Ankara'dan flaş operasyon!

Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarındaki FETÖ soruşturmaları kapsamında, 18'i muvazzaf 61 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara'dan flaş operasyon!

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Kara Kuvvetleri  Komutanlığı'ndan 13 binbaşı, 12 yüzbaşı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 4 üsteğmen, 7 teğmen, 5 assubay olmak üzere toplam 61 şüpheli  hakkında FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edildiğinden gözaltı kararı verildi. 

Operasyonla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri  Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı  bünyesindeki  asker şahıslardan FETÖ' nün 'mahrem imamlar' ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen  Karar Kuvvetlerinden  13  binbaşı, 12 yüzbaşı,  Deniz Kuvvetlerinden 24 üsteğmen, 7 teğmen, 5 assubay olmak üzere toplam 61 şüpheli  hakkında 24.09.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir. Gözaltına alınan şüphelilerden 18'i aktif görevde olup diğerleri hakkında soruşturma nedeniyle idari işlem uygulanmıştır.  Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele  ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüklerince  devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154