Hamburg polisi, gençleri mesleğe kazandırmak için 'Mini' kullanacak

Hamburg Polis Teşkilatı, Almanya'da bir ilk olarak hizmete aldığı Mini Cooper Countryman devriye aracıyla gençlerin ilgisini polislik mesleğine çekecek. Hamburg Emniyet Müdürü Ralf Martin Meyer, Polis Akademisi Müdürü Thomas Model ve Akademi...

Hamburg polisi, gençleri mesleğe kazandırmak için 'Mini' kullanacak
Hamburg Polis Teşkilatı, Almanya'da bir ilk olarak hizmete aldığı Mini Cooper Countryman devriye aracıyla gençlerin ilgisini polislik mesleğine çekecek.

Hamburg Emniyet Müdürü Ralf Martin Meyer, Polis Akademisi Müdürü Thomas Model ve Akademi Başkomiseri, Türkiye kökenli Derya Yıldırım polis, özellikle polislik mesleğinin gençlere tanıtılacağı etkinliklerde kullanılacak yeni aracı basına tanıttılar.

Emniyet Müdürü Meyer, Hamburg Polis Teşkilatı'nın bünyesinde görev yapan göçmen kökenli polis sayısını artırmak için büyük çaba harcadığını ifade ederek, "Hamburg'da nüfusun yüzde 30 kadarı göçmen kökenli. Polis teşkilatımızda da göçmenlerin toplumdaki nüfuslarına eşit oranda temsil edilmelerini istiyoruz. Şu an itibarıyla polisteki göçmen kökenli memur oranı yüzde 10'un üstünde. Bunu daha da yukarıya çekmek istiyoruz. Yeni devriye aracı polislik mesleğinin tanıtıldığı okul ve dernek etkinliklerinde ve meslek fuarlarında kullanılacak." diye konuştu.

Polis Akademisi İstihdam Dairesi Bölüm Sorumlusu Başkomiser Derya Yıldırım, özellikle göçmen kökenli bayan memur istihdamı için çok çalıştıklarını ifade ederek, "Göçmen erkeklerden polislik mesleğine ilgi oldukça var. Ancak kızların bu büyük sorumluluk isteyen mesleğe atılmalarını bekliyoruz. Polis memuru olabilmek için Alman vatandaşlık şartı aranmamaktadır. Mesleğe ilgi duyan gençlerin başvurularını bekliyoru.z" diye konuştu.

Tanıtımda Hamburg Polis Akademisi'nde mesleğe yeni atılan gençler arasında bulunan 21 yaşındaki Erdem Bilgin de hazır bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224