Seyhan Belediyesi'nden amatör sporculara malzeme desteği

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede faaliyet gösteren 30 amatör futbol takımına malzeme yardımında bulundu. Karalar, amatör futbol kulübüne 20’şer çiftten toplam 600 krampon, 20’şer çift maç forması, şort ve tozluk, 20’şer...

Seyhan Belediyesi'nden amatör sporculara malzeme desteği
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede faaliyet gösteren 30 amatör futbol takımına malzeme yardımında bulundu. Karalar, amatör futbol kulübüne 20’şer çiftten toplam 600 krampon, 20’şer çift maç forması, şort ve tozluk, 20’şer çift antrenman forması ve her kulübe 10’ar adet futbol topu verdi.

Gençlik Stadı’nda düzenlenen malzeme dağıtım törenine futbol kulüplerinin yöneticileri ve sporcuların yanında milletvekilleri, meslek örgütü yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı. Spor kulübü temsilcileri göreve başladığı ilk günden itibaren spora ve sporcuya büyük destek veren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve seçildiği ilk günden başlayarak spora ve sporcuya ayrı bir önem verdiğini, bu sektöre hassasiyetle yaklaştığını söyledi. Başkan Karalar, spor ve sporcuyu desteklemesinin gerekçelerini şöyle sıraladı; “Göreve seçildiğimiz günden başlayarak Seyhan Belediyesi hiç olmadığı kadar spora ve sporcuya destek veriyor. Çünkü spor çok önemlidir. Birkaç açıdan önemlidir; Birincisi spor sağlıktır. Spor güzel ahlaktır. Büyük Atatürk; ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünü boşuna söylememiştir. Bu öylesine söylenmiş bir laf değildir. Biz evlatlarımızı bu ufukta, Atatürk’ün gösterdiği yolda yetiştirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımız hem vücut açısından, hem ahlaken sağlam olsunlar istiyoruz. Çünkü bu ülke böyle insanlara ihtiyaç duyuyor. Ayrıca uyuşturucu alışkanlığının panzehirlerinden bir tanesidir spor. Türkiye’de önemli oranda uyuşturucu belası var. Hele hele aşağıdaki mahallelerimizde bu olumsuzluk olağanüstü artmış durumda. Değerli kardeşlerim, uyuşturucu kullanımı Türkiye ortalamasının üç katı Seyhan’da. Elbette uyuşturucunun panzehri olan spora biz destek vermeliydik ve veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından malzeme dağıtımına geçildi. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, törende hazır bulunan CHP Adana Milletvekili Zülfikar Tümer İnönü, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Gülleri ve diğer davetlilerle birlikte Gençlik Stadı’na gelen 30 ayrı amatör spor kulübüne malzemelerini teker teker verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224