Kahramanmaraşlı lise öğrencisi Apple'ın bir açığını daha buldu

Apple'ın sesli asistanı "Siri" ve web tarayıcısı "Safari" ile müzik ve film oynatıcısı "iTunes"daki güvenlik açıklarını tespit ederek düzeltilmesini sağladığı için firmanın "onur, teşekkür ve kredilendirme" listelerine alınan Süha Erler Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yılmaz, "Safari View Controller" uygulamasındaki güvenlik açığını da tespit ederek firma yetkililerine bildirdi.

Kahramanmaraşlı lise öğrencisi Apple'ın bir açığını daha buldu

Kahramanmaraş'ta, Apple'ın bazı uygulamalarındaki güvenlik açığını tespit ederek firmanın "onur" ve "teşekkür" listelerine giren 17 yaşındaki lise öğrencisi Yiğit Can Yılmaz'ın "Safari View Controller" uygulamasında da saptadığı açık, güncellemeyle düzeltildi. 

Apple'ın sesli asistanı "Siri" ve web tarayıcısı "Safari" ile müzik ve film oynatıcısı "iTunes"daki güvenlik açıklarını tespit ederek düzeltilmesini sağladığı için firmanın "onur, teşekkür ve kredilendirme" listelerine alınan Süha Erler Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yılmaz, "Safari View Controller" uygulamasındaki güvenlik açığını da tespit ederek firma yetkililerine bildirdi.

Yılmaz'a "konuyla ilgili araştırma yapacaklarını" ileten firma yetkilileri, ardından sorunun "iOS 12.1.1" güncellemesiyle çözüldüğünü ve kendisini tekrar "teşekkür" listesine aldıklarını söyledi. 

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ikinci kez Safari uygulamasıyla ilgili sorun tespit ettiğini dile getirdi. 

Twitter ve benzeri programlardaki linkler tıklandığında, Safari üzerinden açılan web sayfasının güvenlik denetiminde açıklar olduğunu belirlediğini ifade eden Yılmaz, "Ben bu sorunu Apple'nin genel merkezine e-mail yoluyla ilettim. Apple'nin güvenlik takımı, yaptığı araştırmanın ardından sorunun düzeltilmesi için çalışmalara başladı ve dün gece bu açığı iOS 12.1.1 güncellemesiyle düzeltti. Bununla ilgili olarak Apple firmasının teşekkür listesine alındım." şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Göksunlu
Göksunlu - 1 yıl Önce

Göksuna belediye otobüs seferi konulması istiyoruz

Sizce
Sizce - 1 yıl Önce

Genç insanların geleceği ne olacak ? Yüzlerce genç sokaklarda boşboş geziyor. İstihdam konusu gündeme gelmiyor . Kuzey ilçeler göç veriyor. Yeni yatırım alanları oluşturulmuyor . Sizce bütün bunların gündeme gelmesi gerekmiyor mu ?

rozturk.59
rozturk.59 - 1 yıl Önce

Apple K. Maraş' a "- Allah Razı Olsun." Mesajı İle Bir de Madalya Gönderecekmiş...!!!??? :)))))))))))))

HELAL OLSUN!
HELAL OLSUN! - 1 yıl Önce

BU KARDEŞİMİZİ İNŞALLAH İYİ YERLERDE GÖRÜRÜZ. YAPTIĞI İŞLER ORTADA. ELİNDEN TABLET DÜŞÜRMEYEN OYUN ÇOCUKLARINA DERS OLSUN.

SIRADAKİ HABER