TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, yaptığı açıklamasında, 09-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek kurs sonunda başarılı olanlara C futbol antrenör diploması verileceğini belirtti. 
Ömer Kahveci TFF Grassroots C Lisans Antrenör Eğitim Programı 09-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında Merkez spor kompleksinde devam edecektir. 30 kursiyerin katıldığı programa 9 Kahramanmaraş, 9 Adıyaman, 5 Şanlıurfa, 2 Bingöl,1 Gaziantep, 1 İstanbul, 1 Kocaeli, 1 Eskişehir 1 Malatya olmak üzere 30 kursiyer katılım sağlıyor. Kurs hocaları TFF eğitim dairesinden gelmekte olup, kurs hocaları Ramazan Torunoğlu, Akkut Canik antrenörle kurs hocası olarak katılıyor.  

photo1652099463 (1)
Belge’yi alan kişilerin amatör takımlarda ve alt yapılarda görev yapabileceğini hatırlatan Çanak, şunları kaydetti: "ilimizde açılacak olan kursa Kahramanmaraş'ın yanı sıra Mersin, Adana, Hatay, Gaziantep illerinden toplamda 30 kursiyer katılıyor. Kursta teorik ders, stadyumda ise uygulamalı dersler verilecek” dedi.  

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, C Lisans antrenör kursu başvurularının tamamlanarak 30 Kursiyer ile yola çıkacaklarının altını çizdi. Daha önceki yıllarda Kahramanmaraşlı futbol antrenörleri lisanslarını güncelleştirmek için Gaziantep’de bulunan TÜFAD şubesine giderken 2008 yılında derneğin Kahramanmaraş’ta kurulması ile birlikte antrenörler kendi illerindeki kurslara katılıp lisanslarını vize ettiriyorlar. TÜFAD Başkanı Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak’ın bu göreve gelmesi ile birlikte Kahramanmaraş’ta da futbol antrenörlerinin sayısı her geçen gün artıyor” ifadelerini kullandı. 
“ANTRENÖR SAYIMIZ ARTIYOR” 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, Açılan kurslar sayesinde Kahramanmaraş’ta antrenör sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Geçmiş yıllarda antrenör adaylarının ve antrenörlerin başka illere giderek lisanlarını güncellemek ve lisans almak için uğraş verdiğini dile getiren Çanak, “2008 yılında şubenin Kahramanmaraş’a açılmasıyla birlikte artık başka illere gitmiyor ve kendi şehrimizde kurs açıyoruz ve lisanlarımızı güncelliyoruz. İlk başladığımız yıllarda üye sayımız 40’larda iken şimdi bu sayımız 150’ye yaklaşmış durumda, görülüyor ki açılan kurslar sayesinde ilimizdeki antrenör sayısında da artışlar yaşanıyor. Şimdi yine bir kurs açtık bu kursumuz Futbola uzun yıllar emek vermiş Ömer Babamız Ömer Kahvecinin ismini verdik. Bu kurs C Lisans Futbol Antrenör Kursudur. Kurs bugün itibariyle başladı ve Kahramanmaraş’ın yanı sıra değişik illerden antrenör adaylarımız diploma alabilmek için ter dökecek. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurs eğitmenleri tarafından verilecek eğitimler, teorik ve pratik olacak. Kurs sonunda başarılı olan adaylarımıza C Lisans Futbol sertifikası verilecek” şeklinde konuştu. 

photo1652099463

“KAHRAMANMARAŞ’IMIZA HAYIRLI OLSUN”  

TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, İlimizde açılan C lisans kursunun Türk futboluna hayırlı olması temennisinde bulunarak, kursa katılanların antrenörlüğü bir meslek olarak düşünmeleri gerektiğini söyledi. Türküye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) iş birliği ile 09-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ömer Kahveci TFF Grassroots C Lisans Kursu hakkında bilgiler veren TÜFAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, “Biz Kahramanmaraş Türkiye Futbol Antrenörler Derneği olarak hemen hemen Her yıl kurs açmaya başladık. İlk yılımızda Yoğun bir talep olmuştu. Şimdi de yoğun taleplerle karşı karşıyayız. Kahramanmaraş olarak Antrenör kazanımı açısından çok katkısı oluyor. Bu bağlamda arz talep fazlalaştı.