Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu büyükşehirlerden biri oldu

Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırmasına göre Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu dördüncü büyükşehir oldu. En konforlu büyükşehirler sırayla Eskişehir, Konya, Erzurum, Kahramanmaraş ve Ankara.

Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu büyükşehirlerden biri oldu

Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırmasına göre Kahramanmaraş toplu taşımada en konforlu dördüncü büyükşehir oldu. En konforlu büyükşehirler sırayla Eskişehir, Konya, Erzurum, Kahramanmaraş ve Ankara.

Büyükşehirlerin toplu taşıma performansları araştırıldı. Konfor, güvenlik, zamanlama gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan araştırmada Eskişehir en konforlu ulaşıma sahip kent seçildi. Megakent İstanbul ise ilk 5’e giremeyerek 7’nci sırada yer aldı.

Araştırma şirketi Areda Survey, büyükşehirlerin toplu taşıma performanslarını araştırdı. ‘Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırması’ kapsamında katılımcılara, konfor, bilgilendirme, erişilebilirlik, zamanlama, ücret, güvenlik, personel, çevresel faktörler, geri bildirim, uygunluk gibi toplu taşımadaki 10 hizmet kriteri soruldu.

ANKARA İLK 5’TE

30 ilde 10 bin 740 kişiyle 13-30 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan araştırmada, Eskişehir 100 üzerinden 64,1 puan ile ilk sırada yer aldı. Onu 60,6 puanla Konya, 60,5 puanla Erzurum, 59,0 puanla Kahramanmaraş ve 57,4 ile Ankara izledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Araştırma şirketi Areda Survey kaç paraya, böyle uydurma masa başında araştırma yaptı. Kahramanmaraş ta ulaşım Hiç de konforlu değil hatta Rezil durumda.

maraştan
maraştan - 2 hafta Önce

en pahalı ulaşım kahramanmaraş belediyesinde onu haber yapın bence

vatandaş
vatandaş - 2 hafta Önce

sondan yapılan sıralama olmasın bu iyi bakın bence :) Binevlerden diş hastanesine gelene kadar, adamın ağzında sağlam diş kalmıyor, otobüsler çok konforsuz, şu vekillerimiz yada belediye başkanımız işe gidip gelirken toplu ulaşımı kullansa da sizde haber yapsanız, lütfen ellerine de 5 er kilodan iki torba verin izleyin, Erkoç gider ayak sistemin felç etti, eski düzen daha iyi ve hızlıydı, vatandaş daha konforlu gidiyordu , otobüsleri yeniledi, otobüs sahipleri kredi ile borçlanıp yeni otobüs aldılar, sonra ağlamaya başladılar, tıklım tıklım doldurmazsak kredilerimizi ödeyemiyoruz dediler, vatandaş kurban bayramlarındaki mal pazarına gelen kamyonlar gibi tıklım tıklım üst üstte gitmeye başladı, 2023 yolunda yaşananlar bunlar, birde ulucaminin alt tarafında kuyruk oluyor akşam vakti , bir zahmet onuda haber yapsanız ya neyin kuyruğu o hiç merak eden oldu mu ?

Ede46
Ede46 - 2 hafta Önce

Bellli ki dünyanız sadece maras tan ibaret çıkında çevre illere bir bakın ve çıkardın kafanızdaki maskeyi

Kolombiyali ukkaşe
Kolombiyali ukkaşe - 2 hafta Önce

Guldurmeyin adami arkadas halkotobusu araci kullanan soforler sanki margrus dolmusuyla bağina cimento daşiyor bilmesek binmesek yutturucuz, en konforlu ulasim kayseridedir gecenin 03:00 de inersin otogara servis seni 40 km otedeki evine kadar goturur , 25 yildir minibus diye bisey yok

Vaybe
Vaybe - 2 hafta Önce

Diğer şehirleri düşünemiyorum o zaman

Wery
Wery - 2 hafta Önce

Evimin önünden metro geçiyor, ama ben dolmuş tercih ediim. Nedek edem alışmış şeyimiz dolmuşa bir kere metro, metrobüs, tramvay gibi araçları yabanvılıyor. Yadırhı buluii. Yoksam hızlı tireninden uçaa kadar her şeyimiz tastamam. Milletin düzde yolu yok bizim dağın yarı yerinde çevre yolumuz var hemi de 8 şerit.

