Habibe Öçal'dan Ali Öztunç'un iddialarına yanıt

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal: “ Suriyeli yavrularımızı sınava almayarak, oluşturan başarıda suni bir başarının ötesine geçemeyecektir!”

EĞİTİM 29.06.2019, 12:45 29.06.2019, 13:00
Habibe Öçal'dan Ali Öztunç'un iddialarına yanıt
banner257

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal: “ Suriyeli yavrularımızı sınava almayarak, oluşturan başarıda suni bir başarının ötesine geçemeyecektir!”

64.SIRADA DEĞİL 15.SIRADAYIZ!

Birkaç günden beri internet sitelerinde Kahramanmaraş’ımızın 35. Sıradan 64. Sıraya düştüğü yer almaktadır. Bu iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığımızdan aldığımız resmi verilere göre bu yıl %20 lik dilimde yer alan öğrenci sayısına göre Türkiye’de ilk 15 deyiz. Birilerinin iddia ettiği gibi 64.sıraya düşmediğimiz gibi Kahramanmaraş büyük bir başarı elde etmiştir.

LGS sınavla öğrenci alan liselere kontenjanlara göre öğrenci tespit etmek için yapılmaktadır. İlimizde sınavla öğrenci alan 27 lisede 2460 öğrenci kontenjanı bulunmaktadır. Bu da 2019 LGS sıralamasın da yüzde 14 e tekamül etmektedir. Ayrıca 15 öğrencimiz Türkiye 1.si olarak bizleri gururlandırmıştır. 202 öğrencimiz ise %5 lik dilime girerek başka bir başarı hikayesi oluşturmuştur.

Öğrenci sayısı verilerimize baktığımız da Kahramanmaraş’ta LGS’ye giren öğrenci sayısının 18435 olduğunu ve bu öğrencilerin toplamda başarısının düşük olduğunu bizlerde görmekteyiz. Ancak bu taployu gördüğümüz de Kahramanmaraş gibi Suriye gerçeği olan bir çok ilde bu sıralamanın düştüğü aşikardır. 1. Olarak görülen ve 8 bin öğrencisiyle sınava giren Muğla 2. Olarak ise görülen 585 öğrencisi ile sınava giren Tunceli ilimizin, Kahramanmaraş ile sıralanması hiçbir şekilde açıklanamayacak bir durumdur. Akademik başarısı düşük öğrencilerin temkinlerle sınavlara sokmayarak, şehirlerin başarı oranını yüksek gösterme çabası da pedorojik ve etik açıdan bir eğitimci olarak doğru bulmamaktayım. Suriyeli yavrularımızı sınava almayarak, oluşturan başarıda suni bir başarının ötesine geçemeyecektir!”

