Kahramanmaraş’ta Kaldırım işgalleri devam ediyor!

Kahramanmaraş’ın en büyük sorunları haline gelen kaldırım işgalleri vatandaşları canından bezdiriyor.

Kahramanmaraş’ta Kaldırım işgalleri devam ediyor!

Kahramanmaraş’ın en büyük sorunları haline gelen kaldırım işgalleri vatandaşları canından bezdiriyor. Özellikle Dulkadiroğlu ilçesindeki tüm ara sokaklar ve ana cadde üzerinde bilinçsiz sürücüler tarafından kaldırım işgalleri devam ederken, bazı esnaflarda kaldırımın tamamını malzemelerle kapatıyor. Dolayısıyla yayalar kaldırım yerine yoldan geçmek zorunda kalıyor. Özellikle bebek arabası ile gezmeye çıkan bir annenin kaldırımı kullanamaması ve mecburen yola çıkması meydana gelebilecek bir kazanın sonuçlarını ortaya çıkartıyor.

ESNAF 3 – 4 ARAÇLIK PARK YERİNİ DUBALARLA KAPATIYOR!

Öte yandan gelen bir şikayet ise yine Dulkadiroğlu’ndaki esnafların iş yerlerinin önündeki 3 – 4 araçlık park yerini dubalarla kapatması, vatandaşı adeta çıldırtıyor. Benim iş yerimin önü, benden başka hiç kimse otomobilini park edemez mantığıyla hareket eden esnaflar vatandaşlar tarafından büyük bir tepki alıyor. Özellikle İsmet paşa mahallesi 36009 Sokaktaki esnaflar iş yerlerinin önünü dubalar, sandalyeler ile kapatırken büyük bir park sorununun yaşanmasına sebebiyet veriyorlar.

Kahramanmaraş Zabıtası ve Trafik ekiplerinin bu konular ile hızlı bir şekilde ilgilenmesi gerekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ede
ede - 6 ay Önce

kıbrıs meydanındaki lokantaların kaldırıma masa atmalarını da haber yapın lütfen zabıta bunlara dur demeyecek mi?

ahmet
ahmet - 6 ay Önce

sen sayın gazeteci gitte bir karamanlı mahallesinde bulunan kirvem et lokantasının önünü gör sandalye ve masalardan dolayı yayalar yani biz kaldırımdan yürüyemiyoruz. ayrıca bu konu ile alakalı 153 zabıta hattına defalarca şikayet etmemize rağmen hiç bir yetkili gelip ilgilenmemiştir. bu konuya bir el atsan

Ejder GÜL
Ejder GÜL - 6 ay Önce

Ne kadar başıboş bir şehir... uysan kavga ve döğüş hazır. Döğüşsen bir ceviz kabuğunu doldurmaz.Cehaletle karşı karşıyasınız.

ökkeş
ökkeş - 6 ay Önce

zabıtalar uyuyor
esnaf dükkan önüne araba park ettirmiyor
edersek kavga ediyor
yolda yürüyemiyoz

murat reyhanlı oglu
murat reyhanlı oglu - 6 ay Önce

kaldırıma lokantalar masa atmasın,Kaldırımda gıda urunlersatılmasın,KUL Hakkı
yemesınler

Uysal palta
Uysal palta - 6 ay Önce

12 subat Magrali mah esnaflar kaldırımları işgal etmiş durumdadır k maras zabıtaları niçin müdahale etmiyorlar

fatih
fatih @Uysal palta - 6 ay Önce

Çünki hanifi mahçiçek mağralı mahallesinden

ADALET
ADALET - 6 ay Önce

Yaşar pastanesine kamuya ait alanı özel olarak tahsis ettiniz birde levha koymuş kahramanmaraş büyükşehir belediyesinden ihale ile alınmıştır diye yalanın kuyruklusu o zaman şehir genelinde herkezin işyerlerinin önlerini ihaleye açın tüm esnaf kendi işyerinin önünü kiralasın kanun herkez için geçerli olmalı gücünüzün yetmediğine ses çıkarmazsınız gücünüzün yettiğinide ezerseniz böyle adalet olmaz olmaz !

