Trabzon Caddesi Yayalaştırma Projesi için kaç lira harcandı?

Milletvekili Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş'ın güya yayalaştırılan Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için İstanbul'dan uzmanlar getirildiğini söyledi. Şimdi vatandaş şu soruların cevaplarını arıyor.

Trabzon Caddesi Yayalaştırma Projesi için kaç lira harcandı?

Kahramanmaraş'ın en merkezi yerlerinden Trabzon Caddesi'nin yayalaştırma projesi 2017 yılında tamamlanarak hizmete açıldı. Önce  tamamen yayalaştırması düşünülen Trabzon Caddesi, esnaflardan gelen tepkiler üzerine değiştirildi ve araç geçişine ve park yapılmasına izin verildi.

Trabzon Caddesi'nin yayalaştırması vatandaşı da ikiye böldü. Bir kısmı projeyi desteklerken, bir kısmı ise hem trafiği aksattığı hem de çok büyük paralar harcandığı için projeye karşı çıktı. 

Son olarak Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenleneceğini konuyla ilgili İstanbul'dan gelen uzman bir ekibin incelemelerde bulundğunu açıkladı. Bu açıklama sonrası akıllara bazı sorular geldi. Biz de vatandaşın sosyal medyada yazdığı ve Whatsapp ihbar hattımıza gelen mesajlarını derledik ve cevaplanması için yetkililere sormaya karar verdik.

İşte vatandaştan gelen o sorular?

1. Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için istanbul'dan uzman ekip getirildi. Peki, Trabzon Caddesi yayalaştırma projesi yapılırken de uzman ekip getirilmiş miydi? Getirilmişse uzman ekip nereden getirildi ve kimlerden oluşuyordu? Gelenler gerçekten uzman mıydı?

2. Trabzon Caddesi yayalaştırma Projesi için toplam kaç lira harcandı? 

3. Trabzon Caddesi Yayalaştırma Projesine karşı çıkan Ak Parti yöneticisi, Milletvekilleri oldu mu? Örneğin; dönemin Ak Parti İl Başkanı olan Ahmet Özdemir, Trabzon Caddesi'nin yayalaştırılmasını destekledi mi?

4. Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için ne kadarlık bir masraf öngörülüyor? Caddenin tekrar eski haline getirilmesi durumunda harcanan yanlış paranın hesabı sorulacak mı? Trabzon Caddesi'nin yayalaştırma + yeniden düzenlenmesi toplamda kaç liraya mal olacak? Harcanan bu parayla kahramanmaraş'a hangi hizmetler yapılırdı?

5. Kahramanmaraş'ta Trabzon Caddesi'nin yayalaştırılması dışında yapılan başka yanlış projeler de olduğunu düşünüyor musunuz? Kahramanmaraş'a yapılan hizmetlerle ilgili istişare yapıyor musunuz? Örneğin; Trabzon Caddesi yayalaştırma projesi için istişare yapıldı mı? Yapıldıysa projeye karşı çıkan isimler oldu mu?

Kamu menfaati olan bu sorularımızın ayrıntılı bir şekilde cavaplanmasını muhataplarından rica ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 09:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsin
Hüsin - 3 ay Önce

Halk aynı yere oy verirse, oy alanda aynı yeri söker söker yapar.

Alyanak osman
Alyanak osman - 3 ay Önce

Malum pastane o caddede olduktan sonra o caddeden hayir beklemeyin, her kapi o pastaneye cikacak sekilde diyazn edip caddenin icine ederler

Hasan kurt
Hasan kurt - 3 ay Önce

Yazık bu şehre gerçek ten yap boz şehri gibi

Ahmet davut
Ahmet davut - 3 ay Önce

Bu beceriksizliklerin ve israfların paralarını bu işi yapan ve onay veren Başkan , vekil kim var ise onlardan tahsil etmek lazım. Bakın bakalım bir daha milletin parasını böyle har vurup harman savurabiliyorlar mı ?

