Önsen (batı köyleri) Köprüsü ne oldu?

Kahramanmaraş Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet erkoç'un projesi olan, Hayrettin Güngör'ün de projeleri arasında yer alan, Kahramanmaraş'ı batı köylerine bağlayacak Önsen Köprüsünün ne zaman yapılacağı merak konusu.

Önsen (batı köyleri) Köprüsü ne oldu?

Kahramanmaraş Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un projesi olan, Hayrettin Güngör'ün de projeleri arasında yer alan, Kahramanmaraş'ı batı köylerine bağlayacak Önsen Köprüsünün ne zaman yapılacağı merak konusu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un seçim beyannamesinde yer alan şehrin Önsen bölgesine açılacak köprü projesi ile ilgili 2 yıldır devam eden dolgu çalışmaları hala bitirilemedi. Haber46'ya ulaşan Batı Köyleri sakinleri hem Erkoç'un hem Güngör'ün projesi olan köprü ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığını söylediler.

ERKOÇ 2018 SONU BİTECEK DEMİŞTİ

Kahramanmaraş'ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 22 Temmuz 2018 tarihinde  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ile birlikte köprü çalışmasını yerinde incelemiş ve köprünün 2018 yılı sonunda bitirilerek hizmete açılacağını söylemişti.

DOLGU ÇALIŞMALARI BİLE BİTMEDİ

O tarihte Batı Mahallelerini Onikişubat ilçesine ve şehir merkezine bağlayacak köprü çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Erkoç: “Şu anda şehrimizin güneyinde Kahramanmaraş merkezle batı mahallelerimiz dediğimiz Hacımustafa’dan Kaledere-Çokran’a kadar olan bölgeyi şehirle birleştiren kısa güzergahtayız. Burada dolgu çalışmalarımız çok önemli bir çalışmaya geldi. Burada yaklaşık 50 metre genişliğinde 1 metre yüksekliğinde dolgu çalışmamız var. Yolun tabliyesinin bir kısmını yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Burada dolgu çalışmalarını tamamlayıp sonra da köprü inşaatına başlayacağız. Çünkü köprü malzemelerinin buraya erişimi için öncelikle yolu yapmamız gerekiyor. Aylardan bu yana bu bölgede yoğun bir çalışma devam ediyor. Burada zemin uygun olmadığı için yoğun bir taş ve kaya dolguyla burayı geçtik. İnşallah burayı yaptığımız zaman Onikişubat ilçemizi en az 10 kilometre mahallelerine yaklaştırmış olacağız. Ağcalı Kavşağı’ndan buradaki Önsen’e giden yol 4.5 kilometre, diğer taraftan dolaştığımızda yaklaşık 15 kilometre. Dolayısıyla 10 bin 500 metre kısalmış olacak. İnşallah yılsonuna kadar burayı tamamlayıp, trafiğe açmayı düşünüyoruz” demişti.

Ancak o tar,hten bu güne kadar geçen sürede köprünün ayakları için yapılan dolgu çalışmaları bile tamamlanamadı.

30 BİN KİŞİ BU KÖPRÜYÜ BEKLİYOR

Batı köylerinde yaşayan 30 bin kişi Kahramanmaraş'a ulaşmak ve tekrar köylerine dönmek için yapılacak bu köprüyü bekliyorlar. Baı köyler için bu köprü mesafeyi iki hatta üç kat kısaltacak. Hayrettin Güngör'ün de projeleri arasında yer alan Batı Köyleri köprüsünün bir an önce tamamlanması gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 3 hafta Önce

Köy garajı kavşağı bitmedi ki orası bitsin iki yıl oldu helal olsun büyük başarı çok kısa sürdü istasyon köprüsü öyle milletin burnundan geldi

Ede
Ede @Veli - 3 hafta Önce

yaaa laf olsun diye mi sallama yapıyorsun orası Karayolları yapıyor Belediye ile alakası ne

Sade vatandaş
Sade vatandaş - 3 hafta Önce

Sus hele ses etme, bizim vekiller konuşur, icraat yapmaz. Böyle haber yapmaya devam edersen hakkında dava filan açılır başın belaya girebilir, hainlik ile suclanirsin:)))

EDE ÖGGEŞ
EDE ÖGGEŞ - 3 hafta Önce

Yazıklar olsun bu Akp belediyelerine Mustafa Poyraz zamanından beri ha yapıldı ha yapılacak. Garibana yarayacak işi sallar durur bunlar.

rozturk.59
rozturk.59 - 3 hafta Önce

Aceleye Mahal Yok. 2023' e Kadar Elbet Biter...!!!??? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Maraşlı
Maraşlı - 3 hafta Önce

Haber46 lütfen tıp hastanesinin karşındaki tekerekten üngüte giden yolu haber yapar mısınız? 2 yıldır alt yapı çalışması bitmedi.Toz toprağın içinde evimize gidiyoruz.gereken yerlere söyledik ama sallayan yok.

