Belediye Personeli EXPO 2023'e hazırlanıyor

KAHRAMANMARAŞ'ın Onikişubat Belediye personeli, Kahramanmaraş'ta 23 Nisan-31 Ekim 2023 tarihlerinde "doğa dostu şehir ve duyarlılık" ana temasıyla düzenlenecek EXPO 2023 için İngilizce öğreniyor.

Belediye Personeli EXPO 2023'e hazırlanıyor

Onikişubat Belediye personeli, Kahramanmaraş'ta 23 Nisan-31 Ekim 2023 tarihlerinde "doğa dostu şehir ve duyarlılık" ana temasıyla düzenlenecek EXPO 2023 için İngilizce öğreniyor.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, belediyenin Şehit İlhan Güleç Bilgi Ve Kültür Evi'nde düzenlenen kursu ziyaret etti.

Burada kursiyerlerle İngilizce sohbet eden Mahçiçek, daha sonra eğitim hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Mahçiçek, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, EXPO 2023'ün Kahramanmaraşiçin önemli bir imkan olduğunu söyledi.

Dünya çapındaki bir organizasyonun bir ilçe belediyesince yapılıyor olmasının önemine dikkat çeken Mahçiçek, uluslararası organizasyonun kentin ekonomisine, kültürüne, turizmine ve özellikle de tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Projenin gerçekleşmesi için belediye personellerine de büyük görev düştüğüne dikkati çeken Mahçiçek, "En az 50 civarında ülke gelecek ve burada stant açacak. Onlara yol gösterecek, projeleri anlatabilecek insanlara ihtiyaç var. Bu kapsamda Onikişubat Belediyesi olarak farklı birimlerdeki çalışan arkadaşlarımıza lisan öğretmek için çalışma başlattık. Arkadaşlarımız bu projenin yürütülmesine lisan öğrenerek kolaylık sağlayacaklar. Arkadaşlarımız tebrik ediyorum. Çünkü gönüllü olarak yapıyorlar." dedi. 

HABER FOTOĞRAFLARI

- EXPO 2023

Onikişubat Belediyesinin rekreasyon projesi kapsamında ilçenin Hasancıklı Mahallesi'nde bulunan Menzelet ve Sır Barajı çevresindeki 747 bin metrekarelik bir arazi EXPO alanına dönüştürülüyor.

EXPO 2023 alanında, kültür ve kongre merkezi, su parkı ve lunapark, doğa müzeleri, çeşitli spor ve etkinlik üniteleri ile gölet ve 220 bin metrekareden fazla yeşil alan bulunacak.

Ana teması doğa dostu şehir ve duyarlılık olan projenin, alt temaları ise "Çocuklar için doğa temelli eğitim", "Kentsel dönüşümün biyofilik tasarımı", "Şehir bahçeciliği ve yerel gıda", "Daha yeşil, daha sağlıklı, daha mutlu" ve "Sadeliğin hikmeti" olarak belirlendi.

EXPO 2023 Kahramanmaraş, 23 Nisan-31 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı46
maraşlı46 - 8 ay Önce

ingilizceyide torpille geçerler bunların hangisi torpilsiz işe girmiş acaba?

düşünür
düşünür @maraşlı46 - 8 ay Önce

Bütün Belediye Başkanlarının kendi personellerini seçme ve onlarla çalışma özgürlüğü vardır. Bu yetki ve özgürlüğü yasalar verir. Başarılı veya başarısız olur bu kendi problemidir. Lütfen kendi hazımsızlığınızı ve başarısızlığınızı başka şekilde çözün.

Kahramanmaraşlım
Kahramanmaraşlım - 8 ay Önce

Başkanım Sn Hanefi Mahçiçek'e bu dünya projesini Memleketimize kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Allah sizden razı olsun. Bütün personellerinize başarılar diliyoruz.

Sevdamız kahramanmaraş
Sevdamız kahramanmaraş - 8 ay Önce

Bu gurur Kahramanmaraş’ın. Büyükşehir belediyelerinin yapamadığı proje ve organizasyonları bir ilçe belediyesinin yapabilmesi imkansız. Ancak o ilçenin belediye başkanı Hanefi Mahçiçek ise imkansız diye bir şey olamaz. Teşekkürler Başkanım

Hakkı İSTER
Hakkı İSTER - 8 ay Önce

Sayın Başkanımızın böyle bir çalışmayı düşünüp uygulanmasını temin etmesi takdire şayan. Ancak kurs mahallinde fotoğrafına baktığımızda eli cebinde lakayıt bir durumla karşılaşıyoruz. Bu alışkanlıktan toplum olarak kurtulmamız gerektiği kanaatindeyim. Görevim kusur aramak değil. Daha ciddi noktalara gelebilmek adına detaylara da dikkat edilmesi gerekiyor.

vatantaş46
vatantaş46 - 8 ay Önce

Büyük Projelerin Adamı
Büyük Başkanım...
Expo2023 Gerçekten bir dünya organizasyonu
Bunu bir tek Hanefi Başkan yapabilirdi ve yaptı.
Herkes duygularını taraftarlığını bi kenara bırakıp saygı duymalı
Sizi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz başkanım.

tarihan
tarihan - 8 ay Önce

Allah canımı al dercesine

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154