A.Belli
A.Belli - 3 ay Önce

Tekrar eski haline getirilse araç parkindada sıkıntı yoktu yaya yuruyusundede sıkıntı yoktu araçlar ücretli park yapabiliyordu kaldırımlar geniş ve yürüyüş açısından kimseye bir manisi yoktu.eskis gibi gidiş dönüş yolunun da olması iyi olur.

bnt
bnt @A.Belli - 3 ay Önce

evet kaldırımlarda sökülsün yaya girişine kapatılsın bence zaten herkes avm de orası çokta gerekli değil esnaf zaten esnaf değil en azından kapatırlar

NediM şener
NediM şener - 3 ay Önce

Bu bizim beceriksiz yöneticiler her yıl evlerinin parkesini ya da seramiğini yenileyip duvarlarını her yıl yeniden boyatıyorlar mıdır acaba? Yapamazlar tabi hem kendi paraları gider hem de kendilerine Güler millet. Ama sahipsiz şehrimizde ne hesap soran var ne de eleştiren. Biz bunlara müstehakız.

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 3 ay Önce

Sivri zekanın biri çıktı.Yayalaştırma projesi adı altında birilerini zengin etti.Yaya yolu desen değil.Araç yolu desen değil.Yaya yolunda yayalar karşıdan karşıya geçemiyor.Şehrin tüm trafiğini Azerbaycan Bulvarı'na aktararak orayı da berbat ettiler.Allah'ınızdan bulun inşAllah.İyi ki mahşer var.İyi ki hesap var.

taşkın
taşkın - 3 ay Önce

Daha önce bu paralar boşa harcanırken. Özdemir afrikadamı yaşıyordu? Anlam veremiyorum o zaman neredeydi bu İstanbullu uzmanlar. Bir kaç tane uzmanı getirmek için vekilmi olmak gerekiyordu. İl başkanlığı yaparken sadece kendini kalkındırmaklamı meşguldü yoksa. O aman Erkoç şuursuzca Trabzon caddesine para harcarken ne ile meşguldünüz şimdi bir daha para harcayacaksınız. Görmedinizmi o zaman... vatandaşın aklıyla alay ediyorlar. Yapılsın bitsin bakalım beğenmezsek tekrar sökeriz demek bu. Yapılırken parlak fikirleriniz nerdeydi sayın Özdemir ne ile meşguldünüz. Hoş sizin memleketin sorunlarıyla hiç işiniz olmadı ki şimdi olsun. Kel başa şimşir tarak. Ye kürküm ye. Fırça siyasetinden öte gitmedi sizin siyasetçiliğiniz. Bütün vekillerimiz aynı al birini vur ötekine. Yandı gülüm keten helva...

Edem46
Edem46 @taşkın - 3 ay Önce

Hemşerim maras halkına hizmet bahane bu proje ıcinden erkoç ne vurgunlar vurdu bunu bilen biliyor...gariban halkta cezasını çekiyor

M Ali K
M Ali K - 3 ay Önce

KAMBUR'lardan izin alındı mı?

Fatih
Fatih - 3 ay Önce

Araç parkına izin verilmedi sadece yaşar pastabesine özel park yeri tahsis edildi

Suzan hanim
Suzan hanim - 3 ay Önce

Merkezi sistem ve isi pay olcer köylü kurnazi müteatin kombi ve proje masraflarindan yirtmak için daire maliyetini düşürücü , kendi karini arttirici çözümüdür , sanildiği gibi isinma giderinin payölçerle düşüklüğü söz konusu değildir

taşkın
taşkın @Suzan hanim - 3 ay Önce

Konunun merkezi ısıtmayla alakası ne anlamadım

A.Belli
A.Belli @Suzan hanim - 3 ay Önce

Maliyetli bir çalışma olmuş fayda ve yararını hem ısıtmada hem soğutmada kullanabiliyor konfor şartlarını saglayabiliyorsaniz bu çalışma ile güzel aksi durumda doğalgaz kullanımınizi kış ayları için öneririm.

Suzan hanim
Suzan hanim @Suzan hanim - 3 ay Önce

Güneş enerjisi ile isiniyk binamiz ahilli bina catida gunes panelleri var bidrumda da pilleri var invertor de dahil ustunede tarhana seriyk

A.Belli
A.Belli @Suzan hanim - 3 ay Önce

Aylık isitmadaki doğalgaz tüketiminiz nedir?

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 3 ay Önce

Kahramanmaraş'ta başka yanlış projeler var mı diye sorulmuş?Kahramanmaraş'ta bir tane doğru düzgün proje yok ki?