Yorumlar (53)
ERMAN 12 ay önce
LAN ARKADAŞ Bİ SURİYELİDİR TUTTURMUŞ BİRAZ SENİN VATANDAŞIN OLAN TÜRK EVLATLARINA BAK
ÖNCE CAN SONRA CANAN
ÖMER 12 ay önce
O SURİYELİLER YUMSUN GÖZÜNÜZÜ YETER ARTIK. NEDİR BU MİLLETİN SİZDEN ÇEKTİĞİ SEN SURİYELİLERİN DEGİL BENİM VEKİLİMSİN.
kayt 12 ay önce
şu suriyeli kardeşlerimizden bir kaçını evinize misafir etseniz de bizde görsek.....
Mahmut 12 ay önce
Yeter artık yeter bizim evlatlarımız ne olacak nedir bu suriye sevdası arkadaş yeter şu hale bakın pislik yuvası oldu memleketim
Türk vatandaşı 12 ay önce
Satın vekilim, siz önce Maraş in sorunlarını halledin, bizim sorunlar halledilince herkes nasibini alır. Tüm şehir ihya olur. İşiniz gücünüz Suriyeli olmuş. Mehmet sağlam dan başka kimse şu şehre eğitim konusunda hizmet edemedi,beceremedi. Kaç tane yeni okul açıldı, okullar tadilat gördü Mehmet sağlam sayesinde. Örnek alacağıniza daha da batmayin. Biz size değil reis e oy verdik, reis de size güvendi, adamin güvenini boşa çıkarmayın, yoksa tüm Maraş'ın vekilleri eskisi-yenisi aday olarak çıkın, biriniz bile vekil secilmezsiniz.
asılkahramanmaraşlı 12 ay önce
bu kadın kim.Enterasan bir şekilde her dönem kendini milletvekili zanneden bir kaç tane şahıs ortaya çıkıyor.
Türkoğlu huzurkent 12 ay önce
Bu kadın dediğin Türkiye cumhuriyetinin millet vekili ayrıca bir hanımefendi saygılı ol seviyeli yaz
rozturk.59 12 ay önce
Bu Dediklerine Ancak Akoyunlar İnanır...!!!??? :)))))))))))))))))))))))))))
hartlp 12 ay önce
ak partiyi bu suriyeliler..bitirecek...hala....suriyeli diyooo...avrat...
ali ak 12 ay önce
SURİYELİLER YÜZÜNDEN AK PARTİ İKTİDARI KAYBEDECEK. O ZAMAN NE YAPACAKSINIZ? BU KADAR ÇOK MÜLTECİYİ DÜNYADA HİÇBİR ÜLKE BU KADAR KISA SÜREDE KABUL EDEMEZ. ETMEZ.. KONTROLSÜZ ŞEKİLDE ALDINIZ. TÜRKLERİN ON KATI HIZDA ÇOCUK YAPIYORLAR. BUGÜN 5 MİLYON SURİYELİ 1O YILDA ON MİLYON SURİYELİ NÜFUS OLUR. NASIL İŞ VERECEKSİN BUNCA İNSANA KENDİ İNSANINA İŞ VEREMİYORSUN? PEKİ BU KADAR YABANCI MÜLTECİYİ NASIL İDARE EDECEKSİN?? TÜRK DEĞİL YARIN GETTOLAR OLUŞURSA MAFYASI ÖRGÜTÜ VS.. REİS ENSAR MUHACİR GÖZÜYLE BAKIYOR. AMA GELENLERİN YÜZDE 1'İ MUHACİR GERİSİ KAÇAK GÖÇEK... KENDİ ÜLKESİNDE SAVAŞMAMIŞ KAÇMIŞ KIBRIS MEYDANINDA TRABZON CADDESİNDE PARKLARDA FİNK ATAN GENÇLERİ GÖRÜP TÜRK ASKERİ SURİYEDE ŞEHİT DÜŞERKEN VATANDAŞ BUNLARA MUHACİR GÖZÜYLE BAKAMAZ.. BÖYLE GİDERSE BU POLİTİKA AK PARTİ İKTİDARINI BİTİRİR...Kİ İSTANBUL SEÇİMİNİ VE BÜYÜK ŞEHİRLERİ KAYBETMENİN BİRİNCİ NEDENİ BUDUR.. HER YER SÜRİYELİ DOLDU MİLLET GINA GELDİ ARTIK..
hartlp 12 ay önce
dogru..soylüyon ....ak parti ders alır umarım yoksa acırsa acınacak hale gelirr
Cenk 12 ay önce
Bir kere de dişe dokunur bir icraat göster de şaşırt bizi Habibe hanım. Bedavadan milletvekili oldunuz boş işler ile uğraşıyorsunuz. Nerelerdesiniz, ne yaparsınız bilmiyoruz...Gerçi kabahat sizde değil.
ENS 12 ay önce
tabi suyunuz kuru bir tanesi yanınıza yaklaşamıyor. gel 1 hafta birlikte yaşa görelim hikaye
SYF 12 ay önce