yavuzselim
yavuzselim - 3 hafta Önce

sizce bu köprü biter mi

HALİL
HALİL @yavuzselim - 3 hafta Önce

BAŞLADI MI Kİ BİTSİN

Fatih
Fatih - 3 hafta Önce

Siz akpye 100.100 oy verdiginizde yapacaklarmış ha ha haaa

batı köyleri sakinleri
batı köyleri sakinleri - 3 hafta Önce

efendim.bizler batı köylerinde oturuyoruz,sır barajında oturan vatandaş ankaraya gidecek olsa aksu köprüsünü dolanıyor gmksuna faküleye gidecek olsa aksuyu dolanmak zorunda kalıyor.yazık yazık.sayın başkanım ilk icratların arasında olsun lütfen, magduruz.

muro
muro - 3 hafta Önce

ölme eşşegim ölme....

Osmaniyeli
Osmaniyeli - 3 hafta Önce

Yüzde 70 verinceye kadar dayılarıydık..adamlar köprüyü geçtiler.. Kış uykusunu da severiz ya 4 buçuk sene uyuturlar..Sonra yine dayı oluruz.. Sonra yine ayı... Böyle döner bu işler ..

Osman KURT
Osman KURT - 3 hafta Önce

BATI KÖYLERİ 30 BİN NÜFUS DEMİŞLER AMA O NÜFUS 60 BİNDEN FAZLA DÖNÜKLÜ, ÖNSEN, FATMALI, KARADERE, VE YEŞİLYÖRE BELDELERİ VE EN AZDA 30 KÖY VAR. BU 2018 YILI SONU BİTECEK DEMİŞLERDİ BİR SİYASET VAADİ AKP YALANI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. YOL YAPILSA EN AZ 20 KM. YOLU KISALACAK MAHALLELERİMİZ VAR İNŞALLAH BİR VİJDAN SAHİBİ ÇIKARDA BİZDE TEŞEKKÜR EDERİZ.

BATI KÖYLÜSÜ
BATI KÖYLÜSÜ - 3 hafta Önce

EĞER BU YOL YAPILSA ADANA YOLU TRAFİĞİ RAHATLAR VE BATI MAHALLE YOLLARI 20 KM. KISALIR. KENDİLERİNİN YEMESİNDEN YOLLARI YAPTIRMAYA PARA KALMIYOR. DEVLET MALINI YİYENLERE HARAM ZIKKIM OLSUN GERÇEK DEVLET MALINI KOLLAYANLARIDA ELİNİ AYAĞINI ÖPERİM.

bu şehrin kaderi
bu şehrin kaderi - 3 hafta Önce

bu şehirde hiç mi mühendis yok ?o köprünün orda ne işi var?esas yapılması ğereken yerden yapılmıyor köprü fatmalı dan yapılacak zaten eski köprü orda. arazinin içinden köprü projesi zaten hata erkoç hiç mi bu insanlar daha önce nerden ğeliyordu şehre diye sormadı mı? yazın eski köprü ortaya çıkor zaten sular çekiilnce. bir an önce köprü yapılsın artık yeter

Kaleli
Kaleli - 3 hafta Önce

İnsanlar beklemekten bıktı her gidiş geliş ayrı bir rezillik artık yetkililer bir el atsın !

KALELİ
KALELİ - 3 hafta Önce

Bu proje güzel AMA bizim idareciler milletvekilleri hiç istifini bozmadan millette verdiği sözleri tutmadan yine seçim de milletin karşısına çıkıyor bende buna şaşıyorum YAZIK EĞER BU PROJEDEN REİİSİİNN haberi OLSUN direk bitirilmesini emreder bu baraj iyi degerlendilirse güzel proje kahraman şehrimizi uçurur barajın kenarları na çevre düzenlemesi yapılsa sahil şeridi gibi parklar kafeler resturantlar yapılsa şehir dışından bile misafir çeker ama nerde bizim siyasiler 50 fabirkadan fazla bu şehre katma değer saglar

Mehmet ay
Mehmet ay - 3 hafta Önce

Haber 46 maşAllah erkoç varken nie böyle haberler yapmadın kimin davulunu çalıyorsun yoksa başkan güngör beyden yüzmü bulamadin
EDİTÖR: Erkoç varken böyle haberler yapmadığımızdan emin misiniz gerçekten?

KORKUSUZKURT
KORKUSUZKURT - 3 hafta Önce

KUZEY ÇEVRE YOLU LÜZUMSUZ BİR YATIRIM BU KÖPRÜ DURURKEN MİLLİ SERVET BOŞA HARCANMIŞ LAZIM OLAN YAPILMIYOR LÜZUMSUZ YERE PARA BU BAŞKANDANDA BİŞEY OLMAZ BEKLE MARAŞLIM HİZMET BEKLE.......................

Kahraman Kentli
Kahraman Kentli @KORKUSUZKURT - 3 hafta Önce

KUZEY YOLUNDAN ZENGİNLER GİDİYOR BATI KÖYLERİ GARİBAN SAF KÖYLÜ NİYE YAPILSIN NASIL OLSA KÖMÜRLE MAKARNAYLA % 70 OY GELİYOR.

