Trabzon Caddesi Yayalaştırma Projesi için kaç lira harcandı?

Milletvekili Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş'ın güya yayalaştırılan Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için İstanbul'dan uzmanlar getirildiğini söyledi. Şimdi vatandaş şu soruların cevaplarını arıyor.

YEREL YÖNETİM 27.10.2019, 09:30 27.10.2019, 09:44
Trabzon Caddesi Yayalaştırma Projesi için kaç lira harcandı?
banner257

Kahramanmaraş'ın en merkezi yerlerinden Trabzon Caddesi'nin yayalaştırma projesi 2017 yılında tamamlanarak hizmete açıldı. Önce  tamamen yayalaştırması düşünülen Trabzon Caddesi, esnaflardan gelen tepkiler üzerine değiştirildi ve araç geçişine ve park yapılmasına izin verildi.

Trabzon Caddesi'nin yayalaştırması vatandaşı da ikiye böldü. Bir kısmı projeyi desteklerken, bir kısmı ise hem trafiği aksattığı hem de çok büyük paralar harcandığı için projeye karşı çıktı. 

Son olarak Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenleneceğini konuyla ilgili İstanbul'dan gelen uzman bir ekibin incelemelerde bulundğunu açıkladı. Bu açıklama sonrası akıllara bazı sorular geldi. Biz de vatandaşın sosyal medyada yazdığı ve Whatsapp ihbar hattımıza gelen mesajlarını derledik ve cevaplanması için yetkililere sormaya karar verdik.

İşte vatandaştan gelen o sorular?

1. Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için istanbul'dan uzman ekip getirildi. Peki, Trabzon Caddesi yayalaştırma projesi yapılırken de uzman ekip getirilmiş miydi? Getirilmişse uzman ekip nereden getirildi ve kimlerden oluşuyordu? Gelenler gerçekten uzman mıydı?

2. Trabzon Caddesi yayalaştırma Projesi için toplam kaç lira harcandı? 

3. Trabzon Caddesi Yayalaştırma Projesine karşı çıkan Ak Parti yöneticisi, Milletvekilleri oldu mu? Örneğin; dönemin Ak Parti İl Başkanı olan Ahmet Özdemir, Trabzon Caddesi'nin yayalaştırılmasını destekledi mi?

4. Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için ne kadarlık bir masraf öngörülüyor? Caddenin tekrar eski haline getirilmesi durumunda harcanan yanlış paranın hesabı sorulacak mı? Trabzon Caddesi'nin yayalaştırma + yeniden düzenlenmesi toplamda kaç liraya mal olacak? Harcanan bu parayla kahramanmaraş'a hangi hizmetler yapılırdı?

5. Kahramanmaraş'ta Trabzon Caddesi'nin yayalaştırılması dışında yapılan başka yanlış projeler de olduğunu düşünüyor musunuz? Kahramanmaraş'a yapılan hizmetlerle ilgili istişare yapıyor musunuz? Örneğin; Trabzon Caddesi yayalaştırma projesi için istişare yapıldı mı? Yapıldıysa projeye karşı çıkan isimler oldu mu?

Kamu menfaati olan bu sorularımızın ayrıntılı bir şekilde cavaplanmasını muhataplarından rica ediyoruz.

