İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, depremde zarar gören Kahramanmaraşlı esnafa destek olmak için ABB'nin düzenlediği Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 'Kahramanmaraş Dayanışma Günleri' etkinliğine giderek esnafı ziyaret etti. Akşener ve Yavaş, tek tek standları gezdi. Esnaftan alışveriş yapan Akşener, kadın gazetecilere de bileklik hediye etti. Depremden zarar gören bölge esnafıyla bir araya gelen Akşener ve Yavaş, esnafla sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Akşener ve Yavaş deprem bölgesinden gelen esnafı ziyaret etti

'BİZİ ÇOK İYİ MİSAFİR ETTİNİZ'

Bileklik, tespih, yöresel örtü, kolye, yüzük ve gıda ürünleri satın alan Akşener, alışverişi kendi emekli maaşıyla yaptığını belirtti. Depremden etkilenen esnaf ve onlara destek olmak için alışveriş yapmaya gelen Ankaralılar, Akşener ve Yavaş'a yoğun ilgi gösterdi. Kahramanmaraşlı depremzede esnafı 'Bizi çok iyi misafir ettiniz, minnettarız' sözlerine karşılık olarak Yavaş, 'Görevimiz' dedi. Yavaş, bu etkinliğin Ankara'dan sonra İstanbul ve İzmir'de yapılacağını da belirtti.

Akşener ve Yavaş, ziyaretin ardından Ankara Kent Konseyi'nin düzenlediği iftar programında, Ankaralı gençlerle bir araya geldi. İftar programında ezandan önce Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.