Kahramanmaraş İHH Şube Başkanı Bülbül, 'Rotamız iyilik, yükümüz insanlık'

Kahramanmaraş İHH Şube Başkanı Yusuf Bülbül, 10 Aralık dünya İnsan Hakları gününde Suriye’ye un yüklü yardım tırlarının yola çıktığını ifade ederek, 'Rotamız iyilik, yükümüz insanlık' dedi.   

YEREL 10.12.2020, 13:59
Kahramanmaraş İHH Şube Başkanı Bülbül, 'Rotamız iyilik, yükümüz insanlık'
banner257

Kahramanmaraş İHH Şube Başkanı Yusuf Bülbül, 10 Aralık dünya İnsan Hakları gününde Suriye’ye un yüklü yardım tırlarının yola çıktığını ifade ederek, “Rotamız iyilik, yükümüz insanlık” dedi.   
Kahramanmaraş İHH Şube Başkanı Yusuf Bülbül, Pazarcık ilçesinde düzenlenen yardım kampanyası hakkında şunları kaydetti: “İHH insani Yardım Vakfı olarak bugün, 10 Aralık dünya İnsan Hakları gününde Türkiye'nin 81 ilinden Suriye'ye yardım tırları gönderiyoruz. Kahramanmaraş'tan da 3 tır yardım tırımız yola çıktı. Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüz binlerce insan yardıma muhtaç halde hayatına devam ediyor. Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam daha zor hale gelecek. Koronavirüsün bütün dünyada arttığı bu zor günlerde, Suriye’de kış mevsimi artık daha tehlikeli.  Çadırların ısınması, çocukların kışlık kıyafetleriyle oyunlar oynaması için yola İHH İnsani Yardım Vakfı olarak harekete geçtik. Suriye’de bugüne kadar milyonlarca kişiye yardım ulaştırdık,  şimdi de “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” diyerek zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan Suriyeliler için bir yardım kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde 81 ilden ve İstanbul’dan yüzlerce insani yardım TIR’ı Suriye'ye doğru yola çıktı. Biz de Kahramanmaraş İHH olarak, geçtiğimiz günlerde 1 tır un yardımı göndermiştik, bugün de Afşin ce Pazarcık ilçelerimizden 2 tır un yardımını yola çıkartıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de battaniye, gıda, hijyen, atkı, bere ve briket yüklü tırlarımızı yola çıkartacağız. Bağışçılarımıza bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz, bağışçılarımızdan destek bekliyoruz.”

Yorumlar (1)
46 2 ay önce
ALLAHU Teala muvaffak eylesin
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:11
Güneş 07:34
Öğle 12:50
İkindi 15:32
Akşam 17:55
Yatsı 19:13