Türkoğlu-Nurdağı arası orta refüjlere 5000 adet Fıstık çamı dikiliyor

Fidan dikim mevsimine girilmesiyle birlikte ağaçlandırma çalışmalarına hız veren Kahramanmaraş Türkoğlu Belediyesi, daha yeşil bir şehir hedefiyle fidan dikim çalışmalarına devam ediyor.

YEREL YÖNETİM 11.02.2021, 09:32
Türkoğlu-Nurdağı arası orta refüjlere 5000 adet Fıstık çamı dikiliyor
banner257

Fidan dikim mevsimine girilmesiyle birlikte ağaçlandırma çalışmalarına hız veren Türkoğlu Belediyesi, daha yeşil bir şehir hedefiyle fidan dikim çalışmalarına devam ediyor.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da binlerce fidanı toprakla buluşturmayı hedefleyen Türkoğlu Belediyesi, Kahramanmaraş-Türkoğlu ve Nurdağı arası karayolunun orta refüjüne 5 bin adet fidan dikimi gerçekleştiriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, "Türkoğlu Belediyesi olarak, çevrenin korunmasına ve yeşil alanlara büyük önem veriyoruz. Diktiğimiz her fidan ileride atmosferin temizlenmesine katkı sağlayacak. Bugün dikilen ağaçlar, yarın bizden sonra gelen nesillere bırakılabilecek en büyük miras olacaktır.

Türkoğlu’nu daha yeşil bir şehir yapmak için ilçenin birçok noktalarında olduğu gibi Kahramanmaraş- Türkoğlu – Nurdağı arası karayolundaki orta refüjlerde ağaçlandırma ve fidan dikimi çalışmaları yapıyoruz. Yaklaşık 5 bin adet fıstık çamı ağacın dikimini gerçekleştiriyoruz. Yine ağaçlandırdığımız yerlerinde aydınlatma çalışmalarına kısa zaman içerisinde başlayacağız.

Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğümüze de katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Yorumlar (5)
Dexter 3 ay önce
Ağaç dikeni alkışlarım
değişik 3 ay önce
önce aksudan türkoğlu na doğru olan güzergahı ışıklandırın.Şehrin girişi aynası ama siz zifiri karanlıkla şehri yönetenlerin kalbini gösteriyorsunuz.
MİSAFİR yavuz 3 ay önce
dikilen çamların bir çoğu şimdiden kurumuş. Dikmeyin daha iyi
alpagu 3 ay önce
bir de bu çam ağacı sevgisi nedir abi ya. çam ağacı dikmeyin. ağaç türü mü kalmadı. çam ağaçlarından ormanda olmaz süslemede olmaz. hiç bir işe yaramaz. dikmeyin artık.
Ahmet AZAK 3 ay önce
Ağaç dikmekte bir ibadettir. Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.
14°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:24
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:34
Yatsı 21:02