Troller aksini de yazsa asfalt yapmanın zamanı değildir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin Aralık ayı içerisinde asfalt dökmesini eleştirmiş ve yaz boyu neredeydiniz diye sormuştuk. Bu durumdan rahatsız olan beyler trollerini üzerimize saldılar ancak unuttukları bir şey vardı: Güneş balçıkla sıvanmaz.

Troller aksini de yazsa asfalt yapmanın zamanı değildir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, Genç Osman Mahallesi'ne asfalt serim işinin tamamlandığı haberini, Belediyeden geldiği şekilde yaptık ve manşete kendi yorumumuzu koyduk. Manşette 'Bu milletin parasını böyle heba ediyorsunuz' "Asfalt yapmak için yağmurların başlamasını mı bekliyorsunuz' ve 'Ayıptır günahtır' ifadelerini kullandık.

Belediye tarafından gönderilen fotoğrafta hava günlük güneşlikti, ancak bu durum bir gerçeği değiştirmiyordu. Asfalt dökmek için yağmurların başladığı kış ayları beklenmez. Kışın asfalt dökülmez. Yağmur yağarken asfalt dökmeniz şart değil, yeni dökülen asfaltın üzerine yağmur yağarsa o asfalt bozulur. O yollarda onlarca, yüzlerce çukur oluşur. Kış boyu bozulan yolları tamir edersiniz. Yolun yapımından daha çok para ve emeği yolun tamiri için harcarsınız. Gün gelr, çukurları kapatmaya yetişemezsiniz ve o yolları üzerindeki yüzlerce çukurla kaderine terk edersiniz.

Bu milletin parasını harcıyorsanız, asfaltın ne zaman döküleceğini öğreneceksiniz. Günlük güneşli bir havada dökmüş de olsanız, o asfaltın üzerine yağmur yağdığında asfaltın bozulacağını bileceksiniz. Yazın yatmayacak, uyumayacak, gerekirse 3 vardiya ile asfalt yapacak ama yağmurlar başlamadan bu işi bitireceksiniz.

Yapmıyorsanız, Aralık ayında asfalt döküyorsanız bileceksiniz ki, Haber46 gibi bir site çıkar ve sizin yanlışınıza yanlış der. Bu milletin parasını asfaltın altına dökemezsiniz der. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını böyle heba edemezsiniz der. ALLAH'TAN KORKUN der. 

Konuyu Kahramanmaraş kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz
yavuz - 1 ay Önce

ceplerinden çıksın yapmazlar nasıl olsa halktan alıp yaparlar tekrar

Seydi kinali
Seydi kinali @yavuz - 1 ay Önce

Yazin yaparlasa parasiz kalacaklar seneye yaparlarmiki

drsn
drsn - 1 ay Önce

hani belediyeciliğin kitabını yazmıştı güngör ne oldu haber 46

HAKAN
HAKAN - 1 ay Önce

yollarımız köstebek yuvası gibi maşAllah

ali veli
ali veli - 1 ay Önce

akp liler üç maymunu severler

Mustafa gurdeniz
Mustafa gurdeniz - 1 ay Önce

Allah'ım razi olsun bir haber kanalı çıktı marastan pofpofcu olmayan milletin konuşması gerekeni konuştuğunda bile gereksiz olarak görenlere inat güzel bir paylaşım yapmışsınız Allah'ım kolaylık versin.

İnci
İnci - 1 ay Önce

Bakın Şu Ağcalı Yoluna Ben Bildiğimden Beri O Yol Bozuk. 1Günlerini Almaz Orayı Yapmak. Tabi Kendileri İçin Bu Bir Sorun Değildir Yazık Yazık

SIRADAKİ HABER