Türkiye'de İzmir'den sonra kadın ayakkabı sektöründe 2 sırada yer alan Kahramanmaraş, Aralık ayının altısında başlayacak olan büyük bir fuara hazırlanıyorlar.

photo1669899549 (3)
Kahramanmaraş’ta yaklaşık 5 bin kişinin çalıştığı ayakkabıcılık sektörü, kadın ayakkabı imalatında kalitede ve modada iddialı. Ürettikleri ürünleri Türkiye'nin dört bir tarafına gönderen firmalar aynı zamanda ihracat da yapıyorlar.
Bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kahramanmaraş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ali köfte fuara ilişkin şunları söyledi: “Kunduracı odası başkanıyım Kahramanmaraş'ta kadın ayakkabısı üretiyoruz yüze yakın üretici firmamız bulunmaktadır 4-5 bin kişiye iş imkanı sağlamaktayız. Bu sene kış sonuna geldik. Aralık ayının 6'sı ile 11'i arasında da fuar yapacağız. Buradan hem Kahramanmaraşlı hemşerilerimizi hem de Türkiye'den tüm firmaları showromlarımızdaki gerçekleştirecek olduğumuz fuarımıza davet ediyoruz."

photo1669899549
Kundura üreticisi esnaf Osman Saka ise, "Son olarak da şu anda 2023 yaz sezonuna hazırlandık fuar tanıtımımıza hazırız Allah'ın izniyle yurt içi ve yurt dışı misafirlerimizi ve müşterilerimize, onlara mahçup olmamak için en iyi kaliteli ve en güzel modelleri üretmekteyiz ve hazırız. Herkesi fuara beklemekteyiz” diye konuştu.

photo1669899549 (2)