Eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: Terörün suçlusu Kemalist zihniyettir

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Bugün biz FETÖ ve PKK belasını yaşıyorsak bunun sebebi geçmişte inanca, dindarlara dönük baskıcı, tekelci Kemalist anlayışıdır." dedi.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: Terörün suçlusu Kemalist zihniyettir
 Ünal, Elbistan'da AK Parti İlçe Teşkilatı önünde partililerle bayramlaştıktan sonra Polisevi bahçesinde gerçekleşen resmi bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı'nın sadece kan akıtmaktan ibaret olmadığını, kurbanın insanın yaradanıyla kurduğu ilişkinin önemli sembollerinden olduğunu söyledi.
Türkiye'nin her zaman insanların güvende olduğu topraklar olduğunu vurgulayan Ünal, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın "Türkiye verdiği sözü tuttu ama Avrupa verdiği sözü tutmadı. Hem Yunanistan'a verdiği sözü hem de Türkiye'ye verdiği sözü tutmadı. 33 bin mülteci alacaklardı. 3 bin mülteci aldılar" sözlerini hatırlattı.

Ünal, Müslümanların kurban kesmesiyle ilgili akıl almaz açıklamalar yapan Avrupa'nın, Suriye'deki insan katliamını görmediğini, böyle bir anlayışla karşı karşıya olduklarını belirtti.

Türkiye'nin adalet, merhamet ve insanlığın temsilcisi olduğuna işaret eden Ünal, paralelci fitneciler temizlendikçe terörle mücadelenin daha da güçlendiğini aktardı. 

Ünal, gazetecilerin "Belediyelere niye kayyum atadınız?" sorusunu yanıtlarken şöyle konuştu:

"Teröre ve teröriste destek veren Kandil tarafından atanmış, bu milletin iradesini temsil etmeyen, milletin parasıyla, vergisiyle alınmış araçları terör örgütünün hizmetine veren bir yapıya karşı sessiz kalmak adil olmadığı için buralara kayyum atanmıştır. Terör seviciliği yapan terörün propagandasını yapan hiçbir yapıya müsaade edilmeyecek. Dün de edilmedi ama içimizdeki hainler bizim yaptığımız mücadeleyi sabote ettiler, bugün içimizdeki hainler temizlendiği için Türkiye Cumhuriyeti Devleti daha kararlı daha iradeli bir şekilde terörle mücadelesini sürdürüyor"

- "Kur'an'ı ve ezanı yasakladınız"

FETÖ'nün din, cemaat ve hizmetle hiçbir ilgisi olmadığına dikkati çeken Ünal, FETÖ'nün en şiddetli ve tehlikeli terör örgütlerinden biri olduğunun bütün dünya tarafından kabul edildiği bir süreç yaşandığı aktardı. Ünal, şunları kaydetti:

"Eğer bugün biz FETÖ ve PKK belasını yaşıyorsak bunun sebebi geçmişte inanca, dindarlara dönük baskıcı, tekelci Kemalist anlayışıdır. Bugün kalkmışlar efendim, bizleri eleştirmeye kalkışıyorlar. Sizsiniz bunun sorumlusu. Yıllarca bu ülkede dini, dindarlığı, Kur'an'ı ve ezanı yasakladınız. İşte böyle yapıların oluşmasına zemin hazırladınız. O yüzden kimse Müslümanlığı ve Müslümanları suçlamaya kalkışmasın."
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemalist
Kemalist - 3 yıl Önce

Kemalist zihniyet diyerek yerin dibine sokmaya çalıştıgınız zihniyete sahip insanlara darbe girişiminde teşekkür eden sizdiniz terörün sebebi sizin çözüm süreci adı altın da yaptıgınız girişimdir ayrıca sizde şu anda ülkeye gelse kalleş güleni asacaksınız o da hoca. Fakat şunu unutmayın atatürk zamanında da hocalar asıldı onlar da bunun gibi hocalardı yani vatan haini çıkıp o bizi kandırdı şu bizi kandırdı diyeceğinize suçu başkasona atmaya çalışacagınıza beceremedik diyin ama nerde sizde o cesaret vatanına milletine köle olan ülkücüleri fetöcü diye içeri aldınız ama olsun vatan sagolsun bu ülkede tek vatan haini varsa oda gidip abuk sabuk insanlara taviz verip sonra da bizi kandırdı diyenlerdir

Deniz
Deniz - 3 yıl Önce

Sen önce koltuğu neden kaptırdın onu anlat. Sonra suçlamanı yap.

