Habibe Öçal'dan Ali Öztunç'un iddialarına yanıt

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal: “ Suriyeli yavrularımızı sınava almayarak, oluşturan başarıda suni bir başarının ötesine geçemeyecektir!”

Habibe Öçal'dan Ali Öztunç'un iddialarına yanıt

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal: “ Suriyeli yavrularımızı sınava almayarak, oluşturan başarıda suni bir başarının ötesine geçemeyecektir!”

64.SIRADA DEĞİL 15.SIRADAYIZ!

Birkaç günden beri internet sitelerinde Kahramanmaraş’ımızın 35. Sıradan 64. Sıraya düştüğü yer almaktadır. Bu iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığımızdan aldığımız resmi verilere göre bu yıl %20 lik dilimde yer alan öğrenci sayısına göre Türkiye’de ilk 15 deyiz. Birilerinin iddia ettiği gibi 64.sıraya düşmediğimiz gibi Kahramanmaraş büyük bir başarı elde etmiştir.

LGS sınavla öğrenci alan liselere kontenjanlara göre öğrenci tespit etmek için yapılmaktadır. İlimizde sınavla öğrenci alan 27 lisede 2460 öğrenci kontenjanı bulunmaktadır. Bu da 2019 LGS sıralamasın da yüzde 14 e tekamül etmektedir. Ayrıca 15 öğrencimiz Türkiye 1.si olarak bizleri gururlandırmıştır. 202 öğrencimiz ise %5 lik dilime girerek başka bir başarı hikayesi oluşturmuştur.

Öğrenci sayısı verilerimize baktığımız da Kahramanmaraş’ta LGS’ye giren öğrenci sayısının 18435 olduğunu ve bu öğrencilerin toplamda başarısının düşük olduğunu bizlerde görmekteyiz. Ancak bu taployu gördüğümüz de Kahramanmaraş gibi Suriye gerçeği olan bir çok ilde bu sıralamanın düştüğü aşikardır. 1. Olarak görülen ve 8 bin öğrencisiyle sınava giren Muğla 2. Olarak ise görülen 585 öğrencisi ile sınava giren Tunceli ilimizin, Kahramanmaraş ile sıralanması hiçbir şekilde açıklanamayacak bir durumdur. Akademik başarısı düşük öğrencilerin temkinlerle sınavlara sokmayarak, şehirlerin başarı oranını yüksek gösterme çabası da pedorojik ve etik açıdan bir eğitimci olarak doğru bulmamaktayım. Suriyeli yavrularımızı sınava almayarak, oluşturan başarıda suni bir başarının ötesine geçemeyecektir!”

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERMAN
ERMAN - 3 ay Önce

LAN ARKADAŞ Bİ SURİYELİDİR TUTTURMUŞ BİRAZ SENİN VATANDAŞIN OLAN TÜRK EVLATLARINA BAK
ÖNCE CAN SONRA CANAN

ÖMER
ÖMER - 3 ay Önce

O SURİYELİLER YUMSUN GÖZÜNÜZÜ YETER ARTIK. NEDİR BU MİLLETİN SİZDEN ÇEKTİĞİ SEN SURİYELİLERİN DEGİL BENİM VEKİLİMSİN.

kayt
kayt - 3 ay Önce

şu suriyeli kardeşlerimizden bir kaçını evinize misafir etseniz de bizde görsek.....

Mahmut
Mahmut - 3 ay Önce

Yeter artık yeter bizim evlatlarımız ne olacak nedir bu suriye sevdası arkadaş yeter şu hale bakın pislik yuvası oldu memleketim

Türk vatandaşı
Türk vatandaşı - 3 ay Önce

Satın vekilim, siz önce Maraş in sorunlarını halledin, bizim sorunlar halledilince herkes nasibini alır. Tüm şehir ihya olur. İşiniz gücünüz Suriyeli olmuş. Mehmet sağlam dan başka kimse şu şehre eğitim konusunda hizmet edemedi,beceremedi. Kaç tane yeni okul açıldı, okullar tadilat gördü Mehmet sağlam sayesinde. Örnek alacağıniza daha da batmayin. Biz size değil reis e oy verdik, reis de size güvendi, adamin güvenini boşa çıkarmayın, yoksa tüm Maraş'ın vekilleri eskisi-yenisi aday olarak çıkın, biriniz bile vekil secilmezsiniz.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 3 ay Önce

bu kadın kim.Enterasan bir şekilde her dönem kendini milletvekili zanneden bir kaç tane şahıs ortaya çıkıyor.

46maraş
46maraş @asılkahramanmaraşlı - 3 ay Önce

bu kadını mv yapan mahirdir çapsız vekil istemiyoruz.akparti yakında maraştada istabul sonucu alır.bu tahammülün sınırı var

Türkoğlu huzurkent
Türkoğlu huzurkent @asılkahramanmaraşlı - 3 ay Önce

Bu kadın dediğin Türkiye cumhuriyetinin millet vekili ayrıca bir hanımefendi saygılı ol seviyeli yaz

rozturk.59
rozturk.59 - 3 ay Önce

Bu Dediklerine Ancak Akoyunlar İnanır...!!!??? :)))))))))))))))))))))))))))

hartlp
hartlp - 3 ay Önce

ak partiyi bu suriyeliler..bitirecek...hala....suriyeli diyooo...avrat...

ali ak
ali ak - 3 ay Önce

SURİYELİLER YÜZÜNDEN AK PARTİ İKTİDARI KAYBEDECEK. O ZAMAN NE YAPACAKSINIZ? BU KADAR ÇOK MÜLTECİYİ DÜNYADA HİÇBİR ÜLKE BU KADAR KISA SÜREDE KABUL EDEMEZ. ETMEZ.. KONTROLSÜZ ŞEKİLDE ALDINIZ. TÜRKLERİN ON KATI HIZDA ÇOCUK YAPIYORLAR. BUGÜN 5 MİLYON SURİYELİ 1O YILDA ON MİLYON SURİYELİ NÜFUS OLUR. NASIL İŞ VERECEKSİN BUNCA İNSANA KENDİ İNSANINA İŞ VEREMİYORSUN? PEKİ BU KADAR YABANCI MÜLTECİYİ NASIL İDARE EDECEKSİN?? TÜRK DEĞİL YARIN GETTOLAR OLUŞURSA MAFYASI ÖRGÜTÜ VS.. REİS ENSAR MUHACİR GÖZÜYLE BAKIYOR. AMA GELENLERİN YÜZDE 1'İ MUHACİR GERİSİ KAÇAK GÖÇEK... KENDİ ÜLKESİNDE SAVAŞMAMIŞ KAÇMIŞ KIBRIS MEYDANINDA TRABZON CADDESİNDE PARKLARDA FİNK ATAN GENÇLERİ GÖRÜP TÜRK ASKERİ SURİYEDE ŞEHİT DÜŞERKEN VATANDAŞ BUNLARA MUHACİR GÖZÜYLE BAKAMAZ.. BÖYLE GİDERSE BU POLİTİKA AK PARTİ İKTİDARINI BİTİRİR...Kİ İSTANBUL SEÇİMİNİ VE BÜYÜK ŞEHİRLERİ KAYBETMENİN BİRİNCİ NEDENİ BUDUR.. HER YER SÜRİYELİ DOLDU MİLLET GINA GELDİ ARTIK..

hartlp
hartlp @ali ak - 3 ay Önce

dogru..soylüyon ....ak parti ders alır umarım yoksa acırsa acınacak hale gelirr

Cenk
Cenk - 3 ay Önce

Bir kere de dişe dokunur bir icraat göster de şaşırt bizi Habibe hanım. Bedavadan milletvekili oldunuz boş işler ile uğraşıyorsunuz. Nerelerdesiniz, ne yaparsınız bilmiyoruz...Gerçi kabahat sizde değil.

ENS
ENS - 3 ay Önce

tabi suyunuz kuru bir tanesi yanınıza yaklaşamıyor. gel 1 hafta birlikte yaşa görelim hikaye