rozturk.59
rozturk.59 - 6 ay Önce

Zabıta Avantayı Aldı mı Gözleri Görmez Olur...!!!??? :))))))))))))))))))))))))))

ALi
ALi - 6 ay Önce

Zabıtalar bişey yapamaaaaaaz çüncü nemalanıyorlar.

gönüllü
gönüllü - 6 ay Önce

Sadece Dulkadiroğlu ilçemizde değil,Onikişubat ilçemizde de,Büyükşehirin baktığı caddelerde bile durum aynı.Esnaf hem kaldırımı hem de yolu sahipleniyor.Hatta böyle davranan esnafın yanına zabıta sandalye atıp beraber çay içiyorlar.Ben bir vatandaş olarak varsa hakkım hem bu esnafa hem de belediye başkanlarına ve zabıta amir ve memurlarına hakkımı helal etmiyorum.

nihat
nihat - 6 ay Önce

önünü kapattıkları gibi birde yola duba koyuyorlar babalarından miras gibi belediyede sağolsun gerekli yaptırımı yapmayınca geçen ki gibi yaşlı kadın ve oğluna saldırı gibi nice basına yansımayan ali kıran başkesenlikler oluyor

akın bağcı
akın bağcı - 6 ay Önce

hiç bir iş yeri sınırının dışında satış yapamaz mal teşhir edemez.son zamanlarda binaların altına kafe vs acaip işyerleri ön ve yan çekme mesafelerini kapatarak,işgal ederek faliyet yürütüyor,buralar tüm binadaki insanların ortak arsa payı alanıdır.binevler kavşağında BALKON kafe daha ileri giderek yeşil alanıda dahil etti dur diyen yok.çekme mesafesini kapatan kişi kaptmayan geride kalan esnafın görüş mesafesini kapatarak müşteri gelmesine mani oluyor.imarda inş.ruhsatın da 10 cm ye müsade etmeyenler 10 met 5 mt çekme paylarının işgaline nasıl vicdanları el veriyor.B.Ş.BEL BAŞKANI SN GÜNGÖR den buna el atmasını istiyoruz.binalarda huzur kalmadı.

Özet
Özet - 6 ay Önce

Maraş tan başka şehirde böyle kaldırım işgali göremezsiniz, ne belediye ne zabıta ne de bir yetkili şimdiye kadar bu çirkin görüntüye müdahale etmedi, neden acaba??

Bekir
Bekir - 6 ay Önce

Zabıtanın avantasını ver gerisine karışma,

NEVZAT ATAÇ
NEVZAT ATAÇ - 6 ay Önce

Kanlıdere ve pazar içinden çift taraflı park edildiğinden ve esnafın tezgahından geçilmiyor.

yavuz
yavuz - 6 ay Önce

insanların canından bezdiren rezalet kaldırım işgali

miro
miro - 6 ay Önce

benim anlamadığım kaldırımlar teşhir salonumu, araç parkımı yoksa yaya yolumu ben daha bunu çözemedim

Muzaffet
Muzaffet - 6 ay Önce

Bu şehir de malesefki ahlaki problem var,ve bu konuda da esnafla zabıta ve polis teşkilatının bir kısım işgüzarları yarış içerisindeler. NOKTA.

okan
okan - 6 ay Önce

zabıtalar baloncu çocukları kovalar ancak

can sarıgul
can sarıgul - 6 ay Önce

Ataturk bulvarı ESNAF larına 40 ,cm dukkan onu kulanım verılmesı, Lokanta onlerıne masa atımaması ıs yerlerının, cepelerı,nı kapatıyor komsulr,bız esnaflar,,uyarılarımız dıkate almıyor kosularımız,Bır
duzenleme gelmesını ısterz,saygılarımızla,

EDEM
EDEM - 6 ay Önce

AKP ZİHNİYETİ BÖYLE OLUR İŞTE HERKES KENDİNİ DÜŞÜNÜR.

ilyas
ilyas - 6 ay Önce

Andırın ilçesi de aynı yer yürüyecek yer bulamıyorum oto yolların ilçe merkezi yerleşim yolu her yer park dolu araç sığınacak yer kalmadı.

halil
halil - 6 ay Önce

bu işgallere dur diyecek bir babayiğit Belediye Başkanı göremiyorum Maraş'ta. Hele hele Yaşay Pastanesi, Ferah pastanesi ve diğerleri velhasıl hepsi hadi gücü yetsin bakalım. ama küçük bir tezgahta tablada simit veya başka bir şey satan olursa anasını bellerler.

sedat
sedat - 6 ay Önce

bırakın kaldırımı adamlar masa atsın diye meydan yapıldı :) esnaf maşAllah bütün yol kendinin gibi davranıyor.

WQW
WQW - 6 ay Önce

K.MARAŞ BELEDİYESİ ZABITA BİRİMİNİ KAPATMIŞ SANIYORDUMKİ SEÇİMLERDEN SONRA BİR İKİ GÖRMEYE BAŞLADIM.

belediye personeli
belediye personeli - 6 ay Önce

onikşubat belediyesinin üstündeki dükkanlarda dubalarla dükkan önünü kapatıp.belediye personellerini zor durumda bırakıyor.vergi vermemelerine ragmen arabalarımızın park etmemize müsade etmiyorlar.bide pişkin pişkin müşterimiz gelince nereye parketsin diyorlar.

İbrahim
İbrahim - 6 ay Önce

K maraş da ben zabıta oldugunu sanmıyorum zabııta mudurude yok sanırım varsada hepsı esnaf olsalarki bunlara musade etmezler caddeler esnafların eşalarıyla işgal edilmiş zabıtalarda bunu gormezden geliyosa var burda bi usulsuzluk bence.

Knn
Knn - 6 ay Önce

Aynı sıkıntı Afşinde de var. Belediye zabıtası ve trafik ne zaman bunla ilgilecek merakla bekliyoruz.

Osman KURT
Osman KURT - 6 ay Önce

KAHRAMANMARAŞ ' TA SADECE ESNAFIN KALDIRIM İŞGALİ VE DÜKKANIN ÖNÜNDEKİ ASFALTI İŞGALİNDEN DOLAYI MEVCUT PARTİLİ BELEDİYELERE OY VERMİYORUM KENDİLERİNDEN NEFRET ETTİRİYORLAR. BİR KAÇ ESNAF YÜZÜNDEN GİDİNDE KONYA'DA GÖRÜN KALDIRIMLARDA BİR ŞEY VARMI. HAYRAN KALDIM KONYA'NIN KALDIRIM DURUMUNA.

Hasan Balbaba
Hasan Balbaba - 6 ay Önce

Hassasiyetiniz ve duyarlı bildirimleriniz için teşekkür ederiz. Bahsedilen hususlar hem büyükşehir belediyesi hem de ilçe zabıta müdürlükleriyle paylaşılmıştır. gerekli çalışmalar yapılacaktır. bilginize dua ile...

ökkeş kara
ökkeş kara - 6 ay Önce

demirciler çarsısında kaldırımda yürüme imkanı yok malesef yola mangal tabure ne varsa bırakılyolar kaç sefer aradım belediyeyi sonuç sıfır

allahın kulu
allahın kulu - 6 ay Önce

ilk başta uluvaminin altındaki paçaçcılara peşpeş çekmesinler oraları bir babayiğit kaldıramıyor zenginler ve esnaf maraşı yönetiyor

METEHAN
METEHAN - 6 ay Önce

DEREPAZARI VE BİRÇOK YERDE MANAV ÖARKET YOLUN ORTASINDA SATIŞ YAPIYOR HALİN İÇİNİ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ KOMİSYONCULAR ARABA KOYDURMUYOR DÜKKANLARININ ÖNÜNE ARKASINA ESNAFLIK BU ŞEKİLOLMAZ HERYER BENİM DİYOR KARDEŞİM BUNLAR

Hakkı İSTER
Hakkı İSTER - 6 ay Önce

Kahramanmaraş'ın tamamında benzer sorun var. Kuralsızlık ve takipsizlik söz konusu. Kaldırımlarda işporta benzeri satış noktaları var. Ruhsatlı iş yeri sahipleri kepenk kapatacak vaziyete geliyor.
"Van minut" "Bir dakika" diyecek yetkililer bekleniyor.

