Önsen (batı köyleri) Köprüsü ne oldu?

Kahramanmaraş Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet erkoç'un projesi olan, Hayrettin Güngör'ün de projeleri arasında yer alan, Kahramanmaraş'ı batı köylerine bağlayacak Önsen Köprüsünün ne zaman yapılacağı merak konusu.

YEREL YÖNETİM 06.08.2019, 14:29
Önsen (batı köyleri) Köprüsü ne oldu?
banner257

Kahramanmaraş Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un projesi olan, Hayrettin Güngör'ün de projeleri arasında yer alan, Kahramanmaraş'ı batı köylerine bağlayacak Önsen Köprüsünün ne zaman yapılacağı merak konusu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un seçim beyannamesinde yer alan şehrin Önsen bölgesine açılacak köprü projesi ile ilgili 2 yıldır devam eden dolgu çalışmaları hala bitirilemedi. Haber46'ya ulaşan Batı Köyleri sakinleri hem Erkoç'un hem Güngör'ün projesi olan köprü ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığını söylediler.

ERKOÇ 2018 SONU BİTECEK DEMİŞTİ

Kahramanmaraş'ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 22 Temmuz 2018 tarihinde  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ile birlikte köprü çalışmasını yerinde incelemiş ve köprünün 2018 yılı sonunda bitirilerek hizmete açılacağını söylemişti.

DOLGU ÇALIŞMALARI BİLE BİTMEDİ

O tarihte Batı Mahallelerini Onikişubat ilçesine ve şehir merkezine bağlayacak köprü çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Erkoç: “Şu anda şehrimizin güneyinde Kahramanmaraş merkezle batı mahallelerimiz dediğimiz Hacımustafa’dan Kaledere-Çokran’a kadar olan bölgeyi şehirle birleştiren kısa güzergahtayız. Burada dolgu çalışmalarımız çok önemli bir çalışmaya geldi. Burada yaklaşık 50 metre genişliğinde 1 metre yüksekliğinde dolgu çalışmamız var. Yolun tabliyesinin bir kısmını yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Burada dolgu çalışmalarını tamamlayıp sonra da köprü inşaatına başlayacağız. Çünkü köprü malzemelerinin buraya erişimi için öncelikle yolu yapmamız gerekiyor. Aylardan bu yana bu bölgede yoğun bir çalışma devam ediyor. Burada zemin uygun olmadığı için yoğun bir taş ve kaya dolguyla burayı geçtik. İnşallah burayı yaptığımız zaman Onikişubat ilçemizi en az 10 kilometre mahallelerine yaklaştırmış olacağız. Ağcalı Kavşağı’ndan buradaki Önsen’e giden yol 4.5 kilometre, diğer taraftan dolaştığımızda yaklaşık 15 kilometre. Dolayısıyla 10 bin 500 metre kısalmış olacak. İnşallah yılsonuna kadar burayı tamamlayıp, trafiğe açmayı düşünüyoruz” demişti.

Ancak o tar,hten bu güne kadar geçen sürede köprünün ayakları için yapılan dolgu çalışmaları bile tamamlanamadı.

30 BİN KİŞİ BU KÖPRÜYÜ BEKLİYOR

Batı köylerinde yaşayan 30 bin kişi Kahramanmaraş'a ulaşmak ve tekrar köylerine dönmek için yapılacak bu köprüyü bekliyorlar. Baı köyler için bu köprü mesafeyi iki hatta üç kat kısaltacak. Hayrettin Güngör'ün de projeleri arasında yer alan Batı Köyleri köprüsünün bir an önce tamamlanması gerekmektedir.

