Yedikuyular Kayak Merkezi 4 Mevsim Kullanılacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bölgenin kayak merkezi konumundaki Yedikuyular Kayak Merkezi'nin standardını yükselterek, dört mevsim kullanılacak hale getireceklerini söyledi.

Yedikuyular Kayak Merkezi 4 Mevsim Kullanılacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bölgenin kayak merkezi konumundaki Yedikuyular Kayak Merkezi'nin standardını yükselterek, dört mevsim kullanılacak hale getireceklerini söyledi.

Belediye meclis üyeleriyle merkezde incelemede bulunan Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yedikuyular'ın il ve bölge için önemli bir yer olduğunu belirtti.

Kent merkezine bu kadar yakın mesafede böyle bir güzelliğin başka şehirlerde olmadığına dikkati çeken Güngör, vatandaşların 10 dakika içerisinde hem kayak merkezine hem de Akdeniz iklimine ulaşabildiğini anlattı. 

Kayak merkezinde yapılacaklar hakkında bilgi veren Güngör, şunları ifade etti:

"Buranın standartlarının sürekli geliştirilmesi gerekiyor. Bu bir imkan ve süreç istiyor. Uzun vadede otel ve müştemilatı olarak bungalov tipi evler ile yaz, kış konferans turizmine hizmet edecek bir mekan lazım. Burada düzensiz yeme içme mekanları var, işgal şeklinde devam ediyor. Bu sene çok hızlı şekilde seyyar yeme içme mekanları koyacağız. Arkadaşlarımız çalışmalara başladı. İsteyen hemşehrilerimize kiraya vereceğiz. Paça, sucuk ekmek, kavurma, simit, poğaça, çay ve kahve olsun ama düzenli olsun istiyoruz. Hem park alanıyla hem mekanıyla hem de sosyal alanlarıyla düzenli olsun. Bu sene başladık, kış sezonuna yetiştiriyoruz."

Güngör, yolla ilgili sorunun ekiplerin de hızlı çalışmasıyla birkaç güne kadar çözülmüş olacağını bildirdi.

Çalışmaların ardından vatandaşların kayak merkezinden daha konforlu şekilde faydalanacaklarını dile getiren Güngör, "Yedikuyular Kayak Merkezi sadece kışın kullanılıyor ancak burası yazın da kullanılacak bir yer. Yazın yayla turizmine hizmet edecek bir mekan. Hem yazın serin havası hem de kışın kar havasıyla kullanmak istiyoruz. Yedikuyular'ın dört mevsim aktif olmasını istiyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmi lazım değil
İsmi lazım değil - 2 ay Önce

İşletmesini alan özel şirket gelen-giden sayısından memnun değil demek ki. Paranın olmadığı yerde bunlar yoktur. Vatandaşa hizmet adı altında yandaşa kar amacı vardır. Unutmayın..!

YETİM MARAŞ
YETİM MARAŞ - 2 ay Önce

En çok oyu alanlar listesinde ilk 5 e K.maraş girer ancak hizmet olarak son 5 e yazılır.

ADALET Mİ BU MARAŞA

Garib yolcu
Garib yolcu - 2 ay Önce

Ağlayanın malı gülene hayır etmez. Oralarda kaza bela musübet eksik olmaz.Yetkililerde iflah olmaz.Zalimin zülmü varsa mağdurun da Allahı var.

WQW
WQW - 2 ay Önce

BAŞKAN, SİZ ÖNCE BU MEMLEKETİN ELZEM İHTİYAÇLARINI ÖNCELİĞİNİZE ALSANIZ DAHA İYİ OLUR. BİR İŞ YAPILIRKEN FİZİBİLİTESİ YAPILIR, BURADAN NÜFUSUN KAÇINA FAYDALI VE ÖNCELİKLİ OLDUĞUNA BAKILIR.BİR SÖZ VARDIR, CAMİYE GEREKİRKEN MEYHANEYE HARAM DİYE, İŞTE SİZİNDE YAPTIĞINIZ AYNEN BU ŞEKİLDE OLUYOR. MEMLEKETİN ONCA İHTİYACI VARKEN BURAYLA ALAKALANMANIZ ABESLE İŞTİGAL KONUMUNA DÜŞÜYOR. BİRKAÇ ELİT ZÜMREYİ MEMNUN EDECEĞİZ DİYE MİLLETİN PARASINI ÇARÇUR EDEMEZSİNİZ.

Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

Maraşa hizmet edeceklere bak :)

Ticaret Odaklı Belediye
Ticaret Odaklı Belediye - 2 ay Önce

O da yapar birilerine özelleştirir, ne özelleşmedi ki, Halka hizmet ticaret gözüyle bakılırsa vay onlara, ve bakılıyor. Her şey ticaret gözüyle bakılıyor. Sosyal Belediyecilik bitmiş, ticari belediyecilik var...

bg
bg - 2 ay Önce

Kayak pisti vs özel şirketin paça çorba bizim..

SIRADAKİ HABER

banner122