Onikişubat Belediyesi'nden İmar Kıyağı Açıklaması

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, imar kıyağı yaptıklarıyla ilgili basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Açıklamada Aile Sağlık Merkezi ve buna bağlı olarak da minimal düzeyde Ticaret Alan oluşumu sağlanmıştır denildi.

Onikişubat Belediyesi'nden İmar Kıyağı Açıklaması

K.Maraş'ta dün CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş tarafından ortaya atılan ve bir eczacıya imar kıyağı yapıldığı ifade edilen iddialarla ilgili Onikişubat Belediyesi bir açıklama yaptı. 

İDDİALARI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öncelikle yukarıdaki linki tıklayarak iddiaları okuyabilirsiniz. Sorumlu Gazetecilik gereği Onikişubat Belediyesi'nden gelen açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

İŞTE ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ'NİN AÇIKLAMASI

KAMUOYU DUYURUSU

Yazılı ve sözlü talepler doğrultusunda bölgede ihtiyaç olan sosyal donatılardan ilk olarak 2016 yılında İbadet Alanı, 2017 yılında Sosyal ve Kültürel Tesis Alanı sağlanmıştır.

Sonrasında Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 30.10.214 tarih ve 2724 sayılı yazısı ile talep etmiş olduğu Aile Sağlık Merkezi Hizmet Binası ihtiyacına yönelik, Onikişubat Belediyesi olarak Necip Fazıl Mahallesi, Haydarbey Mahallesi, Saçaklızade Mahallesi, 5 Nisan Mahallesi’nde Aile Sağlık Merkezleri yapılmış ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne devredilmiştir.

2018 yılında Belediyemizden talep edilen Aile Sağlık Merkezi Hizmet Binası yer gösterimi için, Hürriyet Mahallesi sınırları içerisin bahse konu alanda Aile Sağlık Merkezi ve buna bağlı olarak da minimal düzeyde Ticaret Alan oluşumu sağlanmıştır. Bunlardan Aile Sağlık Merkezi ve Ticari Alan değişikliği Nazım İmar Planı için 03.12.2018-02.01.2019 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesinde, Uygulama İmar Planı için 15.01.2019-13.02.2019 tarihleri arasında Onikişubat Belediyesi’nde askıya çıkarılmış olup, itiraz olmaması sonucunda plan kesinleşmiştir.

Yapılan işlemlerde plan bütünlüğünün bozulmaması da dikkate alınarak, planlama çalışmasında Park Alanı tasarlanmış olup, kamu yararı ve vatandaşımızın sağlığı dikkate alınarak, Aile Sağlığı Merkezi olarak planlanmıştır.

Ayrıca mülkiyeti Belediyemize ait olan Ticari Alan tanımlı taşınmaz; Ulusal ve Yerel gazetelerde 3 gün, Belediyemiz Web sitesinde ise 01.08.2019 tarihinden 27.08.2019 tarihine kadar ilan edilerek, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesi doğrultusunda ihaleye çıkartılmış olup, ihaleye 8 kişi katılım olmuştur. Muhammen Bedeli 1.190.306,00 TL olan taşınmaz, ihale sonucunda 2.010.000,00 TL bedelle 27.08.2019 tarihli ve 2019/781 sayılı Belediye Encümen Kararı ile açık artırma usulü ihale yoluyla satılmıştır.

Belediyemiz tarafından 2014 yılından itibaren Park ve Yeşil Alan Toplam: 418.787 m² alan ilçeye kazandırılmıştır. Bu alanlarda yaklaşık 15.000 adet ağaç dikimi yapılmış olup çalışmalarımız aynı şekilde devam etmektedir.

Bu alanlar haricinde EXPO 2023 Onikişubat, “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla başladığımız projemizde; 26 bin ağaç, 80 bin de çalı formunda bitki toplamda, 106 bin ağaç-ağaçcık dikilmesi planlanıyor. Alanda bugüne kadar 3 bin ağaç, bin adet çalı formunda bitki dikildi. Kasım ayında 11 Milyon Fidan Dikimi Bir Fidan Bir Nefes kampanyasına katılarak EXPO alanımızda 500 fidan da engelli öğrenciler eliyle toprakla buluşturulmuştur. Toplamda bu yıl 4 bin 5 yüz ağaç dikilmiştir.

Basında çıkan asılsız ve gerçeklikten uzak haberler hiçbir şekilde doğruyu yansıtmamaktadır. “İmar Kıyağı” diye ifade edilen yer vatandaşımızın sağlığı ön planda tutularak planlanan Aile Sağlığı merkezidir. Bu yalan haberlerle hiçbir yere varılamayacaktır.

Bugüne kadar ilçemizde 16 adet butik park, 312 adet park ve yeşil alanı ilçemize kazandırdık.

Kamu yararına ve vatandaşımızın sağlığına yönelik çalışmalarımız her türlü takdirin üzerindedir. İlçemizi mevcut alanından daha fazla yeşillendirmeye, ağaç dikmeye gayret göstermekteyiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

Adamları hiç birşey durduramıyor.Yazık Kahramanmaraş bukadar sahipsizsin

Nedirli
Nedirli - 2 ay Önce

Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Satacak yer kalmadi herhalde

Halk Sağlığı
Halk Sağlığı - 2 ay Önce

Müdürlüğü senden sağlık merkezi için yer istemiş, eczane için istememiş ki? Sen eczane için yeşil alanı peşkeş çekmişsin

İmar müdürü istifa etmişti
İmar müdürü istifa etmişti - 2 ay Önce

Hırsızlıga ortak olmadı o istifa eden müdür

Adam
Adam @İmar müdürü istifa etmişti - 2 ay Önce

Size göre madem hırsızlar, neden imar müdürü 5 yıldır istifa etmedi?

Minimal
Minimal - 2 ay Önce

Ne demek. Küçücük mal demek mi yenen

Ertuğrul
Ertuğrul @Minimal - 2 ay Önce

İşinize geldiği gibi anlıyorsunuz troller

EDELER
EDELER - 2 ay Önce

MİNİMAL DÜZEYDE :)))) SADECE 2 MİLYONCUK

EDELER
EDELER - 2 ay Önce

EXPO 2023 DE 30 MİLYONLUK VURGUNUN ARDINDAN TABİKİ 2 MİLYON MİİMAL KÜÇÜÇÜK KALIR

Qwet
Qwet - 2 ay Önce

Hürriyet Mahallesinde en düşük arsa fiyatı dönümü 1 milyon 200 bin civarı . Bu arsa 1 bucuk dönümün üstündeyse fazlası hibe demektir ki 3 dönüm kadar görünüyor.

EDELER
EDELER - 2 ay Önce

YANİ ÇOK YEMEDİK AZ YEDİK DİYOR MİNİMAL DÜZEYDE


SIRADAKİ HABER