46 musti
46 musti - 3 hafta Önce

Susuz Urfa . Yolsuz Maraş

osman
osman - 2 hafta Önce

AKP BU ŞEHRE HİZMET ETMEZ İSTANBUL İZMİR YOLUNU AÇAR ŞIRNAK CİZRE YOLUNU YAPAR NEDEN SE BİZİM HAL KAVŞAĞI BİTMEZ ANDIRIN YOLUNA KÖPRÜ İÇİN ÖDENEK OLMAZ GÖKSUN MARAŞ YOLU BİTMEZ YÜZDE SEKSEN OY ALIR
ANLAYIN İŞTE

Ceyhan
Ceyhan - 3 hafta Önce

Bu köprü 25 sene oldu lafı çok iş yok. Oysa bu köprünün bitirilmesi Adana yolu trafiğini de çok rahatlatır. Hala ne bekleniyor anlayana aşkolsun.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Gayberli Mahallesi akedaşın arkasındaki caddeyi asfalt yapmayan mahçiçeğe hakkımız oylarımız haraam olsun

maras halkı
maras halkı - 3 hafta Önce

10 yılda geçse yapılmaz.

hakkı
hakkı - 2 hafta Önce

Yapacakları köprü doğru düzgün bir köprü bile değil iki tane büz atıp suyu verecekler batı köylerinin ihtiyacı daha kapsamlı bir köprü, ama bulsalar kötüsüne de razı olacaklar.

Ferhat ispiroğlu
Ferhat ispiroğlu - 3 hafta Önce

Çare Halil kahveci belediye reisimiz bu kardeşimiz olmalıydı

Teşekkürler haber46
Teşekkürler haber46 - 3 hafta Önce

Siyasilerin halka verdikleri sözleri hatirlattiginiz için teşekkürler. Umarım bir an önce başlayıp bitirirler bu köprüyü

Maraşlıgil
Maraşlıgil - 3 hafta Önce

Aceleniz ne sizin işler sırasıyla önce Kayseri yolu.sonra ahir dağı yolu.sora sıra oraya gelebilir.müslüman siyasetçiler işte.seçim bitince unut sora zam zam zam açık kapat.

burak
burak - 2 hafta Önce

ANDIRIN YOLUNA KÖPRÜ ŞART BOŞ YERE AYŞEPINARI DOLAŞILIYOR.YENİYAPAN KÖYÜNÜN KARŞISINDAN KÖPRÜ ATILSA ANDIRIN 50 KM YE DÜŞER

4646
4646 - 3 hafta Önce

Şaşırdık mııııı?????

İsimsiz
İsimsiz - 3 hafta Önce

Farzdan önce farz var...şehir içi bitsin önce.köprülü kavşaklar,istasyon köprüsü.

Maraşlı
Maraşlı - 3 hafta Önce

Admin lütfen ağırdan alınan hal kavşağını gündemden düşürmeyelim

Çare Halil kahveci
Çare Halil kahveci - 3 hafta Önce

Şehrimizin yiğidi Halil kahveci başkan olsun. BU YOL BİTER.

teşekkürler
teşekkürler - 3 hafta Önce

haber için teşekkürler
aşağıda linkte yer alan haberde yazılanları da gündeme getirebilir misiniz ?
https://www.haber46.com.tr/yerel-yonetim/kahramanmaras-in-en-buyuk-sorunlari-nelerdir-h352829.html

Ahmet şahan
Ahmet şahan - 3 hafta Önce

İyiki varsin haber46

AKPLİ
AKPLİ - 3 hafta Önce

Ver mehteri

Hk
Hk - 3 hafta Önce

Belki yaparlar?

Bertizli
Bertizli - 2 hafta Önce

Bizim kılavuzlu saricukur arasının asfaltı yarım kaldı hiç haber yok

Muhammet kılıç
Muhammet kılıç - 2 hafta Önce

https://www.facebook.com/1476699516/posts/10217196122923275?s=1476699516&sfns=mo

Batı mahallelerimizin tamamının yolu bağlantılarıyla beraber sıcak asfalt olarak yapıldı ve bitti .

Yolun standardının artırılması ve kısaltılması İçin başlanan bu yol ve köprü projesi de yapılıp tamamlanacaktır inşaAllah.
Ama sizleri takip eden vatandaşlarımızın bilmesi gereken hali hazırda kullanılan yolumuz da her hangi bir sıkıntı Yok

Yolumuz tamamen genişletildi ve yapılıp vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu

genc apleren
genc apleren - 2 hafta Önce

HE AAM BABAM YAPARLAR .ALMAKTAN PARA KALDIYSAA]

ahmet mazı
ahmet mazı - 2 hafta Önce

baskan geldigi gün bilbordlara önsen köprusunu yapıyoruz demişti yavşan yaylasının yolu bırturlu asvalt yapılmıyor topu topu 4.5 kmdir


SIRADAKİ HABER