Aycan: İlçelere yüksekokul açmanın hiçbir faydası yok

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan 'Türkiye'deki üniversitelerin çok daha başarılı olduğunu söylemek mümkün değildir. İlk 500'e giren maalesef üniversitemiz yoktur' dedi.

EĞİTİM 15.04.2020, 23:18
Aycan: İlçelere yüksekokul açmanın hiçbir faydası yok
banner257

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan TBMM'de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Üniversite; eğitim, araştırma ve uygulama merkezidir. Sadece ders verilen bir yer değildir, liselerden farkı budur. Üniversitenin gücü, yaptığı yayınla ve yayınlarına aldığı atıfla ölçülür. Bu konuda Türkiye'deki üniversitelerin çok daha başarılı olduğunu söylemek mümkün değildir. İlk 500'e giren maalesef üniversitemiz yoktur. Onun için herhangi bir şekilde okul açmanın bir yararı yok. Burada akademik kariyer yapabilen, kapasiteli öğretim üyeleri yetiştirmek ve bunların bilimsel çalışmalarına zemin hazırlayan üniversiteler kurmak lazım. İlçelere meslek yüksek okulu açmanın hiçbir yararı yoktur. Kimseyi kandırmaya gerek yok. Buradaki okullardan yetişen gençlerin meslek sahibi olması mümkün değildir. Sadece göstermelik birkaç dersle meslek sahibi yetiştirmek mümkün değil. Uygulaması olmayan okullara boş yere çocukları doldurmamak gerekir.

Yorumlar (8)
Fatih er 1 yıl önce
Sefer bey doğru söylüyor hatta az ve eksik söylüyor.Acilen Liseler zorunlu eğitimden çıkarılmalı,şu an liselerde okuyan öğrencilerin en az yarısı okutulmamalı derhal meslek sahibi olmaya yönlendirilmeli çünki boşu boşuna zaman ve kaynak israfına sebep oluyor.Balığı kavağa çıkması için zorlamanın alemi yok.Bu yapılırsa derslik sorunu,Öğretmen açığı,Sanayi ara eleman açığı,kaynak sorunu vs vs. hepsi çözülür.Gerçekten okumak isteyende kaliteli bir eğitim alır.
Fikir hemen dönebilir mi???? 1 yıl önce
Sayın vekil bu fikriniz grup kararı alınınca tam terse dönmesin????
Eğitim 1 yıl önce
Zorla okutulan öğrenci zerre isteği olmadan "okumaya" devam ediyorsa yapacak bir şey yok. Kişi istemeden merak etmeden beyinlerine bilgi yükleyecek değil. Şehrimizdeki öğrencilerin düşüncesi kısa yoldan zengin olmak ve kabadayılık ikileminde gidip geliyor. Vatan için yararlı iş yapmak isteyen olmazsa yapacak bur şey yok. Aileler çocuklarınıza amaç verin yoksa asalak oluyorlar.
Ceyda 1 yıl önce
Olur mu vekil siz AKP'yi üzmeyin
Onlar ne yaparsa bir bildiği var
Eren 1 yıl önce
Gerçekten çok doğru.
ali 1 yıl önce
yüzde yüz doğru bir tespit. giden gençlerin iki yılı boşyere heba oluyor. okula harcayacakları zamanda bir işkolunda ücretsiz çalışsalar bile daha faydalı. en azından bir meslek öğrenilmiş olunur
Çeto Başkan 1 yıl önce
Yaa vekil sen ne ayaksın anlamakta güçlük çekiyorum, bir gün öyle bir gün böyle yaa olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol bizim aklımızla oynama,. Bak bahçeli duyar partiden ihraç eder.
Joker 1 yıl önce
İstifa et git ,bu kadar yollar tüneller hastaneler daha neler neler kormusun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:41