Kahramanmaraş’ta Kaldırım işgalleri devam ediyor!

Kahramanmaraş’ın en büyük sorunları haline gelen kaldırım işgalleri vatandaşları canından bezdiriyor.

ASAYİŞ 23.07.2019, 10:59
Kahramanmaraş’ta Kaldırım işgalleri devam ediyor!
banner257

Kahramanmaraş’ın en büyük sorunları haline gelen kaldırım işgalleri vatandaşları canından bezdiriyor. Özellikle Dulkadiroğlu ilçesindeki tüm ara sokaklar ve ana cadde üzerinde bilinçsiz sürücüler tarafından kaldırım işgalleri devam ederken, bazı esnaflarda kaldırımın tamamını malzemelerle kapatıyor. Dolayısıyla yayalar kaldırım yerine yoldan geçmek zorunda kalıyor. Özellikle bebek arabası ile gezmeye çıkan bir annenin kaldırımı kullanamaması ve mecburen yola çıkması meydana gelebilecek bir kazanın sonuçlarını ortaya çıkartıyor.

ESNAF 3 – 4 ARAÇLIK PARK YERİNİ DUBALARLA KAPATIYOR!

Öte yandan gelen bir şikayet ise yine Dulkadiroğlu’ndaki esnafların iş yerlerinin önündeki 3 – 4 araçlık park yerini dubalarla kapatması, vatandaşı adeta çıldırtıyor. Benim iş yerimin önü, benden başka hiç kimse otomobilini park edemez mantığıyla hareket eden esnaflar vatandaşlar tarafından büyük bir tepki alıyor. Özellikle İsmet paşa mahallesi 36009 Sokaktaki esnaflar iş yerlerinin önünü dubalar, sandalyeler ile kapatırken büyük bir park sorununun yaşanmasına sebebiyet veriyorlar.

Kahramanmaraş Zabıtası ve Trafik ekiplerinin bu konular ile hızlı bir şekilde ilgilenmesi gerekiyor.

