K.Maraş Büyükşehir'den huzur hakkı ve makam aracı açıklaması

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bazı internet sitelerinde yayınlanan, Yönetim Kurulu Üyelerine yüksek miktarda huzur hakkı ödendiği ve satılan makam aracının yerine daha yüksek fiyata makam aracı satın alındığı iddialarını yalanladı.

K.Maraş Büyükşehir'den huzur hakkı ve makam aracı açıklaması

Son günlerde Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi ile ilgili ortaya atılan iddialara yalanlama geldi. Bazı internet siteleri tarafından, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan AKBEL şirketinde yönetim kurulu üyelerine yüksek miktarda huzur hakkı ödendiği iddia edilmişti. Yine aynı siteler satılan Mercedes marka makam arabasının yerine daha yüksek fiyata başka bir makam aracı alındığı iddiaları yayınlanmıştı. Tüm bu iddialar Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi tarafından yayınlandı. 

AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

Bazı internet sitelerinde Belediyemiz AKBEL şirketinde yönetim kurulu üyelerine yüksek miktarlarda huzur hakkı ödendiği, Mercedes marka aracın 210.000’TL’ye satılarak yerine 440.000 TL’ye Passat marka araç alındığı konusunda bilgiden yoksun, maskatlı, önyargılı, kamuoyunu yanıltmaya ve algı oluşturmaya yönelik mesnetsiz ifadelere yer verildiği görülmüştür.

Kamuoyunu bilgilendirme amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Belediyemiz AKBEL şirketinde 11 olan yönetim ve denetim kurulu üyesine ödenen huzur ücreti toplamı aylık 29.400 TL, iken mevcut durumda bu sayı 4 yönetim kurulu üyesi ile sınırlandırılmış ve huzur ücreti toplamı ise aylık 8.820 TL’ye indirilmiştir.

Belediyemizde ( KASKİ DAHİL ) ağırlıklı hizmet aracı olmak üzere araç ve iş makinesi sayısı 145 adet azaltılarak yılık ortalama 7 Milyon TL tasarruf sağlanmıştır. Belediyemizde bulunan ve kullanılmayan Mercedes marka araç 2886 Sayılı Kanunun 45. Maddesine göre açık ihale yöntemiyle 254.000 TL’ye satılmış ve yerine herhangi bir araç alınmamıştır. Başkanlık hizmetlerinde kullanılan aracın kira süresinin dolması sebebiyle yerine aynı marka araç kiralanmıştır. 

Yönetimin evrensel bir değeri olan şeffatlık, kanunlarımızda bu kapsamda yer alan hükümler, Partimizin 31 Mart 2019 Yerel Seçimler Manifestosu’nda vurguladığı ‘Tasarruf ve Şeffaflık’ ilkesi ile idaremizin bu konulardaki hassasiyeti gereği hemşerilerimizin bilgisine saygıyla sunulmuştur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yasin
Ahmet Yasin - 2 ay Önce

Şehir içi Toplu Taşımalara da görev yapan (Halk otobüsü, Okul Servisi, İşci Servisi Vs) Düzenli eğitimler verilse her önüne gelen o araçları kullanmasa çok iyi olmaz mı?

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 2 ay Önce

Memlekette daha yol yok, her yer delik deşik ulaşım sorunu nu çözememişsiniz küçücük maraşta sonra burada laf salatası yapmaya milleti kandırmaya devam edin. Ama maraşa müstehak az bile, beter olun.

Kral
Kral - 2 ay Önce

Müthiş is yaptin su faturasınından belli cok Saol milletin anasini aglatiyorsunuz

Sayın Başkanım
Sayın Başkanım - 2 ay Önce

Size inanıyorum güveniyorum. Islah etsin Allahımız şu paranın gücün kulu olup çoluk çocuğuyla hem dunya hem ahiretini kaybedeni...

hasan
hasan - 2 ay Önce

Ataların bir sözü var.Gelen gideni unutturur.

Ede46
Ede46 - 2 ay Önce

Anlaşıldı ki sende etkisiz elamanı oynuyorsun yazık maras a

Mehmet ay
Mehmet ay - 2 ay Önce

Sayın başkanım biz önce Allah a sonra sana güveniyoruz biliyoruz ki bazı gözü ac yetim hakkı bilmeyenler arkanızdan havliyor takılmayın meyve veren ağaç taşlanir

Susma
Susma - 2 ay Önce

Yalanlar a inanmayalım arkadaşlar herkez ağzına geleni söylüyor aksi ıspatları varsa belgelerle çıksın siteler ki o zaman doğrulansın halk olarak kamuoyunun yanlış bilgilendirmesiyle kulaktan dolma laflarla atılan iftiraya günaha bizde ortak olmayalım

Mustafa Çiçek
Mustafa Çiçek - 2 ay Önce

Bu insanlara ne yapsan yaranamazsın.

Hesap hatası
Hesap hatası - 2 ay Önce

7 milyon bölü 145 yaklaşık 50 bin TL eder hangi aranın kirası 50 bin TL yapmayın abartmayın mantıklı açıklamalar yapın hizmet bekliyoruz sizden. 9 ay olacak çivi cakilmadi. Seçim öncesi yapılması gereken proje açıklamaları yeni yapılıyor.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 2 ay Önce

peki resmi plakalı araçların akşamları plakalarının değiştirilerek kişilerin özel işlerin de kullanımına ne gibi çözümler üretildi ve bu kişilerle ilgili herhangi bir işlem yapıldı mı.


SIRADAKİ HABER