Mahçiçek Aksu TV'ye Çıkıyor! Expo 2023 Sorularını Cevaplayacak mı?

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek biraz sonra saat 19.30'da Sku TV'de canlı yayın konuğu olacak. Başkan Mahçiçek'e Expo 2023'le ilgili kamuoyunun merak ettiği soruların sorulup sorulmayacağı ve cevap verip vermeyeceği merak konusu.

YEREL YÖNETİM 18.02.2020, 18:56 18.02.2020, 19:22
Mahçiçek Aksu TV'ye Çıkıyor! Expo 2023 Sorularını Cevaplayacak mı?

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek bu akşam (18 Şubat 2020 Salı) saat 19.30'da Aksu Tv'de canlı yayında yaptığı hizmetleri ve projeleri anlatacak. Mahçiçek ayrıca programda vatandaşlardan gelen soruları cevaplayacak.

Haber46 olarak kamuoyu adına Expo 2023 ile ilgili aşağıdaki soruların tek tek cevaplanmasını ve kuşkuların giderilmesini talep ediyoruz. 

İŞTE SORULARIMIZ:

1. Expo 2023 için şu ana kadar kaç lira harcandı?

2. Expo 2023 bittiği zaman toplam kaç liraya mal olacak?

3. Expo 2023 alanında yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen alanlar var mı ve bu alanlarda belediye araçları ile personelleri çalıştı mı?

4. Expo 2023'e yurtdışından 2 milyon kişinin geleceği ile ilgili iddianızın arkasında mısınız? Bunun nasıl olacağını detaylı bir şekilde  anlatabilir misiniz?

5. Expo 2023'e başvururken yılda 17 milyon yabancı turistin ve günde ortalama 800-900 uçağın indiği Antal'yadaki Expo 2016'yı kaç kişinin ziyaret ettiğini araşırdınız mı?

6. Expo 2023'ün Kahramanmaraş'a 1 milyar dolar fayda sağlayacağına olan iddianızı yukarıdaki soruların devamı olarak açıklayabilir misiniz? Gerçekten de Expo'dan dolayı Kahramanmaraş 1 milyar dolar kazanacak mı? Buna inanıyor musunuz?

7. Yedinci sorunun devamı olarak Antalya'da yapılan Expo 2016'dan dolayı Antalya'nın ne kadar katma değer kazandığını araştırdınız mı? Bu konudaki somut bilgi ve belgeleri kamuoyuyla paylaşabilir misiniz?

8. Expo 2023'ün tanıtımı için bu güne kadar kaç lira harcama yaptınız? 2023 yılına kadar sadece tanıtım için kaç lira harcamayı planlıyorsunuz?

Yukarıdaki soruların Aksu Tv'de program yapımcıları tarafından Sayın Başkan hanefi Mahçiçek'e soracağına ve Sayın Başkan'ın bu sorulara samimiyetle cevap vereceğine inanıyor ve açıklamaları merakla bekliyoruz.

Yorumlar (17)
Bir fatiha okuyan yokmu denilecek gün 2 ay önce
Tekerek malık ejder sitesi kacak aykırılığı olan yere verdiğiniz usulsüz iş bitirmeyi neden nasıl ne zaman verdiniz açıklayın
Kaynak israfı 2 ay önce
keşke expo yerine 5-10 fabrika yapilip silah ve muhimmat uretilseydi 4000-5000 tl maasla maraslı gençler is sahibi olsaydi ,refah seviyesi artsaydi ,asgari ücretle köle gibi 18 saat tekstil fabrikalarında çalışmakla maraşlınin refahi artmaz
kemal açıkgöz 2 ay önce
bu soruları sormazlar soru cevap hazırlanmıştır zaten
Yapalakli yavuz 2 ay önce
18 yılda maraşa kaç fabrika yapıldı ?
Kaç maraşlıya istihdam yaratıldı ?
Bu şehirde yılda 20000 maraşlı dünya'ya geliyor haberiniz var mı ?
hasan acaroğlu 2 ay önce
expo bir yalan talan israf projesidir ,bu şahsın derhal görevden alamsı gerekir ,belediyeyi ringonun ahırına çevirdi ,kurumsal özelliği olmayan , ali babanıni bababnın çiftliği oldu ,kittaş adlı şrketin borcları nasıl ödendi ,halkın faydasıan iş yapmıyrolar ,derhal kayyum atanmalıdır
organize
Hasan Saka 2 ay önce
Tarafsız gözle bakıyorum.
Karar Çin'den duyurulmustu.
Çinli de gelecekmi?
Kimse kusura bakmasın Antalya'ya öykünmekle Antalya olunmaz.
Yazık gidecek paralara
Yeminle söylüyorum üzgünüm
Yazık paralara
Onun yerine Çamlık yolunda ve diğer yerlerde hızla peydah olan çukurlar yapılırdı.
XXX 2 ay önce
SURİYELİ DEMEK İSTEDİN SANIRIM :)
yusuf demir 2 ay önce
3 blok imar izni için iş makiansı istediği doğrumu ,
imar izinlerinde müteahhitlerden belediyeye bağış istiyormu
yanından ayırmadığı bir adam var ,bu adamın serveti nedir ,şu anda
bir zamanalr emekli maaşından başka geliri olmayan ,bağını satan başkanın serveti şu an nedir
recep tırlak 2 ay önce
esasında hanifi beye iki soru soru soracaksın
1-expo tanıtım ihalesini verdiğin şirketin ,yaptıüı hakediş dosyalarını gazetetede ilan edebilrimisn ,hangi hizmet için kaç lira verdin ,nasıl hakediş dosyası yaptın
2-sarayın hakediş dosyalşarını gzetelerde açıklayabilrismizn.özellikle çevre düzenlemesi dosyalarını
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın