Kahramanmaraş'ta Hal Kavşağı Eziyeti Bitmiyor

İki yılı aşkın süredir devam eden K.Maraş'ın yüz karası haline gelen Hal Kavşağı Kasım ayının sonu gelmesine rağmen bitmedi. Vatandaş kaplumnağa hızıyla devam eden çalışmalardan şikayetçi. Siyasiler suskun. Halk perişan.

YEREL YÖNETİM 27.11.2019, 08:00 27.11.2019, 08:01
Kahramanmaraş'ta Hal Kavşağı Eziyeti Bitmiyor
banner257

K.Maraş'ta yapılması Türkiye'nin en uzun süren kavşağı olma özelliği taşıyan Hal Kavşağı Kasım ayının sonuna gelmemize rağmen hala bitmedi. Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin defalarca tarih verdiği Hal Kavşağında çalışmalar çok yavaş da olsa devam ediyor. Haber46'nın günde 3 vardiya çalışılarak kısa sürede bitirilmesi gerektiğini belirttiği Hal Kavşağıda ne yazık ki çalışmalaar yetersiz.

Özellikle sabah saatlerinde binlerce araç kuyrukta beklemek zorunda kalıyor. Alternatif güzergah da olmadığı için vatandaş bu yolu kullanmak zorunda. 

Kasım ayının sonuna kadar yağış olmadığı için bu güne kadar kavşak çok rahat bitirilebilirdi. Ancak çalışmaların yetersizliğinden dolayı çalışmalar devam ediyor. Yağışların başlamasıyla beraber çalışmalar duracak ve hal kavşağı bir defa daha kaderine terk edilecek.

Günde onlarca kişi Haber46'ya ulaşarak Hal Kavşağının bir an önce bitirilmesi gerektiğini, yollarda perişan olduklarını, okula ve işe geç kaldıklarını ifade ediyorlar. Kahramanmaraş siyasetçilerinin ve basınının konuya duyarsız kaldığından da şikayet eden vatandaşlar, sesimizi sadece Haber46 duyuruyor. Lütfen bu konuyu gündemden düşürmeyin. Yağmurla başlayınca mazeretleri de olacak ve hiç bitirilmeyecek dediler.

Haber46 olarak konuyu bir defa daha gündeme getiriyor ve konunun takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz.

Yorumlar (21)
bg 6 ay önce
Hal kavşağı halimizi bırakmadı. Haberlere konu olmayan onlarca kaza oluyor, Kaza yapan vatandaşlar zaten canım malım yandı diyip inşaat alanında verdiği zararı (tabelaların kırılması,kaldırımların sökülmesi vs.) olay mahalini terk ediyor. Bir şarkı var aklıma geldi " keşke annen babana o gecede olmaz başım ağrıyor diyeydi..." bu kavşağı bitirmeyecekseniz niye başladınız bu zulümü vatandaş neden çekiyor? Biride çıkıp anlatmıyor.
arke 6 ay önce
Sayın Haber 46 lütfen siyasetcilerimizi rahat bırakın.
onların bugünlerde çok işleri var mesela; karadenizi müslüman yapıyorlar,kaleyi açacaklar inşAllah,bacalara filtre taktıramadıkları için telefon kapatmalar,düğün dernek gezmeleri,vs.vs.vs.
şimdi sizinki de iş mi? bu kadar yoğunluğun arasında.......
Murat Bey 6 ay önce
Konusunca vatan haini ilan ediliyoruz. Tam 2 yıl oldu ayıp be 2 yılda Boğaz köprüsü yapılırdı bu memlekete ihanet ediyorsunuz bu insanların Reisine olan sevgisini ve saygısını kullanıp hem bu şehre hem partinize hem de Reis e ihanet ediyorsunuz 2 yıldır o yol tam bir keşmekeş siz ne iş yapıyorsunuz taziyeye gidip fotoğraf paylaş şu ziyaret etti fotoğraf paylaş. Artık bitirin şu hal kavsağını ve çıkın bu halktan gecikme için özür dileyin
EDEM 6 ay önce
ben olsam haber bile yapmam müstehak millete. oy verirken düşüneceklerdi.
maraşın yerlisi 6 ay önce
birileri bizim aklımızla dalga geçiyor. Üzerine düştükçe işleri ağırdan alıyorlar , sanki bir intikam , inşaAllah bir sonraki seçimde bu rezillikleri unutmazsınız eyyyy maraş halkı , aptal yerine koydurmayın kendinizi
HÜSEYİN 6 ay önce
ALİ ÖZTUNÇ İLE HAYRETTİN GÜNGÖR Ü DEĞİŞTİNİZ HİZMET E DEĞİL YATANA OY VERİRSENİZ HİZMETLE DEĞİL YATAN ADAMLARLA KARŞILAŞIRSINIZ MÜSTAHAK MARAŞ A ŞİMDİ ANLADINIZ MI HİZMETİN NEDEN GEÇ GELDİĞİNİ
BAZI ARKADAŞLARA BAKIYORUM MARAŞ LI İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINI ELEŞTİRİYOR SÜT DAĞITACAKMIŞ TA NEDEN DAĞITMIYORMUŞ ERKOÇ NELER VAAT ETTİ NELER YAPTI DİYEN YOK EN BASİTİ HANİ MARRAY HANİ TELEFERİK HANİ ANDIRIN YOLUNUN KISALTILMASI
Ede 6 ay önce
Cehalet ne kadar kötü bir şey böyle amacınız sadece eleştirmek olan bir millet olduk Kuran-ı Kerim'in ilk cümlesi oku oku oku...Hal kavşağını Belediye yapmıyor, Karayolları yapıyor oradan geçerken de fark etmiyorsunuz kimin yaptığını oturduğunuz yerden ahkam kesmeyi bırakın artık.
Hmmm 6 ay önce
Oy verenler şikayet etmesin bi zahmet. Vermeyenler istediği gibi eleştirebilir.
Vatandaş 6 ay önce
Bitirirlerse değerleri Haber46 nın sürekli haber yapıp gündeme gelmeleriyle bitirirler anca
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?