Yorumlar (45)
Veli 12 ay önce
Köy garajı kavşağı bitmedi ki orası bitsin iki yıl oldu helal olsun büyük başarı çok kısa sürdü istasyon köprüsü öyle milletin burnundan geldi
Ede 12 ay önce
yaaa laf olsun diye mi sallama yapıyorsun orası Karayolları yapıyor Belediye ile alakası ne
batı köyleri sakinleri 12 ay önce
efendim.bizler batı köylerinde oturuyoruz,sır barajında oturan vatandaş ankaraya gidecek olsa aksu köprüsünü dolanıyor gmksuna faküleye gidecek olsa aksuyu dolanmak zorunda kalıyor.yazık yazık.sayın başkanım ilk icratların arasında olsun lütfen, magduruz.
Sade vatandaş 12 ay önce
Sus hele ses etme, bizim vekiller konuşur, icraat yapmaz. Böyle haber yapmaya devam edersen hakkında dava filan açılır başın belaya girebilir, hainlik ile suclanirsin:)))
EDE ÖGGEŞ 12 ay önce
Yazıklar olsun bu Akp belediyelerine Mustafa Poyraz zamanından beri ha yapıldı ha yapılacak. Garibana yarayacak işi sallar durur bunlar.
BATI KÖYLÜSÜ 12 ay önce
EĞER BU YOL YAPILSA ADANA YOLU TRAFİĞİ RAHATLAR VE BATI MAHALLE YOLLARI 20 KM. KISALIR. KENDİLERİNİN YEMESİNDEN YOLLARI YAPTIRMAYA PARA KALMIYOR. DEVLET MALINI YİYENLERE HARAM ZIKKIM OLSUN GERÇEK DEVLET MALINI KOLLAYANLARIDA ELİNİ AYAĞINI ÖPERİM.
rozturk.59 12 ay önce
Aceleye Mahal Yok. 2023' e Kadar Elbet Biter...!!!??? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Maraşlı 12 ay önce
Haber46 lütfen tıp hastanesinin karşındaki tekerekten üngüte giden yolu haber yapar mısınız? 2 yıldır alt yapı çalışması bitmedi.Toz toprağın içinde evimize gidiyoruz.gereken yerlere söyledik ama sallayan yok.
yavuzselim 12 ay önce
sizce bu köprü biter mi
HALİL 12 ay önce
BAŞLADI MI Kİ BİTSİN
Fatih 12 ay önce
Siz akpye 100.100 oy verdiginizde yapacaklarmış ha ha haaa
Osmaniyeli 12 ay önce
Yüzde 70 verinceye kadar dayılarıydık..adamlar köprüyü geçtiler.. Kış uykusunu da severiz ya 4 buçuk sene uyuturlar..Sonra yine dayı oluruz.. Sonra yine ayı... Böyle döner bu işler ..
Osman KURT 12 ay önce
BATI KÖYLERİ 30 BİN NÜFUS DEMİŞLER AMA O NÜFUS 60 BİNDEN FAZLA DÖNÜKLÜ, ÖNSEN, FATMALI, KARADERE, VE YEŞİLYÖRE BELDELERİ VE EN AZDA 30 KÖY VAR. BU 2018 YILI SONU BİTECEK DEMİŞLERDİ BİR SİYASET VAADİ AKP YALANI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. YOL YAPILSA EN AZ 20 KM. YOLU KISALACAK MAHALLELERİMİZ VAR İNŞALLAH BİR VİJDAN SAHİBİ ÇIKARDA BİZDE TEŞEKKÜR EDERİZ.
muro 12 ay önce
ölme eşşegim ölme....
bu şehrin kaderi 12 ay önce
bu şehirde hiç mi mühendis yok ?o köprünün orda ne işi var?esas yapılması ğereken yerden yapılmıyor köprü fatmalı dan yapılacak zaten eski köprü orda. arazinin içinden köprü projesi zaten hata erkoç hiç mi bu insanlar daha önce nerden ğeliyordu şehre diye sormadı mı? yazın eski köprü ortaya çıkor zaten sular çekiilnce. bir an önce köprü yapılsın artık yeter
46 musti 12 ay önce
Susuz Urfa . Yolsuz Maraş
Kaleli 12 ay önce
İnsanlar beklemekten bıktı her gidiş geliş ayrı bir rezillik artık yetkililer bir el atsın !
KALELİ 12 ay önce
Bu proje güzel AMA bizim idareciler milletvekilleri hiç istifini bozmadan millette verdiği sözleri tutmadan yine seçim de milletin karşısına çıkıyor bende buna şaşıyorum YAZIK EĞER BU PROJEDEN REİİSİİNN haberi OLSUN direk bitirilmesini emreder bu baraj iyi degerlendilirse güzel proje kahraman şehrimizi uçurur barajın kenarları na çevre düzenlemesi yapılsa sahil şeridi gibi parklar kafeler resturantlar yapılsa şehir dışından bile misafir çeker ama nerde bizim siyasiler 50 fabirkadan fazla bu şehre katma değer saglar