EDEM
EDEM - 2 hafta Önce

ARAŞTIRMA YAPANDA AKP Lİ ARAŞTIRDIĞIDA AKP Lİ BELEDİYEDE AKP Lİ SONUÇ:UYUMAYA DEVAM.

Hmmm
Hmmm - 2 hafta Önce

Bizim halka hizmet etme ama sorunca memnun.

Kadir cicekci
Kadir cicekci - 2 hafta Önce

Hangi konfordan bahsediyorsumuz.bu insallari aptalmi saniyorsunuz
Cevre illere gidip gorun. biyuksehiri Oto usleri kayip oldu anlayan yok.pazar gunleri cok yerlere Otobus yok.koyde yasiyoruz.Allah yardimciniz olsun.

Kayt
Kayt - 2 hafta Önce

Allah tan korkun... Dolmuş varken çok mu iyiydi. Hepsi yarış içinde, insana kriz geçirtirlerdi. Yorumların çoğu haksız. Erkoç un yaptığı en iyi hizmet. Diğer şehirlerde bir karmaşa var. Otobüsler tek tip düzen iyi.

Bertizli bekir
Bertizli bekir @Kayt - 2 hafta Önce

Gardaş otobüste sorun yok sürücüler sorunlu malmı daşıyor insanmı tugla biriket çimrntomu patatesmi sayın başkan bir kez binsin tebdili kıyafet görsün yaşlı var cocuk var bayan var

Marastan
Marastan - 2 hafta Önce

Nasıl konformus neye gore araştırma yapıyolar çok merak ediyorum bi-72 numara vermişler doru düzgün calismiyor-digerlerine gelirsek de ya hepsi pes pese geliyo yada en az 30 dk bekliyon

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 2 hafta Önce

Biniyorum.Yarım saat dolaşıyorum.Bir bakıyorum evimden en fazla 500 metre uzaklaşmışım.

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Şehrimize şehiriçi tramvay ne zaman gelecek. Bunu belediyeye soran yok. Önce dolmuşlar da oturarak gittiğimiz yere şimdi ayakta zor gidiyoruz. Şöförün söylediği tek cümle ayaktakiler arkaya yanaşsın.

GANALI MEHMET
GANALI MEHMET - 2 hafta Önce

Bire Allah'tan korkmazlar alabalik gibi gidip geliyoruz küçücük otobislerin içinde....Canimdan bezdim Allahima dinime yahu nerede bu BÜYÜK OTOBÜSLER!!!!Nerede be kardeşim.Derhal BÜYÜK OTOBÜSLER ISTIYORUZ DERHALL

Six sigma
Six sigma - 2 hafta Önce

Yorumları beğenmeyenlerin hepsi ulaştırma daire başkanlığındandır. Belki de işe arabayla gidip gelenlerdir. Haydi arabayla gidip geldin;hal kavşağı içler acısı..İlçelere giden yollar...Şehir içi ulaşım berbat..Oturduğumu bilmem hep ayaktayız. Yorumları beğenmeyenler neye göre beğenmemezlik yapıyorlar acaba??

TESK
TESK - 2 hafta Önce

Bizim hemsehriler yine bildiğimiz gibi, hem otobüsler çok konforsuz diyor hem de Erkoç sıfır otobüs aldırdı diyor. Bir diğeri anketi AKP'li mi yaptirdi diyor liste başında Eskişehir var. Harbi komik yorumlar. Haberden çok yorumları okumaya geliyorum. Tamamen rasyonellikten uzak.


SIRADAKİ HABER

banner122