Necip Fazıl Hastanesi ve Karacasu Kampüsü Yolcuları Perişan

Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne ve KSÜ Karacasu Kampüsü'ne toplu ulaşım araçları ile giden vatandaşlardan yoğun şikayet geliyor.

YEREL YÖNETİM 03.11.2019, 19:20 04.11.2019, 00:16
Necip Fazıl Hastanesi ve Karacasu Kampüsü Yolcuları Perişan
banner257

Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne ve KSÜ Karacasu Kampüsü'ne toplu ulaşım araçları ile giden vatandaşlardan yoğun şikayet geliyor. 

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi ve dulkadiroğlu İlçesinden Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne giden çalışan ve hastalarla, KSÜ Karacasu Kampüsü'ne giden öğrenci ve çalışanlar özellikle sabah ve akşam saatlerinde perişan olduklarını ifade ediyorlar.

Sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde ayakta gitmeye bile razı oldukları ancak yer bulamadıklarını, yer buldukları zaman ise tıkış tıkış gitmek zorunda kaldıklarını söylüyorlar. Bu otobüslere binenlerin büyük bir kısmının hastalardan oluştuğunu ve ayakta giden hastaların çok rahatsız olduklarını söyleyen vatandaşlar otobüs ve sefer sayılarının artırılması gerektiğini söylüyorlar.

Konuyla ilgili olarak Haber46'ya ulaşan bir okurumuz şöyle diyor:

"Sabah saatlerindeki otobüsler çok doluyor. Necip Fazıl Şehir Hastane otobüsleri bilhassa . Cma günü ben ayakta gelirken bayılacaktım nerdeyse, birine rica ettim oturabildim, Bu sabah bir vatandaş bayıldı. Otobüs aşırı dolu. Üniversiteye gelen öğrenciler, hastaneye gelen hastalar, hastanede çalışan personel. Çok yoğun 18 no 34b 30 no buna bir çözüm için yazarsanız sevinirim"

Konuyu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize iletiyor ve konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Yorumlar (15)
Furkan 7 ay önce
Bu bugünün problemi değil ben 5 yıl önce myo dan mezun oldum o zamanlarda böyleydi. Belediye ulaşım dairesi bu konuya hicbir zaman çözüm odaklı yaklasmayip umursamamıştır. Yine vatandaş rezil olmaya devam edecektir. Saygılarımla.
NİLÜFER 7 ay önce
konfor mu :) Belki sakin olan hatlarda olabilir ama 72 numarada koltukta gidip geldiğimiz günler nadirdir üstelik kışta geldi artık ki yağmurlu havada akıtan tavanı ıslak koltuklar .... geçen yıl otobüste şemsiye açanları da gördük.. konformuş
kayt 7 ay önce
şehir hastanesi yerine ilçe hastaneleri olmalı ayrıca aile hekimlikleri daha donanımlı olmalı personelin bilgisi yetersiz. pratisyen hekimler uzman aile hekimine dönştürülmeli...
Sondan Dördüncü 7 ay önce
Bir durum ancak bu kadar trajikomik olabilir. Telefon ile yol boyunca konuşmasını bitirmeyen teyzeler, yine telefon ile sanki evinin oturma odasında küfürlü konuşan dayılar, birbirlerine her türlü hakareti söyleyen gençler, her tarafta hangi hayvanın dışkısından yapıldığı belli olmayan ot atıkları, yaşlıya çocukluya kadına yol vermeyen zorbalar, koltuğa sığmayan tek başına iki koltukta oturma hakkını kendinde zanneden obez insanlar, saygıdan zerre nasibini almamış bu saatte burada ne işin var diyebilecek kadar hadsiz şoförler, üniversite içerisinde serbest ulaşım hakkı sunmayan yönetim acizleri daha neler neler... Nasıl birinci olamadı acaba garip.
TANSEL 7 ay önce
FATİH ERKOÇ BAŞKANDAN ALLAH RAZI OLSUN ONUN SAYESİNDE KONFORLU ARABALARLA YOLCULUK YAPIYORUZ. ESKİDEN KAPISI KAPANMAYAN, FRENİ TUTMAYAN, CAMI AÇILMAYAN, YAZIN SICAKTAN YANAR, KIŞIN SOĞUKTAN DONARDIK
TÜRK 7 ay önce
VAKTİNDE GELMEYEN OTOBÜSÜ NEYLEYİM. SAATLERCE DURAKLARDA BEKLİYOR İNSANLAR. UMURSAYAN YOK. ARIYORUZ TAKAN YOK. ESKİDEN YAVUZ DOLMUŞLARI 3 DK Bİ GELİRDİ. ŞİMDİ OTOBÜSLER 40 DK DA Bİ GELİYOR. HELE Bİ DE GÜNLERDEN PAZARSA VAY HALİMİZE.!!!
Ayakta gider 7 ay önce
Pahalı ve sürekli ayakta gidiyoruz
Fatih kalayci 7 ay önce
Bir esnaf olarak yaziyorum, sabah ve aksam vakitlerinde haliyle bir yogunluk oluyor, bu gayet normal bir durum, bu araclar özel Taksi degil, adi ustunde toplu tașıma, yogunluk bir sure sonra sakinliyor biraz sabredersek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?