Kahramanmaraş'ta etkili iletişim semineri düzenlendi!

Kahramanmaraş’ın Elbistan Belediyesi’nde, personel ve vatandaş arasında daha etkili iletişim kurabilmesi, empati yapması ve hitap teknikleri ile kendilerini geliştirebilmesi için etkili iletişim semineri düzenlendi. 

YEREL 18.03.2021, 14:46 18.03.2021, 14:52
Kahramanmaraş'ta etkili iletişim semineri düzenlendi!
banner257

Kahramanmaraş’ın Elbistan Belediyesi’nde, personel ve vatandaş arasında daha etkili iletişim kurabilmesi, empati yapması ve hitap teknikleri ile kendilerini geliştirebilmesi için etkili iletişim semineri yapıldı. 
Elbistan Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nce organize edilen seminere konuşmacı olarak, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğretim Görevlisi ve Araştırmacı Yazar Faruk Yıldız katıldığı seminer, iki ayrı oturumla gerçekleşti. 

Personelin vatandaş ile daha etkin iletişim sağlayabilmesi için hitap şekli, beden dili ve etkin dinlemenin önemine dikkat çeken KSÜ Öğretim Görevlisi ve Araştırmacı Yazar Faruk Yıldız, “Düzgün bir diksiyon, karşınızdaki kişi ile empati yapmak, beden dilini doğru ve etkili kullanmak, şikayetlerin alınması ve değerlendirilmesi, stres yönetimi kurmak çok daha başarılı sonuçlar almamızı sağlar” diye konuştu.

Hizmet içi eğitimleri çok önemsediklerinin altını çizen Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Tüm personelimiz aynı zamanda bu ilçede yaşayan birer vatandaş. Günlük hayatlarında da kendilerine faydası olacak bu eğitimler sayesinde halkımıza çok daha iyi hizmet edeceklerine inanıyorum. Etkili İletişim Semineri ile personelimizin görev yaptıkları yerlerde vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurmalarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istedik. Belediyemizin her alanda yüzü olan çalışanlarımızın, Elbistan Belediyesi’ni her zaman en iyi şekilde temsil etmesini arzuluyoruz. Halkla aramızdaki iletişimi daha güçlü kılmak adına hizmet içi eğitimlere devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (1)
Maraşlı 3 hafta önce
Başta Kahramanmaraş büyük şehir belediyesi Onikişubat ve özellikle dulkadiroğlu belediyesinden de bekliyoruz.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 05:56
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:30