Türkiye'nin kanının donduran olay geçtiğimiz Pazar günü Zonguldak Devrek'te yaşandı. Rabia Çataklı isimli genç kadın, sabaha karşı annesi Şeyda Çakırlı ile anneannesi Medine Küçükkaya'yı baltayla öldürüp parçalara ayırdı. Annesini 110 parçaya anneannesini de 6 parçaya bölen Rabia Çataklı, ceset parçalarını pencereden sokağa attı. 

0x0-1692191545919-lY2U.jpg
Anne ile anneannenin ceset parçalarının pencereden atıldığını gören komşular dehşete kapılıp polisi aradı. Kısa sürede olay yerine ulaşan polis ekipleri kan donduran bir manzarayla karşılaştı. Cinnet getiren Rabia Çataklı gözaltına alındı.

Ceset parçaları toplanarak adli tıpa yollandı. Hastanede sağlık kontrolüne alınan cani ise bu sırada serçe parmağını koparıp yuttu.

5 sakinleştirici iğnenin ardından tutuklanan cani ifadesinde şunları söyledi:
"Bunu neden yaptığımı bilmiyorum.  Ölecek gibi hissettim. Mehdi olduğumu hissettim. Onların birer şeytan olduğu ve öldürmem gerektiği söylendi. Ben de öyle yaptım. Onları öldürdüm. İkisini de çok severdim…"
lay anında çekilen bir kare ise bugün ortaya çıktı. Kan donduran fotoğrafta Rabia Çataklı'nın sakinliği yüzüne böyle yansıdı. Elleri ise kanlar içinde kalmıştı….

0x0-zonguldaktaki-baltali-caninin-f-KEOA.jpg

Rabia Çataklı'nın psikolojik rahatsızlıkları olduğu, cinayetten hemen önce annesi tarafından hastaneye götürüldüğü, ancak "kızıma deli derler" diye hastaneye yatırılmadan eve getirildiği ortaya çıkmıştı. 

vahset-hqos-ABDa.jpg