Ahmet AZAK
Ahmet AZAK - 6 ay Önce

Gerçekten bir sorun haline gelmeye başladı bu kaldırım işgali.Uysan kavga hazır.Uymasan mağdur oluyorsun buna yetkililerin bir an önce el atması lazım.

Napacaksın
Napacaksın - 6 ay Önce

Yav arkadaş zabıta memuru çalışsa çalıştı çalışmasa çaĺışmadı diyorsunuz zabıta memurlarının işine burnunuzu sokuyosunuz

Ali ÖZDEMİR
Ali ÖZDEMİR - 6 ay Önce

Yollara duba konması ve bunun gibi kanunsuz yolu kendi çıkarı İçin kapatanlara belediye sürekli takip ederek büyük cezalar kesmelidir. Ancak vatandaşı mağdur eden bu eşkiya ruhlu insanlara hiç bir işlem yapılmıyor. Ben bu tür esnaftan alış veriş yapmıyorum. Vatandaşın yolunu kapatandan alış veriş yapılmaz diyorum.

Vay babam
Vay babam - 6 ay Önce

Her yer perişan

k.maraşlı
k.maraşlı - 6 ay Önce

kahramanmaraşın her tarafında kaldırımlar işgal bütün dükkanların önü sanki 2.ci bir dükkan gibi şikayeti direk belediye başkanı hayrettin güngör yapın o zaman görün zabıta nasıl çalışıyor

Hacı Ökkeş
Hacı Ökkeş - 6 ay Önce

çocuk polis karakolu şeyh adil caddesinde tatlıcılar pastaneler koca kaldırımı öyle işgal etmişler ki o koca kaldırımda bir kişi ancak yürüyebiliyor. birçok kişi yoldan yürümek zorunda kalıyor. müftülüğün ara sokağındaki çaycı ve bazlamacı sabahın erken saatinde yola (kaldırım değil yol) sandalye masa atıp işgal ediyor 4-5 araçlık yeri. park etmek isteyenlere de müdahale ediyorlar. biz buraya vergi veriyoruz diye. ve bunun gibi birçok örnek...dulkadiroğlu zabıta nerdesin hani??

maraşlıı
maraşlıı - 6 ay Önce

eski cumartesi pazarının orasıda içler acısı kebabcısı,tekelbayisi,çaycısı kaldırımları işgal etmiş durumda halk kaldırımdan yürüyemiyor.

Mustafa
Mustafa - 6 ay Önce

8 defa zabıta yı aradım gelen olmadı neden zabıta görev yapmıyor vekillerden emir geliyormuş olmaz böyle idara uyuma zabıta

murat bayır
murat bayır - 6 ay Önce

esnafla ugraşacanıza 101 bim şok groslar la ugraşın mahallenin kahrını çeken küçük esnafın anasını bellediniz bu ne arkadaş

maraşlı
maraşlı - 6 ay Önce

zabıtalar uyumuyor işlerine öyle geliyor nasıl bir çıkarları varsa Allah bilir...

rumuz
rumuz - 6 ay Önce

Malesef maraşta esnaflar tüm yolları kaplamış halde zabıta görevini yapmıyor.Görev yapmayan zabıta boşuna maaş alıyor makam meşgul ediyor.zabaıtanın işine son verilsin.

SADİ
SADİ - 6 ay Önce

kardeşim kaldırımı işgal eden, iş yeri önüne park ettirmeyen esnaftan alışveriş yapmayalım o zaman hadi başlat kampanyayı haber46 uymayacak olan boş konuşmasın hadi.


SIRADAKİ HABER