KORKUSUZKURT 12 ay önce
KUZEY ÇEVRE YOLU LÜZUMSUZ BİR YATIRIM BU KÖPRÜ DURURKEN MİLLİ SERVET BOŞA HARCANMIŞ LAZIM OLAN YAPILMIYOR LÜZUMSUZ YERE PARA BU BAŞKANDANDA BİŞEY OLMAZ BEKLE MARAŞLIM HİZMET BEKLE.......................
Kahraman Kentli 12 ay önce
KUZEY YOLUNDAN ZENGİNLER GİDİYOR BATI KÖYLERİ GARİBAN SAF KÖYLÜ NİYE YAPILSIN NASIL OLSA KÖMÜRLE MAKARNAYLA % 70 OY GELİYOR.
osman 12 ay önce
AKP BU ŞEHRE HİZMET ETMEZ İSTANBUL İZMİR YOLUNU AÇAR ŞIRNAK CİZRE YOLUNU YAPAR NEDEN SE BİZİM HAL KAVŞAĞI BİTMEZ ANDIRIN YOLUNA KÖPRÜ İÇİN ÖDENEK OLMAZ GÖKSUN MARAŞ YOLU BİTMEZ YÜZDE SEKSEN OY ALIR
ANLAYIN İŞTE
Ceyhan 12 ay önce
Bu köprü 25 sene oldu lafı çok iş yok. Oysa bu köprünün bitirilmesi Adana yolu trafiğini de çok rahatlatır. Hala ne bekleniyor anlayana aşkolsun.
Mehmet ay 12 ay önce
Haber 46 maşAllah erkoç varken nie böyle haberler yapmadın kimin davulunu çalıyorsun yoksa başkan güngör beyden yüzmü bulamadin
EDİTÖR: Erkoç varken böyle haberler yapmadığımızdan emin misiniz gerçekten?
Vatandaş 12 ay önce
Gayberli Mahallesi akedaşın arkasındaki caddeyi asfalt yapmayan mahçiçeğe hakkımız oylarımız haraam olsun
Teşekkürler haber46 12 ay önce
Siyasilerin halka verdikleri sözleri hatirlattiginiz için teşekkürler. Umarım bir an önce başlayıp bitirirler bu köprüyü
maras halkı 12 ay önce
10 yılda geçse yapılmaz.
hakkı 12 ay önce
Yapacakları köprü doğru düzgün bir köprü bile değil iki tane büz atıp suyu verecekler batı köylerinin ihtiyacı daha kapsamlı bir köprü, ama bulsalar kötüsüne de razı olacaklar.
burak 12 ay önce
ANDIRIN YOLUNA KÖPRÜ ŞART BOŞ YERE AYŞEPINARI DOLAŞILIYOR.YENİYAPAN KÖYÜNÜN KARŞISINDAN KÖPRÜ ATILSA ANDIRIN 50 KM YE DÜŞER
Ferhat ispiroğlu 12 ay önce
Çare Halil kahveci belediye reisimiz bu kardeşimiz olmalıydı
Maraşlıgil 12 ay önce
Aceleniz ne sizin işler sırasıyla önce Kayseri yolu.sonra ahir dağı yolu.sora sıra oraya gelebilir.müslüman siyasetçiler işte.seçim bitince unut sora zam zam zam açık kapat.
ahmet mazı 12 ay önce
baskan geldigi gün bilbordlara önsen köprusunu yapıyoruz demişti yavşan yaylasının yolu bırturlu asvalt yapılmıyor topu topu 4.5 kmdir
Recep 9 ay önce
Yapmak afiş asmakla olmuyor,Bizler destek verdikçe hizmet almamaya devam ediyoruz,açıkça insanlarla dalga geçiliyor, Her gün merkeze gelmek için büyük bir U dönüşü yapmaya devam
Ömer Ersoy 9 ay önce
Batı köylerinde adam olsa şimdiye kalmaz yıllar önce biterdi
4646 12 ay önce
Şaşırdık mııııı?????
İsimsiz 12 ay önce
Farzdan önce farz var...şehir içi bitsin önce.köprülü kavşaklar,istasyon köprüsü.
Maraşlı 12 ay önce
Admin lütfen ağırdan alınan hal kavşağını gündemden düşürmeyelim
Çare Halil kahveci 12 ay önce
Şehrimizin yiğidi Halil kahveci başkan olsun. BU YOL BİTER.
teşekkürler 12 ay önce
haber için teşekkürler
aşağıda linkte yer alan haberde yazılanları da gündeme getirebilir misiniz ?
https://www.haber46.com.tr/yerel-yonetim/kahramanmaras-in-en-buyuk-sorunlari-nelerdir-h352829.html
Ahmet şahan 12 ay önce
İyiki varsin haber46
AKPLİ 12 ay önce
Ver mehteri
Hk 12 ay önce
Belki yaparlar?
Bertizli 12 ay önce
Bizim kılavuzlu saricukur arasının asfaltı yarım kaldı hiç haber yok
Muhammet kılıç 12 ay önce
https://www.facebook.com/1476699516/posts/10217196122923275?s=1476699516&sfns=mo

