Türkiye sınırında hareketlilik! Binlerce Suriyeli geliyor

BM Genel Sekreter Sözcülerinden Farhan Haq, günlük basın brifinginde, Suriye’nin kuzey batısında devam eden çatışmaların ortasında kalan 3 milyon kişinin güvenliğinden derin endişe duyduklarını söyledi.

Türkiye sınırında hareketlilik! Binlerce Suriyeli geliyor

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye’de İdlib gerginliği azaltma bölgesinde devam eden çatışmalar nedeniyle binlerce kişinin hafta sonu Türkiye sınırına doğru kaçtığını açıkladı. 

 “Binlerce kişi çatışmalar nedeniyle hafta sonu Türkiye sınırına doğru kaçtı” ifadesini kullanan Haq, son 4 ayda çatışmalar nedeniyle 500 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 okul ve bir sağlık merkezinin de çatışmalardan zarar gördüğünü belirtti.

İDLİB GERGİNLİĞİ AZALTMA BÖLGESİ’NDEKİ DURUM

Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib ili neredeyse iç savaşın başından bu yana muhaliflerin kalesi niteliğinde. Halihazırda iç göçle nüfusu 4 milyona ulaşan İdlib’in merkezi, Mart 2015’te muhaliflerin kontrolüne geçti. İdlib, rejimin en yoğun hedef aldığı bölgelerin başında geliyor.

Türkiye, Rusya ve İran 4-5 Mayıs 2017’deki Astana toplantısında, İdlib ve çevresini “Gerginliği Azaltma Bölgesi” ilan etti. Rejim güçlerinin ateşkesi sık sık ihlal etmesi üzerine Türkiye ve Rusya ek mutabakata vardı.

Kaynak: Haber3 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk
Türk - 4 ay Önce

Gelsinler türkiyede yer çok biz ayakta dururuz hiç problem değil yada biz konteynırlara gidelim bizim evlerde kalsınlar rahat etsinler. Halk istemiyoruz dedikçe hala getiriyorsunuz yakın zamanda bizde suriye gibi iç savaşın içinde buluruz kendimizi. Bi dur deyin artık yeter be. Burada çete kurup guruplar halinde dolaşıyorlar 18 le 30 yaş arası gençler toplayın gönderin onlarıda ülkelerine sahip çıksınlar benim ülkemde bana dayılanmasınlar.

RAMAZAN P
RAMAZAN P - 4 ay Önce

ATATÜRK,MENDERES,KENAN EVRAN,ÖZAL HEPSİ PEYDER PEY GÖÇMEN GETİRDİLER.ONLARIN GETİRDİKLERİ EN FAZLA BİNLERLE İFADE EDİLİR.BUNLAR GİBİ MİYONLARCA DEĞİLDİ.BUNLAR TAM BİR İSTİLADIR MÜLTECİ DEĞİL. ADAMLAR SİLAH SIKMADAN TÜRKİYE' Yİ ELE GEÇİRDİK DESELER YERİDİR. DAHA FAZLA YAZIPTA BİLİŞİM SUÇU İŞLEMEK İSTEMİYORUM.

Onur
Onur - 4 ay Önce

Alayı gitsin istemiyoruz

Halit  eroglu
Halit eroglu - 4 ay Önce

Arabistan la Amerika gitsinler yeteri kadar var türkiyede

sevda çiçeği
sevda çiçeği - 4 ay Önce

vatan hainleri ne işiniz var atalarınızın kemiklerini sızlatmayın savaşın en azından şehit olmasını bilin

Alperen
Alperen - 4 ay Önce

Gelsinler kardeşim onlar olmasa maras ve antepte 10 larxa fabrika çoktan kapanmıştı.

ede46
ede46 @Alperen - 4 ay Önce

İşAllah seni de işinden ve aşından ederde böle gevşek gevşek gelsinler dersin...

maraşlı
maraşlı - 4 ay Önce

3 milyon daha geliyormuş bu darbe herkesi götürür..kötü şeyler çok yakın

Orçan
Orçan - 4 ay Önce

Maraş daha kötüsüne laik.böyle olmasını maraş istiyor sürekli aynı partiyi seçerek.

Hasan
Hasan - 4 ay Önce

Gelsin kardeşlerimiz onlara yeter bizede marasa daha çok bekleriz

yavuzselim
yavuzselim - 4 ay Önce

gelin gelin nasıl olsa burda sizin için her şey bedava size iyi bakar maaş veririz,lan Allah tan korkun kendi ülkemizde mülteci olduk, ya kardeşim başka TÜRKİYE yok bari buna sahip çıkalım başı sıkışan bize geliyor biz yol geçen hanımıyız yada bir tek Müslüman ülke bizmiyiz niye diğer islam ülkeleri bunların bir tanesini dahi kabul etmezken biz 5,5 milyon mülteciye bakmak zorundamıyız benimde iki tane oğlum var ben niye bunlara iş bulamazken bunlar kene gibi kanımızı emiyor yeter diyorum Allah rızası için yeter yeter ya

tarafsız
tarafsız - 4 ay Önce

KİME SORDUNUZ LAN BUNLARI GÜZEL ÜLKEMİZE SOKMAK İÇİN


SIRADAKİ HABER

banner122