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 3 ay Önce

Bu çocuk sakat dogali 70 yil gecmis beyefendiler kumdan kaleleri yapip yapip yikiyorlar, Marasin sorunu 70 yil once sehir cadde ve yerlesiminin ilerisi dusunulerek planlanmamamistir bu gibi durumlarda yeni meydanlar kurulur , eski cadde ve sokaklar trafige tamamen kapanir , civi bile cakilmaz sadece dukkan alisveris siteleri bar gece kulupleri restauran parklar kafeterya ve oteller yer alir

46
46 - 3 ay Önce

Allah rizasi için hizmete ihtiyaci olan biryere hizmet goturun .her gelen başkanin caddeyi degiştirmrsi nedir.israftir israh ise haramdir.

ÖKKEŞ
ÖKKEŞ - 3 ay Önce

AKLIMIZLA OYNUYORLAR

Marasli
Marasli - 3 ay Önce

Yaşar pastanesi için yeni yer olusturacaklar. Millet perişan olmuş önemi yok. Bir turizm dediler koca koca otobüsleri şehrin ortasına park ettirdiler.

harun
harun @Marasli - 3 ay Önce

her şehirde var bu tur otobüsleri için şehir merkezinde ayrıca küçük esanafa ne kadar faydası oldu haberin yok keş ke günibirlik değilde bir gece bir gündüz kalsalarda daha çok para bıraksalar dışardan gelenler kalkındırır içerdekiler değil..

Bitse de
Bitse de - 3 ay Önce

Şu Trabzon caddesi sorunu halledilse de şehrin diğer sorunları gündeme gelse
Mesela ilçe merkezleri de düşünülse
Oraların sorunları da gündeme gelse

Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Yeter yeter be bıktırdınız iş bilmez adamlar

Başkan 44
Başkan 44 - 3 ay Önce

Yaşarın hoşuna gitmemiş galiba

alı keklık
alı keklık - 3 ay Önce

tırapzon caddesı kıprıs meydanı yenıden duzenleme lazım eskı halı daha ıyı olur

Göktürk
Göktürk - 3 ay Önce

Bizim halkımız sorgulamaz derki bir bildikleri vardır vesselam...

Ahmet özdemir
Ahmet özdemir - 3 ay Önce

Haber46 ortalığı bulandırma suss.

Ok
Ok - 3 ay Önce

Birileri il başkanı iken emir erligi ve ilçe bel. başk. korumalığını bırakıp şehirde ki yapılanları nasıl takip etsin.

Yav.mar
Yav.mar - 3 ay Önce

DEVLETİN MALI DENİZ,YEMEYENE NE DERSİNİZ?

Ede46
Ede46 - 3 ay Önce

Her sene başka bir projeyle Trabzon Caddesini değiştirelim, hangisi hoşumuza giderse onda karar kılarız. Para dediğiniz nedir ki? Elimizin kiri. Yaparsa AK Parti yapar. CE HA PE zihniyeti anlamaz hizmetten.

Metin
Metin - 3 ay Önce

bu caddeye yapılacak proje yaşar pastanesine yararsa büyükşehir belediye başkanı halkın diline düşüp aynı zamanda da gözünden düşer ağzıyla kuş tutusa boşuna olur en güzeli eski haine getirsinler biz memnunduk her gelen başkan bu caddeyle oynuyor oyuncak gibi boşa giden milletin parası da cabası

Cemo
Cemo - 3 ay Önce

Para çok değiştirir.......

Metin
Metin - 3 ay Önce

trabzon caddesini acilen eski haline getirin başka yol yok

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

M.K. KISACA KIBRIS MEYDANI'NDA BULUNAN PASTAHANEYE GÖRE PROJELER ÇİZİLİYOR.!

gariban
gariban - 3 ay Önce

maraşta uzman mı yok
mühendis mi yok
olmayan bir tek şey var zenginlerden korkmayan siyasetçi,
tur otobüslerinden geçilmeyen, park alanlarını kabala meşhur firmaya veren siyasetçiler var
tamamen yayalaşacaktı ama zenginlerden korktular

namık kemal kavşağı daha bir içler acısı orda da aynı mantık var
zenginleri kızdırmayalalım gücendirmeyelim maraşlı ne hali varsa görsün
namık kemal kavşağı ihtiyaca cevap vermiyor....
neyi bekliyorsunuz daha

ÖKKEŞ
ÖKKEŞ - 3 ay Önce

ses çıkaranı fetöcü ilan ederler valla

Adnan
Adnan - 3 ay Önce

Nerden para yeriz diye peşindeler yıllardır hic bişe yapmayın sök dak sök dak kaldırım yol artık Kahramanmaraş halkı Kendine gelmesi gerekiyor ama işte bu zihniyet oldukca hic bir düzen degişemez

Özet
Özet - 3 ay Önce

Hak ettiğiniz şekilde yönetilirsiniz

Ercan Kozanoğlu
Ercan Kozanoğlu - 3 ay Önce

TrabzonCaddesi eski haliyle daha işlevseldi orada bir de cami yıkıldı,hani CHP camilere hayvan bağlamıştı. Yapılan iş yalnız birinin işine yaradı.Halk bunu çok iyi biliyor,DONDURMACI YAŞAR.KOCA şehir bu adama teslim edildi.DEDEZADE sokağı da yayaya kapatılacağı. Ne oldu? Orada da YAŞAR'ın tatlı yapım yeri vardı.Kapatılmadı.

vesselam
vesselam - 3 ay Önce

poyrazı beğenmezdik adam her sene kaldırımları söker takardı en azından, bunlar tamamen değiştiriyor

Agalar
Agalar - 3 ay Önce

Yap boz... Yap boz.... İyi yapıyorsunuz. BİZ bunu hak ediyoruz... Ulaşıma zam yapın ayakta yolcu 5tl olmalı... Kaza olsun diye yollar çapraz kessin akdo kavşağı gibi. Nerede mantıksız iş varsa yapın.. Doğru iş yapmayın.... Ne olur....

MEHMET KPDR
MEHMET KPDR - 3 ay Önce

Yeter artıkkkkkkkkkkkk

ede ede
ede ede - 3 ay Önce

anlayacağınız, karpuz kabuğundan cacık olur bunlardan olmaz...

SEFA ERAYMAN
SEFA ERAYMAN - 3 ay Önce

yap boz para öde memleket bu suyun bollu nerden gene hangi mütahit vurgun yapacak

hacı
hacı - 3 ay Önce

Benim dediğimi yapmazsaz iki elim yahazda.

SARI
SARI - 3 ay Önce

TÜRKİYE de belediye başkanlıgı yapmak kadar kolay bir iş yok belediyeyi de batırsan şehri de batırsan hesap soran yok birtane bakan cıkıpta sen neyaptın diye hesap sormu yor sormayanda yapanda haramidir ZALİM ZULMEDER KADERİ İLAHİ ADALET EDER kimse sormasada MAHKEMEİ KÜBRADA sorarlar

Mehmet Atahan
Mehmet Atahan - 3 ay Önce

Ne trabzon caddesiymiş mübarek herkesin iştahını kabartiyor. .

yıldırım
yıldırım - 3 ay Önce

bence caddenin adını değiştirelim herşey olsun bitsin ben köyden 78de geldim 50 kez bu cadde değişti caddenin adı değişken olur yeni cadde olur değişim caddesi olur heryıldeğişim caddesi olur trabzoncaddesinide bir köşe başına versinler ayıp olur yoksa

Haksever
Haksever - 3 ay Önce

Şaka mı bu, şaka ise eşek şakası olmuş.
Akp liler feto taktiği olan gidenleri suçlamak ile yetinmis,
Zavallı insancıklar.

İsim önemli değil
İsim önemli değil - 3 ay Önce

Koyun gibi hep aynı adamlara oy verirseniz vatandaşı koyun yerine koyar söker söker yaparlar desteklemeye devam....

Hasanali
Hasanali - 3 ay Önce

Fotospor alt sokağını 2 senedir yapamayan AKP li belediyenin abisi olan belediye mi yapacak. Ay çok komik

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 3 ay Önce

adamlar yol yapiyeahhhhhh....

Gullu
Gullu - 3 ay Önce

Tekerek akdo kavsagi gibi halk icin degil dondurmacilar icin yapilmis calismalar bunlar bence

soruyorum
soruyorum - 3 ay Önce

Sayın Ahmet Özdemir bu uzmanları daha önce neden getirmemiş, savcılar nerde kamuyu zarara uğratanlar hakkında neden işlem yapılmıyor ?

Herneyse
Herneyse - 3 ay Önce

Maraşın kafası değişmedikçe şehir değişmez 30 yıldan beri aynı zihniyet yönetiyor 25 yıl çivi çakmadı o kesim din iman diyince ön saflarda olurlar hak yemekte üstülerine yok
YETER sizden çektiğimiz


SIRADAKİ HABER