banner240

Mahçiçek: 2023'de TRT'nin Çocuk Şenliği Etkinliğini Kahramanmaraş'ta yapmak istiyoruz

Kahramanmaraş’ın Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 Rekreasyon Alanını ve projesini Kahramanmaraş’ta görev yapan basın mensuplarına tanıttı.

YEREL YÖNETİM 14.10.2021, 17:41
Mahçiçek: 2023'de TRT'nin Çocuk Şenliği Etkinliğini Kahramanmaraş'ta yapmak istiyoruz
banner257
banner226

EXPO alanında gazetecilerle buluşan Başkan Mahçiçek, Expo’nun kenti geleceğe taşıyacak proje olduğunu belirterek, “EXPO ile birlikte Kahramanmaraş yeşil alan konusunda Türkiye ortalamasının üzerine çıkacak” dedi. 

Basın toplantısı EXPO 2023 projesi ile ilgili video slayt gösterimiyle başladı. Programda konuşan Başkan Mahçiçek, “Kahramanmaraş değişmeye başladı. Bu değişimin her alanda devam etmesi lazım. Bunu ufuk olarak okuyacağız” diye konuştu. 

“TEK EKSİĞİMİZ EKSİK TANITIM” 

Başkan Mahçiçek, burada yaptığı açıklamasında; “Hem devlette çalıştığım dönemlerde hem de belediye başkanlığım döneminde elimden geldiği kadar hizmet etmeye gayret ettim. Kahramanmaraş’ı daha ileri bir noktaya daha üst bir düzeye daha marka bir şehir olmasını temin etmek için gayret ettim. Artık yol, kaldırım belediyeciliği bitti. Bundan sonra değiştireceğiz, dönüştüreceğiz. Kahramanmaraş’ın her şeyi var. Sanayisi, edebiyatı, kültürü var. Her şey var ama eksik olan tanıtım. Bizim memleketimiz tanınmıyor. Bizim memleketimizin Akdeniz bölgesinde olduğunu dahi bilinmiyor. Hem Türkiye’yi buraya taşıyacak hem de dünyada çok sayıdaki ülkeyi Kahramanmaraş’a getirecek bir proje lazımdı. İşte o proje bu proje. Kahramanmaraş’ı değiştirip, dönüştüreceksek böyle bir proje yapmamız lazım” dedi. 

“TURİZM KORİDORU OLUŞTURACAĞIZ” 

Başkan Mahçiçek, açıklamasının devamında ise, “EXPO 2023 Onikişubat ile Şanlıurfa’da Göbeklitepe, Gaziantep’te Zeugma, Kahramanmaraş’ta Germenicia, Nevşehir’de de Kapadokya. Böyle bir koridor oluşturacağız. Öte yandan mesela Konya’da bir kelebek bahçesi var ve 1 yılda 400 bin kişi gelmiş. Öyleyse Kelebek Müzesi önemli dedik. Ama yanına ilave olarak ta 7 benekli uğur böceğini de koyduk. Bunun yanında bir müze yapacağız. Hatay’daki şehir müzesine bir yılda 267 bin kişi gelmiş. Müze yaparsak bize de o kadar gelecek. Bunlar hayal değil. Allah ömür verirse 2,5 yılımız var. 2,5 yılın içerisinde bunların hepsi olacak inşallah. EXPO’yu önümüzdeki yılsonunda bitireceğiz, 2023 Nisan’ında da projemizi açacağız. 2023 yılında alabilirsek TRT’nin çocuk şenliği etkinliğini Kahramanmaraş’ta düzenleyelim diyoruz. EXPO devletten 1 lira alınmadan yapılmış bir proje. 1 TL yok! Alt yapısını dâhil tümünü Onikişubat Belediyesi yaptı. Ve bu belediyenin devlete sigorta, vergi borcu yok Allah’a şükür. Piyasaya da borcu yok her şeyi güzel. Devlete borcu olmayan Türkiye’nin nadir belediyelerinden” şeklinde konuştu. 

banner261
Yorumlar (6)
MEHMET YİNANÇ 4 gün önce
Sayın başkan expo 2023 den bahsediyor, Özbaş sitesi yanına bir çocuk parkı yaptılar pislikten çıkılmıyor, bırakın çocuğunuzu götürmeyi, gözünüz ile bakmakta insanın canını sıkıyor. Bir kaç oyun aleti bırakmakla olmuyor, çevre düzenlemesi bile yapılmadı. Geldiler bir römork kum dötüler, oldu çocuk şantiyesi. Bildirdik yine ilgilenen olmadı.
mermercioglu 4 gün önce
expo marasi degilde sizleri bir yere getirecek expo bahane yolsuzluk sahane { sayenizde marasda maras li kalmadi }}
Sabri ozdas 4 gün önce
Tek eksiğimiz imar müdürlüğü nün usulsüzlükler i
Sakıp mert 4 gün önce
Sayin Başkan siz buyrun tekerek Malik ejder sitesindeki usulsüzlükler i düzeltmeye talip olun.
Maraşlı 4 gün önce
Dönme dolap yapıp expoya hazırlandıklarını sanıyorlar çok kötü dalga geçecekler şehrimizle
Hakkı İSTER 4 gün önce
Expo 2023 çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş sivil toplum örgütleri, esnaf ve sanatkarları başta olmak üzere eğitim programları yapılması düşünülüyor mu?
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı