Aktif Eğitimciler Sendikası: Eğitim sistemimizdeki problemler çözüm bekliyor

Aktif Eğitimciler Sendikası Ağrı Şube Başkanı Ali Ceylan, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın izlediği hatalı ve kimi zaman da maksatlı politikaları yüzünden eğitim sistemimizde onlarca problem çözüm beklemektedir." dedi.Aktif Eğitimciler...

Aktif Eğitimciler Sendikası: Eğitim sistemimizdeki problemler çözüm bekliyor

Aktif Eğitimciler Sendikası Ağrı Şube Başkanı Ali Ceylan, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın izlediği hatalı ve kimi zaman da maksatlı politikaları yüzünden eğitim sistemimizde onlarca problem çözüm beklemektedir." dedi.Aktif Eğitimciler...

11 Nisan 2015 Cumartesi 14:16
Aktif Eğitimciler Sendikası: Eğitim sistemimizdeki problemler çözüm bekliyor
banner208
Aktif Eğitimciler Sendikası Ağrı Şube Başkanı Ali Ceylan, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın izlediği hatalı ve kimi zaman da maksatlı politikaları yüzünden eğitim sistemimizde onlarca problem çözüm beklemektedir." dedi.

Aktif Eğitimciler Sendikası Ağrı ŞubeBbaşkanı Ceylan, 'Bağımsız Birey Sağlıklı Toplum' konulu açıklamasında, eğitim sisteminin problemlerinin çözüm beklediğine dikkat çekerek, "Bu konuda bir çırpıda sayılabilecek sorunlar; okulların fiziki olarak hazırlıklı olmaması, okul idarelerinde yaşanan kargaşa, öğrenci yerleştirmelerinde yaşanan gecikme ve aksaklıklar sayılabilir. Tabi bütün bunlara bağlı olarak, eğitimin temel unsurları olan öğrenci, veli, öğretmen ve okul yönetimlerinin de moral olarak yoğun bir maratona yeterince hazırlıklı olduğu söylenemez." diye konuştu.

Bütün bunların ötesinde, özellikle eğitim-öğretim dönemlerinde herkesin teyakkuz halinde olmasını gerektiren, gençleri ve doğal olarak toplumun, ülkenin tümünü, geleceği yakından ilgilendiren bir konu daha olduğunu ifade eden Ceylan, şöyle devam etti: "Ne yazık ki son yıllarda yapılan istatistikler, özelde milli eğitim sistemimizin, genelde de ülkemizin bu konuda iyi bir sınav vermediğini gösteriyor. Yapılan araştırmalar, başta sigara olmak üzere alkol, uyuşturucu, sanal bağımlılık gibi konularda vahim bir tabloyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Son araştırmalardan birisine göre İstanbul’da lise okuyan her yüz öğrenciden 45’i sigara, 32’si alkol, 9’u uyuşturucu kullanıyor. Özellikle kolay elde edilebilen sentetik uyuşturucularla birlikte, bu ölümcül alışkanlıkların ortaokul düzeyinde de çocuklarımızı tehdit edecek düzeylerde olduğu biliniyor.

Aktif Eğitimciler Sendikası olarak, bu konuda birilerini sorgulamak yerine, elimizi taşın altına koymayı tercih ettik. Sosyal sorumluluk bilinciyle ve çözüm odaklı hareket eden sendikamız, bu vahim tabloya karşı kapsamlı bir mücadele planı hazırladı. 'Bağımsız Birey Sağlıklı Toplum' projesi ile ülke genelinde 'kötü alışkanlık düzeyinde bağımlı ve bağımlılık riski taşıyan çocukları, gençleri ve ailelerini bilgilendirici ve eğitici çalışmalar' içeren stratejik eylem planımız hazır. Hedefimiz evlatlarımızı, toplumumuzu, geleceğimizi tehdit eden her türlü zararlı bağımlılığı en aza indirmek, mümkünse tümüyle yok etmek. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, evlerimizden, sınıflarımızdan, eğitim kurumlarımızdan çalınıp gözlerimizin önünde ölüme sürüklenirken, millet ve ülkemizin geleceği çalınırken, nereden uzanırsa uzansın, arkasında kim olursa olsun buna neden olan karanlık ellere karşı sessiz, tepkisiz kalma lüksüne hiçbirimiz sahip değiliz. Ülkemizin, insanımızın derdiyle dertli Aktif Eğitimciler Sendikası olarak, seferberlik anlayışıyla başlattığımız bu büyük mücadelede, başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere tüm yetkilileri, ilgilileri, sivil toplum kuruluşlarını, diğer sendikaları işbirliğine çağırıyoruz, yanımızda görmek istiyoruz."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225