Batı mahallelerimizin tamamının yolu bağlantılarıyla beraber sıcak asfalt olarak yapıldı ve bitti .

Yolun standardının artırılması ve kısaltılması İçin başlanan bu yol ve köprü projesi de yapılıp tamamlanacaktır inşaAllah.
Ama sizleri takip eden vatandaşlarımızın bilmesi gereken hali hazırda kullanılan yolumuz da her hangi bir sıkıntı Yok

Yolumuz tamamen genişletildi ve yapılıp vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu
genc apleren 12 ay önce
HE AAM BABAM YAPARLAR .ALMAKTAN PARA KALDIYSAA]
Ali 8 ay önce
Yahu kardeşim nasıl yazarsanız öyle okunuyor. Hayrettin Bey'e Allah yardım etsin. Yediler içtiler gittiler. Onun projesi bunun projesi değil bu zaruri bir Halkın projesi. Kamu projesi. Uzaya roket göndermiyorsunuz. Zorunlu bir alt yapı işinin önceliklendirmesinin en sonlara atıldığı, belediye bütçesinde de bir şey bırakılmadığı bir dönemde eksik de bitmez ihtiyaç da. Para çokken balon projelerle halkı oyalayan eski yönetime sormalısınız bu soruları. Hayrettin bey de eldeki imkanlarla kamunun tüm sorunlarına el atacaktır. En azından şehrin reklam panolarında annesinin sevemediği tipleri boy boy görmeyelim yeter.kimsenin şahsında söylemiyorum bunu. Hayrettin bey koysa da sıkıntı yok güzel adam ama fotolarını boy boy her şeye bastıran belediye başkanı istemiyoruz. Sadece hizmet veren belediye başkanı istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:23
Güneş 05:09
Öğle 12:42
İkindi 16:34
Akşam 20:04
Yatsı 21:43
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 29 60
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 29 46
7. Alanyaspor 29 45
8. Göztepe 29 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 29 37
11. Kasımpaşa 29 35
12. Denizlispor 30 32
13. Gençlerbirliği 29 31
14. Çaykur Rizespor 29 29
15. Malatyaspor 29 28
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 29 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 31 57
2. Adana Demirspor 31 54
3. Erzurum BB 31 53
4. Bursaspor 31 52
5. Akhisar Bld.Spor 31 51
6. Fatih Karagümrük 31 50
7. Altay 31 50
8. Ümraniye 31 44
9. Keçiörengücü 31 44
10. Giresunspor 31 44
11. Menemen Belediyespor 31 39
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 31 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 31 24
17. Adanaspor 31 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 32 86
2. Man City 32 66
3. Leicester City 32 55
4. Chelsea 32 54
5. M. United 32 52
6. Wolverhampton 32 52
7. Sheffield United 32 47
8. Arsenal 32 46
9. Tottenham 32 45
10. Burnley 32 45
11. Everton 32 44
12. Crystal Palace 32 42
13. Newcastle 32 42
14. Southampton 32 40
15. Brighton 32 33
16. West Ham 32 30
17. Watford 32 28
18. Aston Villa 32 27
19. Bournemouth 32 27
20. Norwich City 32 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 33 74
2. Barcelona 33 70
3. Atletico Madrid 33 59
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 33 54
6. Getafe 33 52
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 33 48
9. Granada 33 46
10. Valencia 33 46
11. Osasuna 33 44
12. Levante 33 42
13. Real Betis 33 37
14. Real Valladolid 33 36
15. Deportivo Alaves 33 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 33 34
18. Mallorca 33 29
19. Leganés 33 25
20. Espanyol 33 24