Yorumlar (47)
ede 1 yıl önce
kıbrıs meydanındaki lokantaların kaldırıma masa atmalarını da haber yapın lütfen zabıta bunlara dur demeyecek mi?
ahmet 1 yıl önce
sen sayın gazeteci gitte bir karamanlı mahallesinde bulunan kirvem et lokantasının önünü gör sandalye ve masalardan dolayı yayalar yani biz kaldırımdan yürüyemiyoruz. ayrıca bu konu ile alakalı 153 zabıta hattına defalarca şikayet etmemize rağmen hiç bir yetkili gelip ilgilenmemiştir. bu konuya bir el atsan
Ejder GÜL 1 yıl önce
Ne kadar başıboş bir şehir... uysan kavga ve döğüş hazır. Döğüşsen bir ceviz kabuğunu doldurmaz.Cehaletle karşı karşıyasınız.
ökkeş 1 yıl önce
zabıtalar uyuyor
esnaf dükkan önüne araba park ettirmiyor
edersek kavga ediyor
yolda yürüyemiyoz
murat reyhanlı oglu 1 yıl önce
kaldırıma lokantalar masa atmasın,Kaldırımda gıda urunlersatılmasın,KUL Hakkı
yemesınler
Uysal palta 1 yıl önce
12 subat Magrali mah esnaflar kaldırımları işgal etmiş durumdadır k maras zabıtaları niçin müdahale etmiyorlar
fatih 1 yıl önce
Çünki hanifi mahçiçek mağralı mahallesinden
ADALET 1 yıl önce
Yaşar pastanesine kamuya ait alanı özel olarak tahsis ettiniz birde levha koymuş kahramanmaraş büyükşehir belediyesinden ihale ile alınmıştır diye yalanın kuyruklusu o zaman şehir genelinde herkezin işyerlerinin önlerini ihaleye açın tüm esnaf kendi işyerinin önünü kiralasın kanun herkez için geçerli olmalı gücünüzün yetmediğine ses çıkarmazsınız gücünüzün yettiğinide ezerseniz böyle adalet olmaz olmaz !
rozturk.59 1 yıl önce
Zabıta Avantayı Aldı mı Gözleri Görmez Olur...!!!??? :))))))))))))))))))))))))))
ALi 1 yıl önce
Zabıtalar bişey yapamaaaaaaz çüncü nemalanıyorlar.
gönüllü 1 yıl önce
Sadece Dulkadiroğlu ilçemizde değil,Onikişubat ilçemizde de,Büyükşehirin baktığı caddelerde bile durum aynı.Esnaf hem kaldırımı hem de yolu sahipleniyor.Hatta böyle davranan esnafın yanına zabıta sandalye atıp beraber çay içiyorlar.Ben bir vatandaş olarak varsa hakkım hem bu esnafa hem de belediye başkanlarına ve zabıta amir ve memurlarına hakkımı helal etmiyorum.
nihat 1 yıl önce
önünü kapattıkları gibi birde yola duba koyuyorlar babalarından miras gibi belediyede sağolsun gerekli yaptırımı yapmayınca geçen ki gibi yaşlı kadın ve oğluna saldırı gibi nice basına yansımayan ali kıran başkesenlikler oluyor
akın bağcı 1 yıl önce
hiç bir iş yeri sınırının dışında satış yapamaz mal teşhir edemez.son zamanlarda binaların altına kafe vs acaip işyerleri ön ve yan çekme mesafelerini kapatarak,işgal ederek faliyet yürütüyor,buralar tüm binadaki insanların ortak arsa payı alanıdır.binevler kavşağında BALKON kafe daha ileri giderek yeşil alanıda dahil etti dur diyen yok.çekme mesafesini kapatan kişi kaptmayan geride kalan esnafın görüş mesafesini kapatarak müşteri gelmesine mani oluyor.imarda inş.ruhsatın da 10 cm ye müsade etmeyenler 10 met 5 mt çekme paylarının işgaline nasıl vicdanları el veriyor.B.Ş.BEL BAŞKANI SN GÜNGÖR den buna el atmasını istiyoruz.binalarda huzur kalmadı.
Özet 1 yıl önce
Maraş tan başka şehirde böyle kaldırım işgali göremezsiniz, ne belediye ne zabıta ne de bir yetkili şimdiye kadar bu çirkin görüntüye müdahale etmedi, neden acaba??
Bekir 1 yıl önce
Zabıtanın avantasını ver gerisine karışma,
NEVZAT ATAÇ 1 yıl önce
Kanlıdere ve pazar içinden çift taraflı park edildiğinden ve esnafın tezgahından geçilmiyor.
yavuz 1 yıl önce
insanların canından bezdiren rezalet kaldırım işgali
miro 1 yıl önce
benim anlamadığım kaldırımlar teşhir salonumu, araç parkımı yoksa yaya yolumu ben daha bunu çözemedim
Muzaffet 1 yıl önce
Bu şehir de malesefki ahlaki problem var,ve bu konuda da esnafla zabıta ve polis teşkilatının bir kısım işgüzarları yarış içerisindeler. NOKTA.
okan 1 yıl önce
zabıtalar baloncu çocukları kovalar ancak
can sarıgul 1 yıl önce
Ataturk bulvarı ESNAF larına 40 ,cm dukkan onu kulanım verılmesı, Lokanta onlerıne masa atımaması ıs yerlerının, cepelerı,nı kapatıyor komsulr,bız esnaflar,,uyarılarımız dıkate almıyor kosularımız,Bır
duzenleme gelmesını ısterz,saygılarımızla,
EDEM 1 yıl önce
AKP ZİHNİYETİ BÖYLE OLUR İŞTE HERKES KENDİNİ DÜŞÜNÜR.
ilyas 1 yıl önce
Andırın ilçesi de aynı yer yürüyecek yer bulamıyorum oto yolların ilçe merkezi yerleşim yolu her yer park dolu araç sığınacak yer kalmadı.
halil 1 yıl önce
bu işgallere dur diyecek bir babayiğit Belediye Başkanı göremiyorum Maraş'ta. Hele hele Yaşay Pastanesi, Ferah pastanesi ve diğerleri velhasıl hepsi hadi gücü yetsin bakalım. ama küçük bir tezgahta tablada simit veya başka bir şey satan olursa anasını bellerler.
sedat 1 yıl önce
bırakın kaldırımı adamlar masa atsın diye meydan yapıldı :) esnaf maşAllah bütün yol kendinin gibi davranıyor.
WQW 1 yıl önce
K.MARAŞ BELEDİYESİ ZABITA BİRİMİNİ KAPATMIŞ SANIYORDUMKİ SEÇİMLERDEN SONRA BİR İKİ GÖRMEYE BAŞLADIM.
belediye personeli 1 yıl önce
onikşubat belediyesinin üstündeki dükkanlarda dubalarla dükkan önünü kapatıp.belediye personellerini zor durumda bırakıyor.vergi vermemelerine ragmen arabalarımızın park etmemize müsade etmiyorlar.bide pişkin pişkin müşterimiz gelince nereye parketsin diyorlar.
İbrahim 1 yıl önce
K maraş da ben zabıta oldugunu sanmıyorum zabııta mudurude yok sanırım varsada hepsı esnaf olsalarki bunlara musade etmezler caddeler esnafların eşalarıyla işgal edilmiş zabıtalarda bunu gormezden geliyosa var burda bi usulsuzluk bence.
Knn 1 yıl önce
Aynı sıkıntı Afşinde de var. Belediye zabıtası ve trafik ne zaman bunla ilgilecek merakla bekliyoruz.
Osman KURT 1 yıl önce
KAHRAMANMARAŞ ' TA SADECE ESNAFIN KALDIRIM İŞGALİ VE DÜKKANIN ÖNÜNDEKİ ASFALTI İŞGALİNDEN DOLAYI MEVCUT PARTİLİ BELEDİYELERE OY VERMİYORUM KENDİLERİNDEN NEFRET ETTİRİYORLAR. BİR KAÇ ESNAF YÜZÜNDEN GİDİNDE KONYA'DA GÖRÜN KALDIRIMLARDA BİR ŞEY VARMI. HAYRAN KALDIM KONYA'NIN KALDIRIM DURUMUNA.
Hasan Balbaba 1 yıl önce
Hassasiyetiniz ve duyarlı bildirimleriniz için teşekkür ederiz. Bahsedilen hususlar hem büyükşehir belediyesi hem de ilçe zabıta müdürlükleriyle paylaşılmıştır. gerekli çalışmalar yapılacaktır. bilginize dua ile...
ökkeş kara 1 yıl önce
demirciler çarsısında kaldırımda yürüme imkanı yok malesef yola mangal tabure ne varsa bırakılyolar kaç sefer aradım belediyeyi sonuç sıfır
allahın kulu 1 yıl önce
ilk başta uluvaminin altındaki paçaçcılara peşpeş çekmesinler oraları bir babayiğit kaldıramıyor zenginler ve esnaf maraşı yönetiyor
METEHAN 1 yıl önce
DEREPAZARI VE BİRÇOK YERDE MANAV ÖARKET YOLUN ORTASINDA SATIŞ YAPIYOR HALİN İÇİNİ HİÇ GÖRDÜNÜZMÜ KOMİSYONCULAR ARABA KOYDURMUYOR DÜKKANLARININ ÖNÜNE ARKASINA ESNAFLIK BU ŞEKİLOLMAZ HERYER BENİM DİYOR KARDEŞİM BUNLAR
Hakkı İSTER 1 yıl önce
Kahramanmaraş'ın tamamında benzer sorun var. Kuralsızlık ve takipsizlik söz konusu. Kaldırımlarda işporta benzeri satış noktaları var. Ruhsatlı iş yeri sahipleri kepenk kapatacak vaziyete geliyor.
"Van minut" "Bir dakika" diyecek yetkililer bekleniyor.
Ahmet AZAK 1 yıl önce
Gerçekten bir sorun haline gelmeye başladı bu kaldırım işgali.Uysan kavga hazır.Uymasan mağdur oluyorsun buna yetkililerin bir an önce el atması lazım.
Napacaksın 1 yıl önce
Yav arkadaş zabıta memuru çalışsa çalıştı çalışmasa çaĺışmadı diyorsunuz zabıta memurlarının işine burnunuzu sokuyosunuz
Ali ÖZDEMİR 1 yıl önce
Yollara duba konması ve bunun gibi kanunsuz yolu kendi çıkarı İçin kapatanlara belediye sürekli takip ederek büyük cezalar kesmelidir. Ancak vatandaşı mağdur eden bu eşkiya ruhlu insanlara hiç bir işlem yapılmıyor. Ben bu tür esnaftan alış veriş yapmıyorum. Vatandaşın yolunu kapatandan alış veriş yapılmaz diyorum.
Vay babam 1 yıl önce
Her yer perişan
k.maraşlı 1 yıl önce
kahramanmaraşın her tarafında kaldırımlar işgal bütün dükkanların önü sanki 2.ci bir dükkan gibi şikayeti direk belediye başkanı hayrettin güngör yapın o zaman görün zabıta nasıl çalışıyor
Hacı Ökkeş 1 yıl önce
çocuk polis karakolu şeyh adil caddesinde tatlıcılar pastaneler koca kaldırımı öyle işgal etmişler ki o koca kaldırımda bir kişi ancak yürüyebiliyor. birçok kişi yoldan yürümek zorunda kalıyor. müftülüğün ara sokağındaki çaycı ve bazlamacı sabahın erken saatinde yola (kaldırım değil yol) sandalye masa atıp işgal ediyor 4-5 araçlık yeri. park etmek isteyenlere de müdahale ediyorlar. biz buraya vergi veriyoruz diye. ve bunun gibi birçok örnek...dulkadiroğlu zabıta nerdesin hani??
maraşlıı 1 yıl önce
eski cumartesi pazarının orasıda içler acısı kebabcısı,tekelbayisi,çaycısı kaldırımları işgal etmiş durumda halk kaldırımdan yürüyemiyor.
Mustafa 1 yıl önce
8 defa zabıta yı aradım gelen olmadı neden zabıta görev yapmıyor vekillerden emir geliyormuş olmaz böyle idara uyuma zabıta
murat bayır 1 yıl önce
esnafla ugraşacanıza 101 bim şok groslar la ugraşın mahallenin kahrını çeken küçük esnafın anasını bellediniz bu ne arkadaş
maraşlı 1 yıl önce
zabıtalar uyumuyor işlerine öyle geliyor nasıl bir çıkarları varsa Allah bilir...
rumuz 1 yıl önce
Malesef maraşta esnaflar tüm yolları kaplamış halde zabıta görevini yapmıyor.Görev yapmayan zabıta boşuna maaş alıyor makam meşgul ediyor.zabaıtanın işine son verilsin.
SADİ 1 yıl önce
kardeşim kaldırımı işgal eden, iş yeri önüne park ettirmeyen esnaftan alışveriş yapmayalım o zaman hadi başlat kampanyayı haber46 uymayacak olan boş konuşmasın hadi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:38
Öğle 12:43
İkindi 16:29
Akşam 19:37
Yatsı 21:02
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Ankara Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25