Cenk
Cenk - 3 yıl Önce

İşin içinden çıkamadınız, hain darbe girişiminden sonra hatalarınızı örtbas etmek için tek seçeneğin tam bağımsız, milli ve laik Türkiye olduğunu anladınız ve bunu Halkta anlayınca yeni düşman yaratma pesindesiniz. Unutmayin ki bağımsızlıkçı ve vatansever Atatürk toplumu Fetöcülere benzemez. ARTIK din sömürülü siyasetiniz çökmüştür. Bunu kabul edin sayın Bakanım.

Murat Kemal
Murat Kemal - 3 yıl Önce

Kemalist zihniyet ne yapti ya bukadar yanlis konusmayin.Kimsr birsey yasaklamadi lutfen kemalist zihniyet bu ulkenin temel tasidir.

Ayyıldız
Ayyıldız - 3 yıl Önce

ALLAH görüyor herşeyi sizin sonunuz nasıl olucak bakalım çözümcülar apo katiline izin çıkardınız şehit ailelerinin içi yandı unutmadı bu millet dolma bahçeyi haburu bu eski bakaınımızda iyi bilir dolmabahçeyi osloyu bu vatan haini cemaatçileri dolduranların ALLAH bin belasını versin DEVLETİN askeriyesine ve emniyetine son 14 yıl bu hainlerin en rahat yapılanma zamanı olmuştur bunun bilincindeyiz herkes ayağını ona göre denk alsın TÜRK MİLLETİNE rağmen ben yaparım diyenler sonunda hüsran ile başbaşa kalacaklardır devran rüzgar güllerinin devridir iyi fır atamalar..

Kaan
Kaan - 3 yıl Önce

Bravo. Suclu bulunmus

46 ede
46 ede - 3 yıl Önce

senin konuşmana gerek yok herkes her şeyi gayet iyi biliyor sayın ünal

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Gündeme girme çalışmaları faydaliboldu bazı haber siteleri bu adamın dediklerini yayinlamis, hakettiği itibari alarak bir çok kişiden tepki gördü dilerim hakettigin noktayada gelirsin, islami kullandınız yetmedi kardeşi kardeşe kırdınız haydi hayırlısı haber46 yazdıklarımı yayinlamiyacaksin eminim ancak habercilik tarafsiz ve birçok kişiye hitap etmeli düşüncelerime saygınız varsa yayınlayan yoksa bir haber sitesi olmadığını,ı tescilliyecegim

Sazan
Sazan - 3 yıl Önce

Siyasette Fetöcü operasyonu neden yapılmıyor?Yoksa,Saga baktılar Fetöcü,sola baktılar Fetöcü,aynaya baktılar Fetöcü....O zaman suçlu Kemalist zihniyet

A
A - 3 yıl Önce

Yanlız fetoyu kemalist zihniyet değil ak zihniyet getirdi Allah kimseye cahillik vermesin

Utku
Utku - 3 yıl Önce

Sen önce teröristlerle aynı masaya niye oturdun onu söyle! sonra çık Atatürk e dil uzat sütçü imamın kemiklerini sızlattın

Manav
Manav - 3 yıl Önce

Kemalist zihniyet hiç bir zaman bölücü terör örgütüyle masaya oturmadı,Kemalist zihniyet hiç bir zaman "Alnı secdeye degiyor" diye Amerikancı işbirlikçilere,devletin kurumlarını peşkeş çekmedi,Kemalist zihniyet hiç bir zaman Fetö övgüsü yapmadı...Anladın mı diyecegim ama biliyorum anlamadın!!!Otur Sıfır!!!

hayaldi
hayaldi - 3 yıl Önce

sorun cemaat ve tarikat liderlerini kurtarıcı olarak görmek kemalistlik falan değil bu kafada olduğunuz için şerefsiz fetöcüleri kucağınızda beslediniz yıllarca Allah yine bu milleti korudu 15 temmusta


SIRADAKİ HABER