Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Beyoğlu Mahallesi Karapınar mevkisinde gerçekleştirilen dikim etkinliği öncesi yaptığı konuşmada, Hatay ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen yangınlar sonucu, ormanların önemli ölçüde zarar gördüğünü sö

YEREL YÖNETİM 20.10.2020, 20:13
Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 3 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.
banner257
banner226

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Beyoğlu Mahallesi Karapınar mevkisinde gerçekleştirilen dikim etkinliği öncesi yaptığı konuşmada, Hatay ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen yangınlar sonucu, ormanların önemli ölçüde zarar gördüğünü söyledi.

Amaçlarının gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak olduğunu aktaran Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Ülkemizin çeşitli yerlerinde orman yangınları çıktı. Orman yangınlarında yanan her bir ağaç ve hayvan, bizim içimizi acıttı.

Biz de Türkoğlu Belediyesi olarak, yanan ağaçların yerini alması adına, daha çok hayvanların can bulabilmesi için Beyoğlu Mahallesi Karapınar mevkindeyiz.” dedi.

Konuşmaların ardından vatandaşların da katılımıyla 3 bin 500 fidanın dikimi gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş’ta yaklaşık 10 gün önce Ayşepınarı mevkiinde ve diğer alanlarda çıkan orman yangınlarında 65 hektar’dan fazla alan zarar gördü.

banner261
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı