Başkan Güngör basın toplantısı düzenledi!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Yedikuyular bölgesinde yapılan çalışmalarla basın toplantısı düzenledi.

YEREL 30.12.2020, 17:18
Başkan Güngör basın toplantısı düzenledi!
banner257

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Yedikuyular bölgesinde yapılan çalışmaları basın mensuplarına anlattı. Bölgede inşaat çalışmalarını basın mensuplarıyla birlikte gezen Başkan Güngör, inceleme sonrası düzenlediği toplantıda şunları kaydetti: ““Kahramanmaraş’ımız doğal miras açısından son derece güzel bir mirasa ve potansiyele sahip. Bazen şehrimizdeki hemşehrilerimiz negatif serzenişlerde bulunuyorlar. Fakat dünyada tüm şehirleri kıskandıracak doğal ve kültürel mirasa sahibiz. Bunların tanıtımını yapmak için Büyükşehir olarak tıpkı burada olduğu gibi projelerimize odaklanmış durumdayız. Bu mekanın şöyle bir özelliği var, Kahramanmaraşın büyük kısmını barındıran Onikişubat ve Duldakiroğlu ilçelerimize çok yakın bir konumdayız. Civar şehirlerimizde de kış turizminin yapılabileceği çok nitelikli alanların olmayışından dolayı, bilhassa Osmaniye, Adana, Gaziantep, Adıyaman gibi en kısa sürede ulaşabileceği bir mekan olması dolayısıyla Yedikuyular Kayak Merkezi, kış turizmi için ciddi bir potansiyel taşıyor. Ulaşılabilir olmasını, konaklanabilir olması, ticari faaliyetin olması ve spor alanlarının olması bu alana bir cazibe kazandıracaktır. Biz diyoruz ki yerel kalkınmaya destek olmak için daha fazla ziyaretçimizin olması ve daha ileriye taşınması için bu kayak merkezimizi bir cazibe merkezi haline getirelim. Çalışmalarımızı yürütürken kış turizmiyle alakalı başta kayseri olmak üzere tecrübesi olan pek çok kent ve ülkenin tecrübelerinden faydalandık. Burada ulaşımı sağlamak için çok uzun bir arterde yol çalışmaları yaptık, otopark alanları belirledik, disipline edilmiş ve strandardı yüksek bir işyeri alanı kazandırdık. Bir ay gibi kısa bir süre içinde onları da işletmeye açmış oluruz. Kahramanmaraş’ımızın geleneksel mutfak kültürüne sahip, tecrübeli esnafımızın bu alanda işletmelerine burayı tahsis etmiş olacağız.”
Başkan Güngör, konuşmasının devamında ise, Yedikuyular bölgesinin 12 ay boyunca canlı bir turizm merkezi haline geleceğini ifade belirterek, “Gerek yöresel ürünler, gerekse talep edilen diğer ürünlerimizin de satışına imkan sağlanmış olacak. Bizim amacımız bu tip turistik mekanları çoğaltmak ve yerel kalkındırmayı yükseltmek. Yaz aylarında da bu çarşımız aktif şekilde hizmet vermeye devam edecek. Bungalov evlerimizin varlığıyla ve Bedesten çarşımızla beraber doğaya ve topografyaya uygun taş ve ahşap merkezleri şehrimize kazandırmış olduk. Bungalov evlerimiz de buradaki turistik yoğunluğu ve konaklamayı inşallah karşılamış olacak. Yedikuyular bölgesindeki su ihtiyacını da hamdolsun bölgedeki çalışmalarımızla giderdik. Geçtiğimiz yıl verilerine baktığımızda buraya yaklaşık 100 bin ziyaretçi geliyordu. Bizim sonraki yıl için hedefimiz 500 bin ziyaretçi oldu. Alternatif olarak ata binme, bisiklet alanları, atv, spor alanları gibi farklı farklı etkinlikleri 12 ay boyunca ziyaretçilerimize sunmuş olacağız. Yol, su, kanalizasyon, bedesten çarşımız dahil olmak üzere bölgeye yaptığımız toplam yatırım bedeli yatırımcılarımızla beraber 26 Milyon TL oldu. Önümüzdeki yıllarda 5 yıldız konseptli ve bölgenin coğrafyasına uygun bir oteli de buraya kazandırmak istiyoruz. Park alanı sıkıntısı olmayan, sağlıklı bir havaya ve doğaya sahip Yedikuyular bölgemize bu projemizi de gerçekleştirdiğimizde 12 ay boyunca bölge canlı bir turizm merkezi haline gelecek. Kayak merkezimizde de pist çeşitliğini ve uzunluğunu artırıyoruz. Yanı sıra telesiyejde de iyileştirme çalışmaları yaptık. İnşallah ilerleyen dönemde telesiyejin bittiği noktadaki kafenin de yüksek standartlı bir yer halini alması için çalışmalarımız gerçekleşecek. On yıllık perspektifte buraya 100 Milyon TL’lik bir yatırım düşünüyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede bu bölgenin turizmin ilk adreslerinden biri haline getirecek projeler yürüteceğiz. Yaz ve kış çeşitli etkinlikler yaparak marka değeri yaratacağız. Ben bugün davetimizi kırmayıp buraya gelen tüm ziyaretçilere teşekkür ediyorum. Bu şehir de bu ülke de bizim. Bu şehrin kalkınması bu ülkenin kalkınması anlamına gelir. Dün bir şehidimiz vardı, bu sebeple bu toplantıyı gerçekleştiremedik. Bu vesileyle ben başta Göksunlu Ali şehidimiz başta olmak üzere, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm vatanımızın başı sağ olsun diyorum” dedi.

Yorumlar (9)
kadir kut 4 hafta önce
önce şehrin keşmekeş trafiğine bak...asıl sorun dururken şov yapın bakalım...
%70 UYURLAR 4 hafta önce
SU YOK TUVALET YOK MERKEZİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ. YAPICIK YAPICIK BAŞKA BİŞEY DEMİYORSUNUZ İCRAAT NERDE EDEM...
hakan 4 hafta önce
su var tuvalet var , gidip görün yeni halini gayet güzel olmuş çalışmalar devam ediyor. kurusıkı konuşmayın. not dün gittim
Last patriot 4 hafta önce
Expo dediniz yandas ne kadar muteahhit varsa ihale vetdiniz .. simdi yedi UYURLAR sefa sursun ..olan her halikarda .maras a oluyor
Mehmet Ali Şahinoğlu 4 hafta önce
BU KAHRAMAN ŞEHRE O KADAR KIYMET VERİYORSANIZ VE ÇEVRE İLLERDEN YEREL TURİST BEKLİYORSANIZ;SORUYORUM SİZE "TELEFERİK PROJESİNİ"NEDEN YOK ETTİNİZ!!!???
Uleynn 4 hafta önce
Asgari ücrete zam geldi artık sık sık gederik yediguyiye
Drsn 4 hafta önce
Yav he he
Ede 4 hafta önce
İnş cnm ya
Turkoglu 4 hafta önce
Artık sosyal belediyecilik bitmiş ticari kar amaçlı belediyecilik başlamıştır. Her şeye ticaret gözüyle bakılmaya başlandı. Insanı yasat ki devlet yaşasın düsturu bitmiştir. Fazla söze gerek yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:11
Güneş 07:34
Öğle 12:50
İkindi 15:32
Akşam 17:55
Yatsı 19:13