SYF
SYF - 3 ay Önce

Sayın Okurlar, Sayın Vekiller , Sayın Yetkililer ve çok sevgili KAHRAMANMARAŞLI Hemşehrilerim ben Türkoğlu ilçesindenim ama evim ve işim Kahramanmaraş merkezde olduğundan merkezde ikamet etmekteyim. Hafta sonları Türkoğlu’na ailemi ziyarete gittiğimde çocuklarımı ve yeğenlerimi evimiz Türkoğlu yüzme havuzu ve futbol sahasına yakın olduğu için bu tesislere götürmek istedim maalesef bu güzelim tesislerde gördüğüm manzara içler açısı idi. Bunlar nemi hemen söylüyorum. Futbol Sahasının etrafında bizim Türkoğlu nun ve sahanın bulunduğu Mahallenin çocukları gençleri sahanın dış kenarında tellere yapışmış vaziyette içeride ise üşenmeden saydım 37 tane Suriyeli Maraş tabiri ile söylüyorum deve dişi gibi saçlı sakallı iri yarı gençler ve adamlar Maç yapıyorlar biri yoruldumu diğeri oyuna giriyor ve bizim çocuklar dışarıdan izliyorlar çocuklara sordum bunlar nezaman sahadan çıkıyorlar diye. Aldığım cevap acayip hava kararınca. Suriyeli çığırtkanlığı yapıyorum ama bu MEMELEKETİN ÇOCUKLARININDA ÖZ VATANIN da GARİP , ÖZ VATANINDA PARYA Olmasını da istemiyorum. SAYGILARIMLA….

RAMAZAN P
RAMAZAN P - 3 ay Önce

SAYIN MİLLETVEKİLİM KAHRAMANMARAŞ ' TAN BANA 10 TANE MAHALLE SAYAR ' MISIN?

Bünyamin fedakar
Bünyamin fedakar - 3 ay Önce

Suriyelilerin yüzünden oy kaybettiğinizin
Farkına varın artık böyle konuşmaya devam illaki seçim gelecek 4 yıl sonra

SARI
SARI - 3 ay Önce

Siz bırakın şu yavrucugunuzu bırakın sınavı ben bunları ülkemde istemiyorum savaş bahane akp nin hangi ülkeyle anlaşmasıvar onu anlatın birde milletin vekiliymiş memleketimiz den tıtsıttınız bizi her insanın haçcı kabul olurda kul hakkı yiyenin asla yiyin kul hakkını ben akp ye hakkım helal etmiyorum

Sessiz ses
Sessiz ses - 3 ay Önce

Kactane
yetim öksüz suriyeliyi evinde ağırladın acaba kim bilir.kaçını evlat edindin.şimdi böyle diyerek kimsenin canını sıkmayın hanimefendi

özgür
özgür - 3 ay Önce

az bile söylemiş. kim seçti bu ve bunu gibileri. uzaydan gelmediya. siz seçtiniz beyler siz. her seçimden sonra keşke seçmeseydik gibi abuk sabuk kelimeleri bırakın. seçimlerde sandığa at gözlüğü takarak gidenlerin alacağı sonuç ancak bu olur. bu memleket değişime kapalı tutulduğu için değişmiyor. seçtiğiniz vekiller bir bakarmısınız. kendilerine hayırları varmıki, bu memlekete olsun. açın artık gözlerinizi.

taşkın
taşkın - 3 ay Önce

Çok seviyorsan götür evinde bak bir kaç tanesine olmazmı sayın öcal. Sokağında mahallende semtinde kaç tane Suriyeli ile iç içesin acaba? Kaç tanesi senin karşında nargile yakıp namusuna göz atıyıor? Kaç tanesinden rahatsız oldun? Geç bunları bu şehrin ihtiyacı olan şey Suriyelilerin sınavı değil!!! Kendinize gelin artık dayatmayın Suriyelileri vatandaşa

AKP PARTİSİ Nİ SURİYELİLER BATIRACAK....
AKP PARTİSİ Nİ SURİYELİLER BATIRACAK.... - 3 ay Önce

KENDİLERİDE ÇOK İYİ BİLİYORLAR SURİYELİLERİN TÜRKİYE ARTIK ZARAR VERDİĞİNİ EKONOMİ-İŞŞİZLİK-ASAYİŞ OLAYLARI-TOMLUMSAL KUTUPLAŞMA...AKP PARTİSİ HER ŞEÇİMDE KAYBETMEYE BAŞLADI.....

Hayyam
Hayyam - 3 ay Önce

Suriyeli dediğiniz öğrenci LGY' ye girebiliyorsa onlar zaten TC vatandaşı olmuştur onlar ortık Suri değil Türk vatandaşıdır. Değillerse gönderin gitsin. Sen Türk vatandaşın garnını doyurdun kaldı Suriyeli. Halk Bankasının önünde atm kuyruğundaki on kişiden 6, 7 kişisi suriyeli. Biz çalışacak iş bulamazken onlar oturdukları yerden devletin parasını yiyorlar. Bu ülkeyi onlara pekeş çekenlerin Allah belasını versin.

mustafa
mustafa - 3 ay Önce

bu kadın hangi milletin vekili...

drsn
drsn - 3 ay Önce

O SURİYELİ YAVRUN ÖPSÜN SENİ BAYRAMDA ELİNİ

Emekli
Emekli - 3 ay Önce

Sen böyle konuşmaya devam ettikce 2023 ü göremeyeceksin

Mrhmet berk
Mrhmet berk - 3 ay Önce

Alinda evinize götürün biz usandık attık

46
46 - 3 ay Önce

Arkadaş resmen AK Partiye oy kaybettiriyorsunuz LÜTFEN K.maraş VEKİLLERİ SİZ AÇIKLAMA YAPMAYIN AK PARTİ ZARAR GÖRÜYOR.

KAHRAMANÖKKEŞ
KAHRAMANÖKKEŞ - 3 ay Önce

Kendi ūlkemizde göçmen olduk!!Allah sizleri kahretsin!!!Suriyelileri basiniza yetsin insAllah....

ALi
ALi - 3 ay Önce

Ancak onlar senin yavruların olabilir bizim değil.

vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

Bu nedir arkadaş yav sanırsın kendisini vekil olarak suriyeliler seçti.
SAYIN VEKİLLERİMİZ bir günde orada bulunma amacınız olan milletin sorunlarıyla ilgilenseniz.
Sadece seçim zamanı aklınıza geliyor milletiniz.

Bünyamin Kaçar
Bünyamin Kaçar - 3 ay Önce

Ya bu hamfendi! Kahramanmaraş millet vekilimi.. Evet Kahramanmaraş' İn gercekden eğitime ihtiyacı varmış!!!

kmaarass
kmaarass - 3 ay Önce

suriyeliler bu akpli millet vekilleri baksın bence nasil olur

Kral 46
Kral 46 - 3 ay Önce

VAllahi ilk defa gördüm millet vekili olduğunu ben bi millet vekili taniyorum ALI ÖZTUNÇ halkla ic ice bunlar halka yukardan bakanlar millet uyuyun siz ...

Ahmet Hakbilir
Ahmet Hakbilir - 3 ay Önce

Bu meczup ( hafifletilmiş tabir) maalesef bizi temsil ediyor....
Seleni de seçtireni de Allah ( CC) bildiği gibi yapsın.

ali
ali - 3 ay Önce

her işi hallettiniz bu mu kaldı gündeme getirecek.yazıklar olsun sizi seçen bizlere

akpli
akpli - 3 ay Önce

Çok seviyorsan evinde besle suriyelileri.Biz istemizyoruz

MUHAMMED HANÇER
MUHAMMED HANÇER - 3 ay Önce

BIRAKIN SÜRİYELİLERİ ÖNCE BİZİM ÖĞRENCİLERİMİZE BAKIN. BİZİMKİLER AÇ GEZERKEN KREDİ ALIRKEN SÜRİYELİLER SINAVSIZ ÜNİ YE GİRİP BİDE KARŞILIKSIZ BURS ALIYOR YAZIKLAR OLSUN SİZE.

memo
memo - 3 ay Önce

ne alakası var nasıl bir mantık anlamak zor.suriyeli sınava gidiyorsa girsin de mantık acayip. yüzde 20 lik te ilk 15 te olup genel de 64 eğitim eşitsizliğinin çok bariz göstergesidir.

berke
berke - 3 ay Önce

Şu memleket için ne yaptıklarınızı bir sayın da bilelim. Gerçekten öğrenmek için soruyorum.

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 3 ay Önce

Türkoğlu huzurkent denen zat;

İlk olarak;
"Önce lafa bakarım laf mı diye; sonra söyleyene bakarım adam mı diye"

Devamında;
evet tanımıyorum bu bayanı zoruna mı gitti.Halkın içine girmeyen birisini tanımak zorunda da değilim.Ayrıca saygıyı ve seviyeyi senden öğrenecek değilim.İnsanları suçlamadan önce nedenlerine bak.Kaç defa halkının sorunlarını dinlemiş bu ve bunun gibiler.Ne zaman seçim olsa,ne zaman açılış olsa,nerede menfaat bunlar orada.Kaç defa senin sorunlarını dinlemiş,memleketinin hangi sorununu dile getirmiş.Malum zihniyetin ürünü olduğun çok belli.Onun için senin seviyeni sormuyorum bile.

