Bakan Selçuk'tan 10 ile BİLSEM Müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Kültür ve Turizm Bakanlığımız pilot uygulama çerçevesinde belirlenen 10 bilim ve sanat merkezinde her biri bin kitaptan oluşan 10 kütüphane oluşturulması için destek verecek" dedi.

Bakan Selçuk'tan 10 ile BİLSEM Müjdesi

MEB, bilim ve sanat merkezlerini güçlendirmek için harekete geçti  Özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı BİLSEM'lerin imkanlarının  artırılması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un başkanlığında, Milli Eğitim  Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü  Ahmet Emre Bilgili ile pilot seçilen illerin milli eğitim müdürleri ve BİLSEM  müdürlerinin katılımıyla Bakanlıkta toplantı düzenlendi.

Selçuk, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel  yetenekli öğrenciler için hafta içi ve hafta sonu ilave eğitim programlarının  uygulandığı BİLSEM'leri daha etkili hale getirmek için çalışma yürüttüklerini  ifade etti.

BİLSEM'leri güçlendirmek için iki adım attıklarını bildiren Selçuk,  "BİLSEM'leri hem tasarım beceri atölyeleri hem de kütüphanelerle güçlendireceğiz.  Bu amaçla 10 pilot ilde 10 BİLSEM seçtik." dedi.  Selçuk, BİLSEM'leri tohum ekilen toprağa benzeterek, "Bu merkezleri  toprak gibi düşünüyorum. Üzerine nadide tohumlar bırakıyorsunuz. O toprağı  süreceğiz, sulayacağız, çapalayacak ve çabalayacağız ki bir tohumun nasıl boy  verdiğini, gürlediği, coştuğunu, çoğaldığını görebilelim. Tohumdan da topraktan  da zerre şüphemiz yok, iş ki biz onların ihtiyacını görelim." değerlendirmesinde  bulundu.

"Diğer okulların öğrencileri de tasarım beceri atölyelerinden  faydalanabilecek"

BİLSEM'lere kütüphanelerin kurulmasına Kültür ve Turizm Bakanlığının  da destek vereceğini söyleyen Selçuk, "Kültür ve Turizm Bakanlığımız pilot  uygulama çerçevesinde belirlenen 10 BİLSEM'de her biri bin kitaptan oluşan 10  kütüphane oluşturulması için destek verecek." diye konuştu. Selçuk, BİLSEM'lerin imkanlarından diğer okulların öğrencilerinin de  yararlandırılacağına işaret ederek, "BİLSEM'ler kendi fonksiyonlarını yerine  getirirken hafta içi boş saatlerde çevrede bulunan okullarımızın öğrencileri de  tasarım beceri atölyeleri ve kütüphanelerden yararlanabilecek." ifadesini  kullandı. Bakan Selçuk, pilot uygulama için İstanbul, Adana, Antalya, Amasya,  Batman, Çorum, Gaziantep, Rize, Tokat ve Tekirdağ'ın seçildiğini aktardı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bnt
bnt - 3 hafta Önce

hayır k.maraşı g. antepe bağlasalarda kurtulsak ne kadar güzel olurdu en azdından hizmet alırdık belki yolsuzluk dersen aldı başını gidiyor yakalayan olursada neden yakaladın gel bakalım seni başka memlekete sürelim deniyor herhalde şehirde asfalt kalmadı her yer kilit parke yakında altından çimlerde çıkar oh mis çimenli yollarımız olur tabii belediyemiz bizi yeşille kucaklaştırmak için böyle yol izliyor yoksa kilit parke taşında süper rant falan olduğundan değil

RAMAZAN P
RAMAZAN P - 3 hafta Önce

BUNU DEMEK GÜCÜME GİDİYOR AMA DEMEDEN EDEMİYORUM.BİZİ ANTEP' E BAĞLAYIN!!!!
BELKİ DAHA İYİ HİZMET ALIRIZ.

Bilsem
Bilsem - 3 hafta Önce

Kahramanmaraştaki bilseme kütüphaneden önce yeni bir bina şart.Öğrenciler 3 sınavla gelecek onlara üstün yetenekli diyeceksin. Öğretmenleri seçeceksin ama öğrenci ve öğretmenleri eski bir binaya daha önceden eğitim kurumu olarak bile kullanılmayan bir konağa mahkum edeceksin. Öncelik ülkemizin değeri olan üstün yetenekli öğrencilere yakışan bir eğitim kurumu yapmak olmalı.

maraşlı fero
maraşlı fero - 3 hafta Önce

arkadaşların bir çogu yorumlarında kahramanmaraşımızı gaziantepe bağlayında iyi hizmet alalım diyor bunu ben okuyor isem bizim üst düzey bürokratlar ve tabiikide milletvekillerimiz akabinde eşleri dostlarıda, aslında yazan vatandaşlarımızın alttan alttan bu vekillerimize hakaret etmiş oluyorlar ama anlayanı getir.koskaca kahramanmaraşımızın halkını bu duruma getirmeye hiiiç hakkınız yok

Belki
Belki - 3 hafta Önce

Baris pınarı harekatı, 32 km ye çekilecekler. Buradan kılılı ya çekilecekler. Devletimiz buna müsaade etmez , bir yolunu bulup halleder diyorum

Yerli
Yerli - 3 hafta Önce

Antep bilim sanat merkezi binasıyla maraşınkini gören biri o kütüphaneyi tabiiki antebe açar.

Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

Hiç önemli değil seçim zamanıda gelir elbet sorun yok

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi @Mahmut - 3 hafta Önce

Ne yapacaksın chp ye oy vereceksin gaardaaaşşşşş , yeme bizi aç karnına

Ersin
Ersin - 3 hafta Önce

Çanakkale bilsem de aynı durumda. Bina çok yetersiz. Öğretmenler seçilmiş doğru ama. Seçilmek yetmez. Öğretmenin istemesi lazım. Nasıl be ne diye seçildiği de belli. Önce bunlar düzeltilmeli.

ulubatlı
ulubatlı - 3 hafta Önce

ey seçilmişler, hemşerilerimizin bu yorumlarından ders çıkarmanız lazım.yoksa gidiyor haaa...


SIRADAKİ HABER