Kahramanmaraş'ta AK Parti'ye katılım

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Hiçbir siyasi hareket kendini inkar etmek pahasına bir iktidar ortaklığına 'evet' demez" dedi.

Ak Parti 23.10.2015, 09:04 23.10.2015, 09:08
Kahramanmaraş'ta AK Parti'ye katılım
banner257
 Ünal, partisine katılım nedeniyle Türkoğlu ilçesindeki 23 Nisan Parkı'nda düzenlenen programda, 7 Haziran seçimleri sonrası ülkeyi hükümetsiz bırakmadıklarını, AK Parti'nin her zaman sorumluluk aldığını belirtti.

Mahir Ünal, "Bize, 'sen bizimle ortak hükümet kurmak zorundasın' dediler. Birbirleriyle anlaşamayınca bu defa bizimle görüşmelere başladılar. CHP bize 'siz 13 yıldan beri yanlış yaptınız. 13 yıldan beri yanlış yaptığınız için biz sizinle bir restorasyon hükümeti kurabiliriz. Sizinle bir onarım hükümeti kurabiliriz' dedi. Ne demek bu ya sen siyaseten kendini inkar et. 13 yıllık bütün dünyada sessiz devrim olarak anılmış ve bütün dünyada bir başarı hikayesi olarak görülmüş. 13 yıllık AK Parti iktidarını icraatlarını inkar et. Hiçbir siyasi hareket kendini inkar etmek pahasına bir iktidar ortaklığına 'evet' demez" diye konuştu.

Ünal, milletin yüzde 41 oy verdiği siyasi partinin karşısında halk iradesine rağmen, bir blok oluşturmaya çalışıldığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bu blok millet blokudur ve bu blokun ortak hükümet kurması gerekir "diye ortaya çıkanların kendi aralarında kavga ettiğini dile getiren Ünal, "Devlet Bahçeli, 'senin ne haddine bana başbakanlık teklif etmek' dedi. Onlar da buna başka bir şey dedi. Bunların kavgası kayıkçı kavgasına dönüştü."

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise AK Parti hareketinin bir millet hareketi olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından aralarında MHP'den istifa eden Türkoğlu Belediye Meclis üyeleri Kazım Orçan, Halil Oğul, Abdurrazzak Yakar, Fevzi Çomruk ve Ali Ekber Karakozak'ın da bulunduğu 15 kişiye parti rozeti takıldı.

Törene katılan Hollanda Türkevi Araştırmaları Merkezi Başkanı Veyis Güngör de 1 Kasım'da, yurt dışında ikinci kez demokratik haklarını kullanacaklarını ifade etti.

1 Kasım'ın sadece Türkiye'nin değil bütün dünyadaki mazlumların seçimleri olduğunu vurgulayan Güngör, "Bu nedenle sorumluluk hissettik ve 4 bin kilometre yol yaparak buralara geldik. Hollanda'da da büyük bir heyecan var. Oradaki insanlar oy kullanabilmek için saatlerce yağmur altında bekliyor" diye konuştu.
Yorumlar (20)
Vatandaş 5 yıl önce
Çok arttı bu partisinden ve davasından dönenlerin haberleri! Ne karşılığında olduğu da yazsa ya?
hüseyin 5 yıl önce
zügürt ağa filminde şık hazretleri cennetten tapu veriyor :)
yeni oluşumcu 5 yıl önce
Batan gemiye binmek gibi :)
ahmet46 5 yıl önce
yav kardeşim bunların hepsi dönek yav şimdi öyle derler sandıkta akpnin yüzüne bakmazlar bunların hepsi yalakalık olsun diye geçmişlerdir dıştan akp liler içten adamlar yine mhpli sizde kendi kendinize gelin güvey olun...zuhahahhahaha.....
seydihan 5 yıl önce
koyu akp li olarak bu geçişlere sıcak bakmıyorum insanlar size güvenip oyunu vermişler sizi meclis üyeligine getirmişler şimdi sizin bu yaptıgınız size oy veren insanlara ihanettir... sanmayın sizi secimlerde tekrar akp den aday gösterecekler ..chp den geçmiş olsalar bu kadar zoruma gitmez di ama mhp ye gönül vermiş insanlar bu şekilde kendi cıkarları için halkına ihanet etmezler... belirtigim gibi ben bir koyu akp li olarak yakıştıramadım
erhan 5 yıl önce
koyu olmaya koyusun ama ağız MHP ağzı yeme bizi şimdi
hayaldi 5 yıl önce
diğer seçimde mhp ye oy vermiş olsalardı bir değeri olurdu bunlar zaten akp li isterseniz 7 haziranda kime oy verdiniz diye bir yemin verin
kahraman 5 yıl önce
yav önceki senelerde katılsalardı ya adamlar yolcu artık hani bir söz var yolcudur abbas bağlasan durmaz....
EDE46 5 yıl önce
AKP kuruldugu günden bu güne hep madur edebiyatıyla bu güne geldı realıte bu
lakın akp nın madur ettıklerınız hıc duşundunuz mu .. beledıyenız haraç kesıyor halk madur durumda işinize gelmiyor sesınızı çıkartmıyorsunuz ... and olsun dıger tarafta ıkı elım yakanızda olcak
hrt 5 yıl önce
tek başına iktidara inşAllah..
Vatandaş 5 yıl önce
Sizden nefret eden ülkenin yarısı varken tek başınıza ancak sırayla ülke dışına çıkarsınız!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?