Kahramanmaraş Kalesinden ne istiyorsunuz? Tarihi eser mi...

Kahramanmaraş kalesi neden açılmıyor? Başkan Güngör söz vermişti, yerine getiremedi.

ASAYİŞ 27.04.2020, 17:18
Kahramanmaraş Kalesinden ne istiyorsunuz? Tarihi eser mi...
banner257
banner226

Kahramanmaraş kalesi neden açılmıyor? Kahramanmaraş'taki tüm milletvekilleri ve Başkan Hayrettin Güngör'ün yılbaşında açılacak dediği Kahramanmaraş kalesi hala açılmadı. Kalede neler dönüyor? Kahramanmaraş kalesinde tarihi eser mi kaçırılıyor? Vatandaş soruyor... Defalarca söz verilmesine rağmen açılmayan Kahramanmaraş kalesine en son sözü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör vermişti. Yıl başına 3 ay kala açıklama yapan Güngör, kalemiz yıl başında açılacak demişti. Başkan Güngör verdiği sözü bir an önce yerine getirmelidir. 

Ancak aylar geçmesine rağmen Başkan Güngör, sözünü yerine getirmedi. Haber46 olarak Kahramanmaraş kalesine gireceğiz. En gizli noktalara kadar inceleme yapacağız. Kahramanmaraş kalesinin açılmasını kim engelliyor? 

Çok yakında... 

Asırlar önce Kahramanmaraş savunmasında büyük bir öneme haiz olan Kahramanmaraş kalesinde yıllardır devam eden restorasyon çalışmasının bitmesine rağmen kalenin açılmaması burada define mi var ? Sorusunu getirdi. Tarihe beşiklik eden, altında katman katman uygarlık barındıran yeşiliyle Karadeniz mavisiyle Akdeniz olan Kahramanmaraş’ın simgesel yeri olan kalesi akıllarda soru işareti bıraktı. 1990 yıllarında Kalenin altından şehir merkezine giden tünellerin bulunması ve tünellerin içerisinde defineciler tarafından çıkarıldığı öne sürülen altınların bulunması bir şehir efsanesi olarak Kahramanmaraş’ta dolaşıyordu.

banner261
Yorumlar (4)
Alper Bozkurt 1 yıl önce
Hayrettin beyin beceriksiz olduğu kalenin açılışından beli inanın kalenin kapalı kaldıgı sürede şehirin harfiyatlarından mevcut kale gibi beş adet kale yapılırdı
etli 1 yıl önce
K Maraş belediyesi petrol veya doğalgazmı arıyorda haberimizmi yok
Ahmet Enes 1 yıl önce
Erkeklikte söz ağızdan çıkar.Bilemiyorum artık.
Kazım Sonmez 1 yıl önce
Bin tane oyum olsa biri i dahi vermem
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı