Adana Adliyesi’nden Halep’e gönül köprüsü

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Kışlık Giyim Ve Battaniyeden Oluşan Yardım Malzemelerini, Makbuz Karşılığı Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’ya Teslim Etti.

Adana Adliyesi’nden Halep’e gönül köprüsü
Adana Adliyesi çalışanları, Türk Kızılayı’nın Halep halkı için başlattığı kampanyaya kışlık giyim ve battaniye yardımında bulundu.
Yoğun çatışmalar nedeniyle zorlu kış şartlarında büyük mağduriyet yaşayan Halep halkının yardım çığlığına sessiz kalmayan adliye personeli, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan öncülüğünde harekete geçerek, kendi aralarında yardım topladı. Başsavcı Yeldan, kışlık giyim ve battaniyeden oluşan yardım malzemelerini, makbuz karşılığı Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı’ya teslim etti.
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, “Görmezden gelmeyin” sloganıyla yürütülen kampanyaya destek çağrısı yaparak, “Bizler bu insanlık dramına seyirci kalamadık. İnsan ayrımı yapılmadan açlık ve soğukla mücadele eden Haleplilere yardım eli uzatılmalı. Paylaşmakla bizden eksilmez, aksine bereketlenir Kızılay nerede bir ihtiyaç sahibi varsa ulaşıyor bizlerde bu iyilik kervanına katkı koymaktan mutluluk duyuyoruz ifadelerini kullandı.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da duyarlı davranışları için adliye mensuplarına teşekkür ederken, “Gerek kan bağışı gerekse insani yardımlar anlamında her zaman Türk Kızılayı’nın yanında olan, destekleri ile bizlerin gücünü güç katan Başsavıcımız Ali Yeldan‘ın nezdinde bu iyiliklere katkı koyan tüm adliye mensuplarına şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.
Saygılı, toplanan insani yardım malzemelerinin, Kızılay ekiplerince Haleplilerden oluşturulan kampa ulaştırılacağını kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154