Yorumlar (57)
Hüsin 9 ay önce
Halk aynı yere oy verirse, oy alanda aynı yeri söker söker yapar.
Alyanak osman 9 ay önce
Malum pastane o caddede olduktan sonra o caddeden hayir beklemeyin, her kapi o pastaneye cikacak sekilde diyazn edip caddenin icine ederler
Hasan kurt 9 ay önce
Yazık bu şehre gerçek ten yap boz şehri gibi
Ahmet davut 9 ay önce
Bu beceriksizliklerin ve israfların paralarını bu işi yapan ve onay veren Başkan , vekil kim var ise onlardan tahsil etmek lazım. Bakın bakalım bir daha milletin parasını böyle har vurup harman savurabiliyorlar mı ?
A.Belli 9 ay önce
Tekrar eski haline getirilse araç parkindada sıkıntı yoktu yaya yuruyusundede sıkıntı yoktu araçlar ücretli park yapabiliyordu kaldırımlar geniş ve yürüyüş açısından kimseye bir manisi yoktu.eskis gibi gidiş dönüş yolunun da olması iyi olur.
bnt 9 ay önce
evet kaldırımlarda sökülsün yaya girişine kapatılsın bence zaten herkes avm de orası çokta gerekli değil esnaf zaten esnaf değil en azından kapatırlar
NediM şener 9 ay önce
Bu bizim beceriksiz yöneticiler her yıl evlerinin parkesini ya da seramiğini yenileyip duvarlarını her yıl yeniden boyatıyorlar mıdır acaba? Yapamazlar tabi hem kendi paraları gider hem de kendilerine Güler millet. Ama sahipsiz şehrimizde ne hesap soran var ne de eleştiren. Biz bunlara müstehakız.
Hep Doğrusöyler 9 ay önce
Sivri zekanın biri çıktı.Yayalaştırma projesi adı altında birilerini zengin etti.Yaya yolu desen değil.Araç yolu desen değil.Yaya yolunda yayalar karşıdan karşıya geçemiyor.Şehrin tüm trafiğini Azerbaycan Bulvarı'na aktararak orayı da berbat ettiler.Allah'ınızdan bulun inşAllah.İyi ki mahşer var.İyi ki hesap var.
taşkın 9 ay önce
Daha önce bu paralar boşa harcanırken. Özdemir afrikadamı yaşıyordu? Anlam veremiyorum o zaman neredeydi bu İstanbullu uzmanlar. Bir kaç tane uzmanı getirmek için vekilmi olmak gerekiyordu. İl başkanlığı yaparken sadece kendini kalkındırmaklamı meşguldü yoksa. O aman Erkoç şuursuzca Trabzon caddesine para harcarken ne ile meşguldünüz şimdi bir daha para harcayacaksınız. Görmedinizmi o zaman... vatandaşın aklıyla alay ediyorlar. Yapılsın bitsin bakalım beğenmezsek tekrar sökeriz demek bu. Yapılırken parlak fikirleriniz nerdeydi sayın Özdemir ne ile meşguldünüz. Hoş sizin memleketin sorunlarıyla hiç işiniz olmadı ki şimdi olsun. Kel başa şimşir tarak. Ye kürküm ye. Fırça siyasetinden öte gitmedi sizin siyasetçiliğiniz. Bütün vekillerimiz aynı al birini vur ötekine. Yandı gülüm keten helva...
Edem46 9 ay önce
Hemşerim maras halkına hizmet bahane bu proje ıcinden erkoç ne vurgunlar vurdu bunu bilen biliyor...gariban halkta cezasını çekiyor
M Ali K 9 ay önce
KAMBUR'lardan izin alındı mı?
Fatih 9 ay önce
Araç parkına izin verilmedi sadece yaşar pastabesine özel park yeri tahsis edildi
Suzan hanim 9 ay önce
Merkezi sistem ve isi pay olcer köylü kurnazi müteatin kombi ve proje masraflarindan yirtmak için daire maliyetini düşürücü , kendi karini arttirici çözümüdür , sanildiği gibi isinma giderinin payölçerle düşüklüğü söz konusu değildir
taşkın 9 ay önce
Konunun merkezi ısıtmayla alakası ne anlamadım
A.Belli 9 ay önce
Maliyetli bir çalışma olmuş fayda ve yararını hem ısıtmada hem soğutmada kullanabiliyor konfor şartlarını saglayabiliyorsaniz bu çalışma ile güzel aksi durumda doğalgaz kullanımınizi kış ayları için öneririm.
Suzan hanim 9 ay önce
Güneş enerjisi ile isiniyk binamiz ahilli bina catida gunes panelleri var bidrumda da pilleri var invertor de dahil ustunede tarhana seriyk
A.Belli 9 ay önce
Aylık isitmadaki doğalgaz tüketiminiz nedir?
Hep Doğrusöyler 9 ay önce
Kahramanmaraş'ta başka yanlış projeler var mı diye sorulmuş?Kahramanmaraş'ta bir tane doğru düzgün proje yok ki?
Bertizli bekir 9 ay önce
Bu çocuk sakat dogali 70 yil gecmis beyefendiler kumdan kaleleri yapip yapip yikiyorlar, Marasin sorunu 70 yil once sehir cadde ve yerlesiminin ilerisi dusunulerek planlanmamamistir bu gibi durumlarda yeni meydanlar kurulur , eski cadde ve sokaklar trafige tamamen kapanir , civi bile cakilmaz sadece dukkan alisveris siteleri bar gece kulupleri restauran parklar kafeterya ve oteller yer alir
46 9 ay önce
Allah rizasi için hizmete ihtiyaci olan biryere hizmet goturun .her gelen başkanin caddeyi degiştirmrsi nedir.israftir israh ise haramdir.
ÖKKEŞ 9 ay önce
AKLIMIZLA OYNUYORLAR
Marasli 9 ay önce
Yaşar pastanesi için yeni yer olusturacaklar. Millet perişan olmuş önemi yok. Bir turizm dediler koca koca otobüsleri şehrin ortasına park ettirdiler.
harun 9 ay önce
her şehirde var bu tur otobüsleri için şehir merkezinde ayrıca küçük esanafa ne kadar faydası oldu haberin yok keş ke günibirlik değilde bir gece bir gündüz kalsalarda daha çok para bıraksalar dışardan gelenler kalkındırır içerdekiler değil..
Bitse de 9 ay önce
Şu Trabzon caddesi sorunu halledilse de şehrin diğer sorunları gündeme gelse
Mesela ilçe merkezleri de düşünülse
Oraların sorunları da gündeme gelse
Mahmut 9 ay önce
Yeter yeter be bıktırdınız iş bilmez adamlar
Başkan 44 9 ay önce
Yaşarın hoşuna gitmemiş galiba
alı keklık 9 ay önce
tırapzon caddesı kıprıs meydanı yenıden duzenleme lazım eskı halı daha ıyı olur
Göktürk 9 ay önce
Bizim halkımız sorgulamaz derki bir bildikleri vardır vesselam...
Ahmet özdemir 9 ay önce
Haber46 ortalığı bulandırma suss.
Ok 9 ay önce
Birileri il başkanı iken emir erligi ve ilçe bel. başk. korumalığını bırakıp şehirde ki yapılanları nasıl takip etsin.
Yav.mar 9 ay önce
DEVLETİN MALI DENİZ,YEMEYENE NE DERSİNİZ?
Ede46 9 ay önce
Her sene başka bir projeyle Trabzon Caddesini değiştirelim, hangisi hoşumuza giderse onda karar kılarız. Para dediğiniz nedir ki? Elimizin kiri. Yaparsa AK Parti yapar. CE HA PE zihniyeti anlamaz hizmetten.
Metin 9 ay önce
bu caddeye yapılacak proje yaşar pastanesine yararsa büyükşehir belediye başkanı halkın diline düşüp aynı zamanda da gözünden düşer ağzıyla kuş tutusa boşuna olur en güzeli eski haine getirsinler biz memnunduk her gelen başkan bu caddeyle oynuyor oyuncak gibi boşa giden milletin parası da cabası
Cemo 9 ay önce
Para çok değiştirir.......
Metin 9 ay önce
trabzon caddesini acilen eski haline getirin başka yol yok
Vatandaş 9 ay önce
M.K. KISACA KIBRIS MEYDANI'NDA BULUNAN PASTAHANEYE GÖRE PROJELER ÇİZİLİYOR.!
gariban 9 ay önce
maraşta uzman mı yok
mühendis mi yok
olmayan bir tek şey var zenginlerden korkmayan siyasetçi,
tur otobüslerinden geçilmeyen, park alanlarını kabala meşhur firmaya veren siyasetçiler var
tamamen yayalaşacaktı ama zenginlerden korktular

namık kemal kavşağı daha bir içler acısı orda da aynı mantık var
zenginleri kızdırmayalalım gücendirmeyelim maraşlı ne hali varsa görsün
namık kemal kavşağı ihtiyaca cevap vermiyor....
neyi bekliyorsunuz daha
ÖKKEŞ 9 ay önce
ses çıkaranı fetöcü ilan ederler valla
Adnan 9 ay önce
Nerden para yeriz diye peşindeler yıllardır hic bişe yapmayın sök dak sök dak kaldırım yol artık Kahramanmaraş halkı Kendine gelmesi gerekiyor ama işte bu zihniyet oldukca hic bir düzen degişemez
Özet 9 ay önce
Hak ettiğiniz şekilde yönetilirsiniz
Ercan Kozanoğlu 9 ay önce
TrabzonCaddesi eski haliyle daha işlevseldi orada bir de cami yıkıldı,hani CHP camilere hayvan bağlamıştı. Yapılan iş yalnız birinin işine yaradı.Halk bunu çok iyi biliyor,DONDURMACI YAŞAR.KOCA şehir bu adama teslim edildi.DEDEZADE sokağı da yayaya kapatılacağı. Ne oldu? Orada da YAŞAR'ın tatlı yapım yeri vardı.Kapatılmadı.
vesselam 9 ay önce
poyrazı beğenmezdik adam her sene kaldırımları söker takardı en azından, bunlar tamamen değiştiriyor
Agalar 9 ay önce
Yap boz... Yap boz.... İyi yapıyorsunuz. BİZ bunu hak ediyoruz... Ulaşıma zam yapın ayakta yolcu 5tl olmalı... Kaza olsun diye yollar çapraz kessin akdo kavşağı gibi. Nerede mantıksız iş varsa yapın.. Doğru iş yapmayın.... Ne olur....
MEHMET KPDR 9 ay önce
Yeter artıkkkkkkkkkkkk
ede ede 9 ay önce
anlayacağınız, karpuz kabuğundan cacık olur bunlardan olmaz...
SEFA ERAYMAN 9 ay önce
yap boz para öde memleket bu suyun bollu nerden gene hangi mütahit vurgun yapacak
hacı 9 ay önce
Benim dediğimi yapmazsaz iki elim yahazda.
SARI 9 ay önce
TÜRKİYE de belediye başkanlıgı yapmak kadar kolay bir iş yok belediyeyi de batırsan şehri de batırsan hesap soran yok birtane bakan cıkıpta sen neyaptın diye hesap sormu yor sormayanda yapanda haramidir ZALİM ZULMEDER KADERİ İLAHİ ADALET EDER kimse sormasada MAHKEMEİ KÜBRADA sorarlar
Mehmet Atahan 9 ay önce
Ne trabzon caddesiymiş mübarek herkesin iştahını kabartiyor. .
yıldırım 9 ay önce
bence caddenin adını değiştirelim herşey olsun bitsin ben köyden 78de geldim 50 kez bu cadde değişti caddenin adı değişken olur yeni cadde olur değişim caddesi olur heryıldeğişim caddesi olur trabzoncaddesinide bir köşe başına versinler ayıp olur yoksa
Haksever 9 ay önce
Şaka mı bu, şaka ise eşek şakası olmuş.
Akp liler feto taktiği olan gidenleri suçlamak ile yetinmis,
Zavallı insancıklar.
İsim önemli değil 9 ay önce
Koyun gibi hep aynı adamlara oy verirseniz vatandaşı koyun yerine koyar söker söker yaparlar desteklemeye devam....
Hasanali 9 ay önce
Fotospor alt sokağını 2 senedir yapamayan AKP li belediyenin abisi olan belediye mi yapacak. Ay çok komik
asılkahramanmaraşlı 9 ay önce
adamlar yol yapiyeahhhhhh....
Gullu 9 ay önce
Tekerek akdo kavsagi gibi halk icin degil dondurmacilar icin yapilmis calismalar bunlar bence
soruyorum 9 ay önce
Sayın Ahmet Özdemir bu uzmanları daha önce neden getirmemiş, savcılar nerde kamuyu zarara uğratanlar hakkında neden işlem yapılmıyor ?
Herneyse 9 ay önce
Maraşın kafası değişmedikçe şehir değişmez 30 yıldan beri aynı zihniyet yönetiyor 25 yıl çivi çakmadı o kesim din iman diyince ön saflarda olurlar hak yemekte üstülerine yok
YETER sizden çektiğimiz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:23
Güneş 05:09
Öğle 12:42
İkindi 16:34
Akşam 20:04
Yatsı 21:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 29 60
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 29 46
7. Alanyaspor 29 45
8. Göztepe 29 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 29 37
11. Kasımpaşa 29 35
12. Denizlispor 30 32
13. Gençlerbirliği 29 31
14. Çaykur Rizespor 29 29
15. Malatyaspor 29 28
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 29 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 31 57
2. Adana Demirspor 31 54
3. Erzurum BB 31 53
4. Bursaspor 31 52
5. Akhisar Bld.Spor 31 51
6. Fatih Karagümrük 31 50
7. Altay 31 50
8. Ümraniye 31 44
9. Keçiörengücü 31 44
10. Giresunspor 31 44
11. Menemen Belediyespor 31 39
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 31 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 31 24
17. Adanaspor 31 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 32 86
2. Man City 32 66
3. Leicester City 32 55
4. Chelsea 32 54
5. M. United 32 52
6. Wolverhampton 32 52
7. Sheffield United 32 47
8. Arsenal 32 46
9. Tottenham 32 45
10. Burnley 32 45
11. Everton 32 44
12. Crystal Palace 32 42
13. Newcastle 32 42
14. Southampton 32 40
15. Brighton 32 33
16. West Ham 32 30
17. Watford 32 28
18. Aston Villa 32 27
19. Bournemouth 32 27
20. Norwich City 32 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 33 74
2. Barcelona 33 70
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 33 54
6. Getafe 33 52
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 33 48
9. Granada 33 46
10. Valencia 33 46
11. Osasuna 33 44
12. Levante 33 42
13. Real Betis 33 37
14. Real Valladolid 33 36
15. Deportivo Alaves 33 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 33 34
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 33 25
20. Espanyol 33 24