46
46 - 3 ay Önce

k.maraşın başarı seviyesi surilere kaldıysa yandık, siz iktidarı sorgulamak gerekmez mi?16 senedir eğitime yaptıklarınız ortada...

ulubatlı
ulubatlı - 3 ay Önce

insan yavrusunu sokaklara bırakırmı? lütfen suriyeli yavrularınızı kendi malikenizde (evinizde) barındırın.

gurbet
gurbet - 3 ay Önce

Buyurun hep beraber bakalim kacinci siradaymisiz?

http://www.ogretmenx.com/sinavlar/liselere-gecis-sinavi-lgs/2019-lgs-il-siralamasi-h57125.html

GERÇEKLER ACIDIR
GERÇEKLER ACIDIR - 3 ay Önce

İŞ ehline verilmezse 100. De oluruz. MEB İN sayfasındaki bilgiyide mi inkar ediyorsunuz Bahane üretmek yerine çözüm üretelim maraş eğitim de zayıf sebep nedir? BUNU araştırmak daha mantıklı değilimdir? HABİBE HANIMA TAVSİYEM BİR SAYFA AÇSIN ORDAN İNSANLAR SORUN VE GÖRÜŞLERİNİ YAZSIN YADA VEKİLLERİMİZ.. WHATSAAPLARI KULLANSINLAR..

ökkeş
ökkeş - 3 ay Önce

bilimiyoruz mu kimin kaçıncı sırada olduğu tövbe yaa. eğitimde sıralamamız çok kötü Allah Allah ya.

Hasan
Hasan - 3 ay Önce

Pabucumun vekiliii

DRSN
DRSN - 3 ay Önce

MEB internet yayınında yüzde 5 lik dilimde 880 öğrenci var yazıyor,habibe 200 öğrenci var diyor.
ya meb yalan söylüyor yada habibe...

CANPOLAT
CANPOLAT - 3 ay Önce

SAYIN VEKİLİM SENİ O SÖYLEMİNE YORUM YAPMAYI DAHİ UYGUN BULMUYORUM SÜRİYELİİİİİİİİİ YAVRULARINNNNN NE KADAR GÜZEL BİR SÖYLEM

ede
ede - 3 ay Önce

sevgili hemşerilerim bu hükümet bunları göderneyecek orası belli bu işe yaramazların gitmesi için bu hükümetin gitmesi lazım görün artık..ders alacak gibi görünmüyor lütfen bunlara getirene oy veripte şımartmayın artık ne olur artık mantıklı olanı yapın...

SERGEN AKSEL
SERGEN AKSEL - 3 ay Önce

Bu suriyeli seviciliğini anlayamıyorum, bayramdan önce maaşımı almaya ziraat atm'sine gittim, 3 tane atm var, birine suriyeli beyler sıraya girmiş, diğerine suriyeli bayanlar, geriye kaldı 1 atm buna da biz kendi ülkesinde garipler bayan erkek karışık sıraya girdik, adam kartı takıyor 3000 tl çekiyor, bunlar benim vatandaşımın vergileri değil mi, devam etsinler, İstanbul seçimlerini 2. defa kaybettiler, bu gidişle sonlarını hazırlıyorlar bundan haberleri mi yok, anlamıyorlar mı, anlamak istemiyorlar mı bilemiyorum. Bu memleketin sahibi onlar mı, it eniği gibi çoğalıyorlar, bu gidişle 30-50 yıl sonra biz bu ülkede azınlığa düşeceğiz, savaşa falan da gerek kalmayacak, kendi ellerimizle teslim etmiş olacağız. Bu nedenle hakkımı helal etmiyorum.

ezgi
ezgi - 3 ay Önce

suriyelilerle alaksı yok bu müdürlerle bu kadar. atamalarda liyakat başarı milli duygu yok kötü krıterlerle ilçe müdürü okul müdürü atarsanız daha ne beklersiniz.

bedir akçakale
bedir akçakale - 3 ay Önce

bizim yavrularımız her gün al bayrağa sarılı geliyor suriyen senin umrundamı

Ercan
Ercan - 4 hafta Önce

Bizler almanyaya malmülk sahibi olmak icin gittik onlar ise bombalarin altindan kacmak icin geldiler yorumlariniz insafsiz ve müslüman kokmuyor...


SIRADAKİ HABER

banner122