İnegöl’e ürün toplama merkezi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Akıncılar Mahallesi’ne belediye tarafından yapılacak ürün toplama merkezinin temeli atıldı.İnegöl Belediyesi, meyveciliğin yoğun olduğu Akıncılar Mahallesi’nde ürün toplama merkezi yapımına başladı....

İnegöl’e ürün toplama merkezi
Bursa’nın İnegöl ilçesinde Akıncılar Mahallesi’ne belediye tarafından yapılacak ürün toplama merkezinin temeli atıldı.
İnegöl Belediyesi, meyveciliğin yoğun olduğu Akıncılar Mahallesi’nde ürün toplama merkezi yapımına başladı. Bölgedeki diğer mahallelerin de faydalanacağı merkezin temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnegöl olarak tarımda da bir hedefimiz var. İnegöl bir ticaret şehri olduğu kadar tarım şehridir de. Ama lafla tarım şehri olunmaz. Alt yapıyı güçlendirmek lazım. Ürün toplama merkezlerin, kaliteli tarım fuarın olacak, kaliteli ürünler yetiştireceksin, bunları iyi şartlarda pazarlayıp piyasaya arz edeceksin ki belirli yerlere gelesin. Çitli, Akbaşlar ve Turgutalp mahallelerimizde erken uyarı sistemleri oluşturuldu. Yine tarım fuarı organizasyonumuz vakti zamanında ayçekirdeği festivali ile başladı, bugün geldiği noktada önemli organizasyonlardan biri oldu” dedi.
Kırsal mahalleleri geliştirmenin yanı sıra şehir merkezindeki çocukların köyle irtibatlarının kesilmemesi için çalıştıklarını belirten Alinur Aktaş, “Alibeyköy’de Doğal Hayat Çiftliği adı altında bir merkez oluşturuyoruz. Onu da nisan ayına kadar bitirip hayata geçireceğiz. Kozluca ve Tekke mahallelerinde süt toplama merkezlerimiz yapılıyor. Üreticilerimizi alıcı ve toptancılarla buluşturmayı, muhtelif meyve ve sebze hasat sezonunda mahalle içinde oluşan trafik karmaşasını önlemeyi, ürünlerin sevkiyatında Hal Kayıt Sistemine uygunluğu sağlayarak kayıt dışılığın önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.
Akıncılar Mahallesi’ne yapılacak ürün toplama merkezinin her biri 30 metrekare olmak üzere 5 bölümden oluşan toplam 150 metrekare kapalı alana sahip ve 100 metrekare sundurması bulunacak. Tesis 280 bin liraya mal olacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER