Türkoğlu-Nurdağı arası orta refüjlere 5000 adet Fıstık çamı dikiliyor

Fidan dikim mevsimine girilmesiyle birlikte ağaçlandırma çalışmalarına hız veren Kahramanmaraş Türkoğlu Belediyesi, daha yeşil bir şehir hedefiyle fidan dikim çalışmalarına devam ediyor.

YEREL YÖNETİM 11.02.2021, 09:32
Türkoğlu-Nurdağı arası orta refüjlere 5000 adet Fıstık çamı dikiliyor
banner257
banner226

Fidan dikim mevsimine girilmesiyle birlikte ağaçlandırma çalışmalarına hız veren Türkoğlu Belediyesi, daha yeşil bir şehir hedefiyle fidan dikim çalışmalarına devam ediyor.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da binlerce fidanı toprakla buluşturmayı hedefleyen Türkoğlu Belediyesi, Kahramanmaraş-Türkoğlu ve Nurdağı arası karayolunun orta refüjüne 5 bin adet fidan dikimi gerçekleştiriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, "Türkoğlu Belediyesi olarak, çevrenin korunmasına ve yeşil alanlara büyük önem veriyoruz. Diktiğimiz her fidan ileride atmosferin temizlenmesine katkı sağlayacak. Bugün dikilen ağaçlar, yarın bizden sonra gelen nesillere bırakılabilecek en büyük miras olacaktır.

Türkoğlu’nu daha yeşil bir şehir yapmak için ilçenin birçok noktalarında olduğu gibi Kahramanmaraş- Türkoğlu – Nurdağı arası karayolundaki orta refüjlerde ağaçlandırma ve fidan dikimi çalışmaları yapıyoruz. Yaklaşık 5 bin adet fıstık çamı ağacın dikimini gerçekleştiriyoruz. Yine ağaçlandırdığımız yerlerinde aydınlatma çalışmalarına kısa zaman içerisinde başlayacağız.

Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğümüze de katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Yorumlar (5)
Dexter 11 ay önce
Ağaç dikeni alkışlarım
değişik 11 ay önce
önce aksudan türkoğlu na doğru olan güzergahı ışıklandırın.Şehrin girişi aynası ama siz zifiri karanlıkla şehri yönetenlerin kalbini gösteriyorsunuz.
MİSAFİR yavuz 11 ay önce
dikilen çamların bir çoğu şimdiden kurumuş. Dikmeyin daha iyi
alpagu 11 ay önce
bir de bu çam ağacı sevgisi nedir abi ya. çam ağacı dikmeyin. ağaç türü mü kalmadı. çam ağaçlarından ormanda olmaz süslemede olmaz. hiç bir işe yaramaz. dikmeyin artık.
Ahmet AZAK 11 ay önce
Ağaç dikmekte bir ibadettir. Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı