirler sırayla Eskişehir, Konya, Erzurum, Kahramanmaraş ve Ankara.

Büyükşehirlerin toplu taşıma performansları araştırıldı. Konfor, güvenlik, zamanlama gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan araştırmada Eskişehir en konforlu ulaşıma sahip kent seçildi. Megakent İstanbul ise ilk 5’e giremeyerek 7’nci sırada yer aldı.

Araştırma şirketi Areda Survey, büyükşehirlerin toplu taşıma performanslarını araştırdı. ‘Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırması’ kapsamında katılımcılara, konfor, bilgilendirme, erişilebilirlik, zamanlama, ücret, güvenlik, personel, çevresel faktörler, geri bildirim, uygunluk gibi toplu taşımadaki 10 hizmet kriteri soruldu.

ANKARA İLK 5’TE

30 ilde 10 bin 740 kişiyle 13-30 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan araştırmada, Eskişehir 100 üzerinden 64,1 puan ile ilk sırada yer aldı. Onu 60,6 puanla Konya, 60,5 puanla Erzurum, 59,0 puanla Kahramanmaraş ve 57,4 ile Ankara izledi.

Yorumlar (18)
Ahmet 8 ay önce
Araştırma şirketi Areda Survey kaç paraya, böyle uydurma masa başında araştırma yaptı. Kahramanmaraş ta ulaşım Hiç de konforlu değil hatta Rezil durumda.
maraştan 8 ay önce
en pahalı ulaşım kahramanmaraş belediyesinde onu haber yapın bence
vatandaş 8 ay önce
sondan yapılan sıralama olmasın bu iyi bakın bence :) Binevlerden diş hastanesine gelene kadar, adamın ağzında sağlam diş kalmıyor, otobüsler çok konforsuz, şu vekillerimiz yada belediye başkanımız işe gidip gelirken toplu ulaşımı kullansa da sizde haber yapsanız, lütfen ellerine de 5 er kilodan iki torba verin izleyin, Erkoç gider ayak sistemin felç etti, eski düzen daha iyi ve hızlıydı, vatandaş daha konforlu gidiyordu , otobüsleri yeniledi, otobüs sahipleri kredi ile borçlanıp yeni otobüs aldılar, sonra ağlamaya başladılar, tıklım tıklım doldurmazsak kredilerimizi ödeyemiyoruz dediler, vatandaş kurban bayramlarındaki mal pazarına gelen kamyonlar gibi tıklım tıklım üst üstte gitmeye başladı, 2023 yolunda yaşananlar bunlar, birde ulucaminin alt tarafında kuyruk oluyor akşam vakti , bir zahmet onuda haber yapsanız ya neyin kuyruğu o hiç merak eden oldu mu ?
Ede46 8 ay önce
Bellli ki dünyanız sadece maras tan ibaret çıkında çevre illere bir bakın ve çıkardın kafanızdaki maskeyi
Kolombiyali ukkaşe 8 ay önce
Guldurmeyin adami arkadas halkotobusu araci kullanan soforler sanki margrus dolmusuyla bağina cimento daşiyor bilmesek binmesek yutturucuz, en konforlu ulasim kayseridedir gecenin 03:00 de inersin otogara servis seni 40 km otedeki evine kadar goturur , 25 yildir minibus diye bisey yok
Vaybe 8 ay önce
Diğer şehirleri düşünemiyorum o zaman
Wery 8 ay önce
Evimin önünden metro geçiyor, ama ben dolmuş tercih ediim. Nedek edem alışmış şeyimiz dolmuşa bir kere metro, metrobüs, tramvay gibi araçları yabanvılıyor. Yadırhı buluii. Yoksam hızlı tireninden uçaa kadar her şeyimiz tastamam. Milletin düzde yolu yok bizim dağın yarı yerinde çevre yolumuz var hemi de 8 şerit.
EDEM 8 ay önce
ARAŞTIRMA YAPANDA AKP Lİ ARAŞTIRDIĞIDA AKP Lİ BELEDİYEDE AKP Lİ SONUÇ:UYUMAYA DEVAM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?