Kahramanmaraş’ta Toplu Taşımada Aktarma Dönemi Başlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 24 Temmuz 2017 tarihinde Toplu Taşımada AKTARMA sisteminin başlayacağını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta Toplu Taşımada Aktarma Dönemi Başlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 24 Temmuz 2017  tarihinde Toplu Taşımada AKTARMA sisteminin başlayacağını duyurdu. 

Konu ile ilgili olarak Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Kent içinde çalışan Özel Halk Otobüsleri ile Büyükşehir Belediye Otobüslerinin daha hızlı, konforlu, ekonomik, entegre ve tercih edilebilir bir toplu taşıma sistemi için 24.07.2017 tarihinden itibaren 60 dakika süre içerisinde 0,30 TL bedel ile aktarma sistemi uygulanacaktır.

Yapılacak olan AKTARMA Sistemi ile kent içi trafik yükü azaltılacak ve toplu ulaşımda alternatifler artırılarak duraklarda bekleme ve yolculuk süresi de kısaltılacaktır. Hedefleri farklı olan yolcuların ise birbirinden ayrılması sağlanacak ve böylece ulaşım hız kazanacaktır.

Uygulamada;

-Kahramankartı validatöre okuttuktan itibaren 15 dakikadan fazla bir süre geçmeden aktarma hakkı kullanamayacaktır. Bu süre dolmadan önce Kahramankart ikinci defa kullanır ise normal tarifeye göre ücret tahsil edecektir.

-Abonman ve Kullan-at biletlerde aktarma sistemi olmayacaktır.

-Özel Halk Otobüsü hatlarından belediye hatlarına, Belediye hatlarından özel halk otobüsleri hatlarına aktarma olacaktır. Ancak aynı hatlar içerisinde ise aktarma yapılmayacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
andırınlı
andırınlı - 12 ay Önce

çok isabetli bir karar.böylece tüm yolcular sokak sokak cadde cadde gezdirilmemiş olur.
Ana arterlerden direk konforlu büyük otobüsler gider.zaman israfı önlenir.

ry
ry - 12 ay Önce

bu aktarma sistemi daha önce uıygulanıyordu. sessizce kaldırıldı. haber dahi yapılması. şimdi ise yeni bir haber gibi veriliyor. halbuki bu sistemde mağduriyetler olacak. belediyeden ne bekliyorsanız bilmiyorum ama yalakalıkta çağ atladınız.

hanifi serkan tutyemez
hanifi serkan tutyemez - 12 ay Önce

hala ücretler çok fazla...hele öğrenci ve öğretmen ücretleri çok çok fazla.bir başka konu ise otobüslerin 24 saat esaslı çalışması gerekir tabi nöbetçi usulü.büyükşehir olmanın gereğide budur bence

ş akpınar
ş akpınar - 12 ay Önce

şimdi aktarma dönemi başladı diyorsunuz ya evet aktarma dönemi başlamış. 3 binimlik kart 10 tl olur mu. bu memlekete gelen biri bir kere binecegi bu halk otobüsüne 10 tl mi verecek . enfilasyon yüzde 7 dedikleri bir ülkede yüzde 40 zam ne demektir ya. eğer bu ülkenin kalemleri böyle işlere sesiz kalıyor sa büyük sorunlar vardır demektir. sabah otobüse bindim. insanların cebinde 5 lirası var başka da parası yok. otobüse binemiyorlar. şöförler haklı olarak binmeyin dir . böyle bir belediyecilik le biz ülkenin en iyi belediyesi oluyoruz . evet oluruz tabi vatandaşa aktarma da bir numarayız . buna sessiz kalan herkes bu hata ya ortaktır.

KÜRAŞT46
KÜRAŞT46 - 12 ay Önce

Büyük şehir olmanın kazığı

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

aktarma ne kardeş milletin kafasını bulandırmayın amacınız nedir yani sizin... halk otobüsüne bindik kartı okuttuk 15 dakika sonra inip belediye otobüsüne bindik kartı okuttuk 15 dakika sonra piskolojimiz bozuldu indik tekrar halk otobüsüne bindik yine bir 15 dakika geçti bunalıma girdik tekrar indik belediye otobüsüne bindik lan arkadaş maraş ne kadarcık şehir ki... sizin dediğiniz doğukentten binip kavlaklıya gidecek olan birisi için geçerlidir sanırım birde neden halk otobüsünden inip halk otobüsüne binemiyoruz yada belediye otobüsünden inip belediye otobüsüne binemiyoruz...

selim.
selim. - 12 ay Önce

yani özel halk otöbüsünden inip başka özel halk otöbüsüne bindiğimizde geçerli olmayacaksa ne işe yarar ki?Araçların çoğu özel halk otöbüsü.

osman yavuz fatih
osman yavuz fatih - 12 ay Önce

buradan taksici camiasına sesleniyorum halk otobüslerine karşı dulmuş taksi taşımacılığını başlatın asgari geçim sağlayan insanlar günlük 10 tl çok ayda 900 güzel para işi artık ticarete dökmüşler

SIRADAKİ HABER

banner235

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126