Kahramanmaraş'ta ’kırmızı çizgi’ uygulaması gerçekleştirildi!

Kahramanmaraş’ta ikinci defa yaya geçitlerinde ’kırmızı çizgi’ uygulaması yapıldı.

YEREL 27.10.2021, 16:08 27.10.2021, 16:18
Kahramanmaraş'ta ’kırmızı çizgi’ uygulaması gerçekleştirildi!
banner257
banner226

Kahramanmaraş’ın en işlek noktalarından biri olan Trabzon Caddesi’nde gerçekleştirilen ‘kırmızı çizgi’ etkinliğine Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Özdurhan, Trafik Şube Müdürü Kerim Anıt, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz Aile ve Sosyal politikalar Müdürü Mutlu Kaya ve çok sayıda polis ekibi katıldı.
Yaya önceliğine dikkat çekilen uygulamada, geçitlerdeki beyaz noktaların bazı yerleri kırmızıya boyandı. İlk kırmızı çizgiyi Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun çekti. Daha sonra yaya geçitlerinden geçenlere kırmızı düdük, şapka, broşür ve maske dağıtıldı.
Çekilen kırmızı çizginin ardından sürücülere maske ve şapka dağıtan Vali Coşkun İl Emniyet Müdürü Cebeloğlu ile emniyet kemeri takılı olmayan sürücüleri uyarmayı da ihmal etmedi.
Vali Coşkun, “Bakanlığımızın uygulamasıyla uzun süredir devam eden ‘öncelik yayanın, yaya güvenliği’ konsepti çerçevesinde tekrar bugün böyle bir faaliyetle yaya önceliğine dikkat çekmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ölümlü kazaların önüne geçmek, yaya güvenliğini sağlamak ve bu konularda vatandaşlarımızın dikkatini çekmek için arkadaşlarımız birçok yaya geçidinde aynı faaliyeti yürütüp, bugün itibariyle şapka, kırmızı düdük ve broşürlerimizden vatandaşlarımıza dağıttık. Hem sürücülere, hem de yayalara bu konuda dikkat çekip, özellikle sürücülerimizin yaya geçitlerinde önceliği yayalara vermesini sağlayacak çalışmalarda bulunduk” dedi.
Taksi Durağına il Emniyet Müdürü İle ziyarette bulunan Coşkun, “Taksi sürücülerimiz bu konuda daha dikkatli ve emniyetli olmalıdır, taksilerimiz bu şehrin önemli bir varlığıdır ve onlar vatandaşlarımıza da örnek olmalıdır” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Yorumlar (2)
H 1 ay önce
Öncelik yayaların derken yayalar yola ćıkmayın.155 aradım yaya geçidinde otomobillerin yayaya yol vermediğini uymadıklarını anlattım ne yapalım her noktaya polismi dikelim diyen bir görevliyle karşılaştım.polis dikin demiyoruz öğrenciler yoğun şekilde kullanılan yerlerde denetim yapın ceza kesin bakın daha duyarlı olacaktır.Sayın vali ve emniyet müdürü sivil olarak bir zahmet yaya yollarından geçmelerini ve öncelik yayamı otomobilmi göreceklerdir zaten.
EDELER DİYARI 1 ay önce
sayın valim evet güzel bir uygulama fakat bir açıklık getirelim trafik ışıklarının olduğu bölgeler de dahi yayaya kırmızı yanmasına rağmen caddeye atlıyorlar yol bizim diyerek bağırıp tepki gösteriyorlar o halde bekleyelim hep trafik dursun yayalar geçsin . şahsım adına aracımı park ettikten sonra bende bir yaya oluyorum ve ışıkları takip ediyorum. öncelikle bu konuya değinelim. evet trafik ışıklarını olmadığı yerlerde doğrudur dikkat edilmeli fakat bazı insanların hepsini kapsamıyorum ama sanırım idrak yolları tıkalı yayaya kırmızı yanmasında dahi yola atlıyor yol benim kes sesini diyerek tepki gösteriyor . öncelik yayanın fakat kırmızı ışıkta da geçmesin be kardeşim.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı