Kahramanmaraş'ta 18 yaşında kız çocuğunun cesedi bulundu

Kahramanmaraş'ta 18 yaşında bir kız çocuğunun cesedi bulundu.

Kahramanmaraş'ta 18 yaşında kız çocuğunun cesedi bulundu

Türkoğlu ilçesinde  Ormanlık Alanda bulunan kimliği meçhul bayan cesedi bulundu. İlceye gönderilen Cinayet Ekibi ve ilçe polisi özel bir araştırma ekibi kurdu. Özel ekip  önce bayanın kimliğini tespit etti, sonra da adım adım iz sürerek katil zanlısını gözaltına aldı. Kimliği mechul cesedin bulundugu andan itibaren aynı gece  cinayet olayı aydınlatıldı.

10.11.2018 günü saat: 16.30'da Türkoğlu Toki Küme Evleri Mesire Alanı ormanlık bölgede su kanalı içinde beton setlerin önünde kayalar arasına gizlenmiş, tanınmaz halde kimliği meçhul bir bayan cesedi bulundu.
Faili meçhul olayın aydınlatılması için Kahramanmaraş Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirlerinden Uzman bir soruşturma ekibi anında ilçeye görevlendirildi ve ilce polisi ile,  Cumhuriyet Savcısı talimatıyla araştırmaya başladı. 
Olay yerinde delil incelemesi yapan özel araştırma ekibi, bulunan cesedin üzerinde kimlik veya eşya olmadığını gördü. Sadece kıyafeti olan bayanın, kafasından aldığı darbeler ile öldürüldüğü saptadı. Kayıp Şahıs bilgilerini ve kayıplara ait kiyafet bilgisini araştıran polis, cesedin üzerindeki çift kırmızı şeritli kot pantolonunun, kayıp bir kızın daha önce sosyal medyada paylaştığı resimdeki pantolan ile aynı olduğunu farketti. 
Bu ipucundan yola cıkan polis, yaptığı araştırmada cesedi bulunan bayanın 
8 ekim 2018 günü ikamet ettiği Türkoğlu'ndaki evinden ayrılıp kaybolan 18 yaşındaki lise öğrencisi  Fatma Nur Karaoğlan olduğunu tespit etti. Aile yakınları da kızın kıyafetlerini teşhis etti.
Polis ekipleri, olayla ılgili yaptığı araştırmada kızla görüşen ve tanıyan  kişileri tek tek Emniyete götürdü. Detaylı araştırmasını delilleri ile sonlandıran Özel Polis Ekibi, 17 yaşındaki lise öğrencisi   O. A. 'yı gözaltına aldı. 
Gözaltına alınan süpheli cinayeti itiraf etti. 
Zaman zaman görüştüğü bayan ile 1 ay önce olay günü mesire alanının üzerindeki ormanlık alanda tek başına buluştuğunu, aralarında tartışma çıktığını, başına kaya parçası vurarak öldürdüğünü itiraf etti.
Şüpheli şahıs sevk edildiği Türkoğlu  Adliyesinde tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER