Kahramanmaraş’ta eğlence mekanları neden erken saatte kapanıyor ?

Son yıllarda Kahramanmaraş'ta üniversite öğrencilerinin artmasıyla birlikte Sosyal yaşam alanlarının çoğalması Emniyetin dikkatinden kaçmadı. Bazı eğlence mekanlarında çıkan olaylar sonrası Emniyet Müdürlüğü buraların kapanış saatlerinde düzenleme yaptı.

Kahramanmaraş’ta eğlence mekanları neden erken saatte kapanıyor ?

Önceki günlerde lüks bir eğlence merkezinde meydana gelen kavga sonucu Kahramanmaraş Emniyeti saat 00:00 olmadan Kahramanmaraş’taki tüm eğlence merkezlerinin hepsini kapatmaya başladı.Eğlence mekanlarının sahipleri ise bu durumdan rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Türkiye’nin en güvenilir ve en huzurlu 10 şehrinden birisi olan Kahramanmaraş’ın sosyal yaşam donatası gelişti. Özellikle genç nüfusun artmasıyla birlikte Büyükşehirler ’de olan Canlı müzik, Lüks kafeler, Çay ve oyun salonları ciddi oranda arttı. Yaşanan bu gelişmeler sonrası Kahramanmaraş Emniyeti ise yeni bir karara imza atarak bu mekanların kapanış saatlerini değiştirdi.

TERÖR BÖLGESİMİYİZ ?

Haber46’ya açıklamalarda bulunan bazı eğlence mekanı sahipleri "uzun yıllar önce terör bölgelerinde belediye encümen kararıyla kapatma saatleri 02:00 olurken, Kahramanmaraş’ta iş yeri kapatma saatlerinin 00:00 olması iç ticaret ekonomisine ciddi oranda zarar veriyor." dediler. Mekan sahipleri Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünün yaşanan bir takım olaylar sonrasında yasal zorunluluktan da önce iş yerlerini kapatmalarına tepki göstererek bu tür olayların sürekli olmadığını ve alınacak tedbirlerle olayların önlenebileceğini ifade ettiler.

GENÇLER NEREYE GİTSİN ?

Mekan sahipleri "Emniyet Müdürlüğünün kafe ve oyun salonlarını 00:00 ‘ da kapatması en çok gece kulüplerine yaayacak. Oyun ihtiyacını atamayan gençler gruplaşarak gece mekanlarının yolunu tutuyorlar. Bu mekanlar ise sabahleyin 06:00’a kadar açık" dediler.

Belediye encümenliğine hep birlikte gideceğini belirten iş yeri sahipleri en azından bu tür mekanlarının 02:00’a kadar açık kalmasını isteyeceklerini belirtirken bu uygulamanın biraz daha böyle devam ettiği müddetçe ise iş yerlerinin kapanacağını söylediler.

Mekan sahipleri Gaziantep, Siirt, Şanlıurfa, Adana gibi tüm illerde gece saatlerinde birçok oyun salonu açık dururken, Kahramanmaraş'ta kapatılmasına tepki göstermeye devam edeceklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 7 ay Önce

Bence emniyet doğrusunu yapıyor bu toplumu tüketim toplumu yapmak isteyen eğlence mekanları o saatten sonra çevreye verdikleri gürültü ve rahatsızlıklarını hiç düşünmüyorlar

46
46 - 7 ay Önce

mekan sahipleri kazancına bakar,çevre daireler,binalar rahatsız olmuş umrunda değiller...bu tür yerler üretim yapmadığı gibi para tuzağı ve her türlü pisliğin dönebileceği yerlerdir...

AİLE
AİLE - 7 ay Önce

EMNİYETİ KUTLUYORUM AYNEN DEVAM ETMELİ KONTROLLER SIKLAŞSIN OKEY TAŞI CAY KAŞIK SESİNDEN DURAMIYORUZ

Yorukbeyi
Yorukbeyi - 7 ay Önce

Gencler nereye gitsin diyorlarmis.gitsinde biraz kitap okusunlar

edeler
edeler - 7 ay Önce

eskidein 23 de kapanırdı daha ne istiyonuz 24 iyi tatil bölgesimi bura diskomu çalıştırıyonuz

apartman sakini
apartman sakini - 7 ay Önce

ben sahsen bu uygulamayı yerinde buluyorum emniyetımizin ellerine saglık

ahmet
ahmet - 7 ay Önce

bence çok doğru kapansın. kimse kimsenin umrunda değil rahatsız olan varmı hastası olan çocuğu olan var mı dedikleri yok. gece 12 olmuş hala etrafta gürültü. millet keyif yapacak diye biz mi çekeceğiz cezasını

MUSTAFA
MUSTAFA - 7 ay Önce

EMNİYET DOĞRU BİR UYGULAMA YAPIYOR TEŞEKKÜRLER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

harun
harun - 7 ay Önce

o saatten sonra eve getsinler yatsınlar.

yavuz
yavuz - 7 ay Önce

helal olsun doğrusu'da bu derinine inmeyeceğim

purtaş
purtaş - 7 ay Önce

mahalle halkı ısyan ediyor nede her türlü pislik buraladan cıkıyor k.maraşıma yakışmıyor böye yerler onlara ruhsa verenlere lanet olsun

rozturk.59
rozturk.59 - 7 ay Önce

Geç Bile Kalınmış Yerinde Bir Uygulama. Detaya Gerek Yok...!!!???

bg
bg - 7 ay Önce

yine yorum yayınlamıyorsunuz

BABA46
BABA46 - 7 ay Önce

AİLE AKRABA ZİYARETİNE GİTSİNLER NE İŞLERİ VAR KAFELERDE BARLARDA MÜKEMMEL BİR UYGULAMA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

akpli
akpli - 7 ay Önce

Tamamen kapatılsın fuhuş yuvası bir çoğu

alp
alp - 7 ay Önce

Bu yasak hiçbir şeyi çözmez. Daha da kötüsü gençler faklı mekanlara giderek kontrolden çıkarlar. Belediye her yere kafe, çayevi, oyun salonu açmanıza izin vermez. Canlı müzik için ÇED raporu gerekir. Tüketim toplumu olmaktan çıkıp üretim toplumuna geçmemizi yasaklarla değil, eğitimle doğru politika ve yatırımlarla yapabiliriz.


SIRADAKİ HABER