Ak Parti'de Deprem! Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük partiden ihraç ediliyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimleri açıkladı. Çelik, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve partinin kurucu üyesi, eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

Ak Parti'de Deprem! Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük partiden ihraç ediliyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimleri açıkladı. Çelik, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve partinin kurucu üyesi, eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’ın partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

06 Ocak 2016 Çarşamba 18:57
Ak Parti'de Deprem! Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük partiden ihraç ediliyor
 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimleri açıkladı. Çelik, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve partinin kurucu üyesi Yaşar Yakış’ın partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.
 
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın açıklamasında konuştu. partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen isimlere ilişkin Çelik şu ifadeleri kullandı: "Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, genel merkez yerel yönetimler başkanlığı tarafından hazırlanan rapor neticesinde eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfus kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak Ak Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek gibi tespitler neticesinde tüzüğümüz gereği partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
 
KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANI DURMUŞ KÜÇÜK’E İHRAÇ TALEBİ 
 
İkincisi Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, genel merkez yerel yönetimler başkanlığı tarafından hazırlanan rapor neticesinde 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde il SKM ve ilçe SKM programlarına kasıtlı olarak katılmayarak partimiz aleyhinde sözlü ve fiili davranışlarda bulunduğundan ve Ak Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilediğinden tedbirli olarak partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Durmuş Küçük
 
ANKARA AYAŞ BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT TAŞAN’A İHRAÇ TALEBİ 
 
Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Ak Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunduğu tespit edilmiş olup tedbirli olarak partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
 
PARTİNİN KURUCU ÜYESİ YAŞAR YAKIŞ’A  İHRAÇ TALEBİ 
 
Yine partimizin kurucu üyesi Yaşar Yakış, devlet içine nüfus etmiş, ulusal güvenliğimizi tehdit eden legal görünümlü illegal yapının yayın organlarında yaptığı açıklamalar ile tüzüğümüz gereği, gerçek dışı haber yaymak,  iftira, hakaret karalama ve küçük düşürücü beyanlarda bulunduğu için tedbirli olarak partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi."
 
"AK PARTİ’DE SİYASET YAPMAKLA..."
 
Çelik, "Bütün şikayetler partinin ilgili birimlerinde değerlendiriliyor. Ak Parti’nin kurucu ilkeleri, değerleri var. Ak Parti’de siyaset yapmakla, Ak Partili olarak siyaset yapmak arasında fark vardır. İhraç edilenlerle ilgili gerekiyorsa suç duyurusu da yapılacaktır" dedi.
 
"İHRAÇ EDİLENLERLE İLGİLİ GEREKİYORSA SUÇ DUYURUSU DA YAPILACAKTIR"
 
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bütün şikayetler partinin ilgili birimlerinde değerlendiriliyor. Ak Parti'nin kurucu ilkeleri, değerleri var. Ak Parti'de siyaset yapmakla, Ak Partili olarak siyaset yapmak arasında fark vardır. İhraç edilenlerle ilgili gerekiyorsa suç duyurusu da yapılacaktır. Uyarılara rağmen bir takım düzelmeler söz konusu olmuyorsa, partinin kurucu değerleri devreye girer. Hepimiz bu değerler önünde eşitiz. Bu arkadaşlarımızla yollarımızı ayırmaya karar vermiş bulunuyoruz. Maddelerin herhangi bir şekilde esnetilmesine, sulandırılmasına müsaade etmemiz söz konusu değildir " dedi.  
 
"TÜRKİYE'NİN GÖSTERDİĞİ GAYRETİN 10'DA BİRİNİ 10 DEVLET DAHA GÖSTERSEYDİ"
 
Hafta sonu Afyonkarahisar'da Ak Parti milletvekillerinin kampa gireceğini de belirten Çelik mülteci soruna ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Dünyada şu kadar gıda, teknoloji üretiliyor. Silah sanayisine yatırım yapılıyor ama mazlum insanların ölümden kaçıp da en temel hakları olan yaşama hürriyetini  koruma konusunda uluslararası toplum yetersiz kalıyor. Türkiye'nin gösterdiği gayretin 10'da birini 10 devlet daha gösterseydi bu insanların hiç biri ölmezdi. Suriye meselesini çözümsüz bırakanlar bu insanların ölümünden de sorumludurlar. Kavimler Göçü gibi bu kadar insan, çocuk göz göre göre ölürken uluslararası kurumların bu kadar duyarsız kalması meşruiyet meselesini gündeme getirilerek sorgulanmasını gerektirir" ifadelerini kullandı. 
Yükleniyor...
Son Güncelleme: 06.01.2016 19:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mhmt 2016-01-09 10:19:05

sıkıntı arkadaşın biri çalıp çırpıyo,ötekilerde hani bana hani bana diyor.adamda yolsuzluğu dağıtmayınca foyalarını çıkartıyorlar.Bizim vergi bizim toprak bizim paralar....Bizde oy veriririz işte...

Avatar
celali 2016-01-08 16:58:27

başkanımız elbistana çok hizmet etti akp kaybeder

Avatar
hakkuş karakuş 2016-01-08 13:54:16

mesele ne imar ne yolsuzluk.öyle olsa partide belediye başkanı kalmaz mesele iç hesaplaşma ve biat meselesi. mahir ünal çoktan üstünü çizdi durmuş küçük ün. senaryosu çoktan yazılan oyun sahneye konuluyor hepsi bu.

Avatar
kamil özer 2016-01-07 16:06:45

çok geç kaldılar

Avatar
Sacit Kapgezer 2016-01-07 09:31:02

Enterasan şeyler;Durmuş Küçük ve kardeşlerinin Elbistanda" arsa,yeşil alan ve belediye imar planlarıyla ilgili bir çok yolsuzluk-rant dedikoduları çıktı ama partiden atmayı düşünmediler ne zaman Mahir Ünal"la karşı karşıya geldi partiden ihraç ediyorlar.Enterasan şeyler.Keşke hak,hukuk,adalet konularında hassas olup o zamanlar partiden ihraç etmeyi düşünseydiniz

Avatar
.. 2016-01-07 09:07:24

ak partli olmakla ak parti de siyaset yapmak farklı şey demiş. ben çözemedim bu ne demek. İçeriğin nedir bilmiyorum ama park bahçe yıktı ilçeye bakmıyor diye ak partiden sittin sene ihraç etmezler, öyle olsaydı yüzlerce belediyesi ihraç olurdu. bana göre yalakalığı bırakmıştır, yanlış gördüyse eleştirmiştir, afedersin tapmıyordur birilerine. yoksa ilçenin anasını ağlatsa, birtane ağaç koymasa, yerine beton dikse, yolsuzlukta tavan yapsa, ama her gün çıkıp bizim parti şöyle bizim başkan yüce insan, islam dünyasının lideri vs vs cümleler kursa ölene kadar o koltukta olur.

Avatar
ali yıldırım 2016-01-07 06:50:39

mamma vardı paylaşmada sorun çıktı akp biribirine düştü

Avatar
ALİ YILDIRIM 2016-01-07 06:46:48

paralel yapı ile işbirliği yaptı ondan gidiyor

Misafir Avatar
cuma 2016-01-09 15:39:21 @ALİ YILDIRIM

ne yaptı yalancı

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ahmet Hüdai Ulutürk 2016-01-06 23:20:46

Simdiye kadar aklınız neredeydi. Başkanın kardeşi yeşil Osman Elbistanda park bahçe koymadı sattı hepsini kendi adamlarına.siz neredeydiniz.Bişey yapacaksanız bu vurgunu ortaya çıkarın ve cezalandırın

Avatar
Hakan Bekmez 2016-01-06 22:18:35

ak partiyi tebrik ediyorum elbistan köyü belediye baskanini ihrac ettikleri icin cok yerinde bir karar. Kahramanmaraş'ın butunlugunu bozmaya calisanlar bunun bedelini mutlaka odemelidirler...!

Avatar
ceritli 2016-01-06 21:10:19

demek ki neymiş mahir paşaya yalakalığı bırakmayacak mışsın. ne der mahir paşa siyaset gerçek anlamda bir şahsiyet sınavıdır. yalakalığı bıraktığın anda şahsiyet gidiyor demek ki.

Avatar
aziz demir 2016-01-06 21:08:00

Elbistan belediye başkanı başkanlığından bu yana hiçbir resmi ve dini törenlere katıldığı görülmemiştir. Yanıbaşında bulunan Atatürk anıtına hiçbir zaman çelenk koyma tenezzülde bile bulunmamıştır.

Avatar
Cafer can 2016-01-06 21:01:17

Elbistanda Yeşil Osmanın rant alanlarını tarumar etti, yeşil alan bırakmadı bina yaptı sattı, insanlar durmuş küçükten nefret etmeye başladı, buda 7 haziranda sandığa yansıdı, Yeşil osman kim diye sorarsanız , tabiki Başkan Durmuşun kardeşi.

Avatar
cenk 2016-01-06 20:57:48

Mahir Ünal ne derse o! kimbilir ne üzerine anlaşamadılar, neyi paylaşamadılar?

Avatar
KÜRŞAT46 2016-01-06 20:03:17

Kavga demek ki su yüzüne çıktı. Yerinde olsam bu zevki tattırmazdım. O kişilere

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126