Sayın Okurlar, Sayın Vekiller , Sayın Yetkililer ve çok sevgili KAHRAMANMARAŞLI Hemşehrilerim ben Türkoğlu ilçesindenim ama evim ve işim Kahramanmaraş merkezde olduğundan merkezde ikamet etmekteyim. Hafta sonları Türkoğlu’na ailemi ziyarete gittiğimde çocuklarımı ve yeğenlerimi evimiz Türkoğlu yüzme havuzu ve futbol sahasına yakın olduğu için bu tesislere götürmek istedim maalesef bu güzelim tesislerde gördüğüm manzara içler açısı idi. Bunlar nemi hemen söylüyorum. Futbol Sahasının etrafında bizim Türkoğlu nun ve sahanın bulunduğu Mahallenin çocukları gençleri sahanın dış kenarında tellere yapışmış vaziyette içeride ise üşenmeden saydım 37 tane Suriyeli Maraş tabiri ile söylüyorum deve dişi gibi saçlı sakallı iri yarı gençler ve adamlar Maç yapıyorlar biri yoruldumu diğeri oyuna giriyor ve bizim çocuklar dışarıdan izliyorlar çocuklara sordum bunlar nezaman sahadan çıkıyorlar diye. Aldığım cevap acayip hava kararınca. Suriyeli çığırtkanlığı yapıyorum ama bu MEMELEKETİN ÇOCUKLARININDA ÖZ VATANIN da GARİP , ÖZ VATANINDA PARYA Olmasını da istemiyorum. SAYGILARIMLA….
RAMAZAN P 12 ay önce
SAYIN MİLLETVEKİLİM KAHRAMANMARAŞ ' TAN BANA 10 TANE MAHALLE SAYAR ' MISIN?
Bünyamin fedakar 12 ay önce
Suriyelilerin yüzünden oy kaybettiğinizin
Farkına varın artık böyle konuşmaya devam illaki seçim gelecek 4 yıl sonra
SARI 12 ay önce
Siz bırakın şu yavrucugunuzu bırakın sınavı ben bunları ülkemde istemiyorum savaş bahane akp nin hangi ülkeyle anlaşmasıvar onu anlatın birde milletin vekiliymiş memleketimiz den tıtsıttınız bizi her insanın haçcı kabul olurda kul hakkı yiyenin asla yiyin kul hakkını ben akp ye hakkım helal etmiyorum
Sessiz ses 12 ay önce
Kactane
yetim öksüz suriyeliyi evinde ağırladın acaba kim bilir.kaçını evlat edindin.şimdi böyle diyerek kimsenin canını sıkmayın hanimefendi
özgür 12 ay önce
az bile söylemiş. kim seçti bu ve bunu gibileri. uzaydan gelmediya. siz seçtiniz beyler siz. her seçimden sonra keşke seçmeseydik gibi abuk sabuk kelimeleri bırakın. seçimlerde sandığa at gözlüğü takarak gidenlerin alacağı sonuç ancak bu olur. bu memleket değişime kapalı tutulduğu için değişmiyor. seçtiğiniz vekiller bir bakarmısınız. kendilerine hayırları varmıki, bu memlekete olsun. açın artık gözlerinizi.
taşkın 12 ay önce
Çok seviyorsan götür evinde bak bir kaç tanesine olmazmı sayın öcal. Sokağında mahallende semtinde kaç tane Suriyeli ile iç içesin acaba? Kaç tanesi senin karşında nargile yakıp namusuna göz atıyıor? Kaç tanesinden rahatsız oldun? Geç bunları bu şehrin ihtiyacı olan şey Suriyelilerin sınavı değil!!! Kendinize gelin artık dayatmayın Suriyelileri vatandaşa
AKP PARTİSİ Nİ SURİYELİLER BATIRACAK.... 12 ay önce
KENDİLERİDE ÇOK İYİ BİLİYORLAR SURİYELİLERİN TÜRKİYE ARTIK ZARAR VERDİĞİNİ EKONOMİ-İŞŞİZLİK-ASAYİŞ OLAYLARI-TOMLUMSAL KUTUPLAŞMA...AKP PARTİSİ HER ŞEÇİMDE KAYBETMEYE BAŞLADI.....
Hayyam 12 ay önce
Suriyeli dediğiniz öğrenci LGY' ye girebiliyorsa onlar zaten TC vatandaşı olmuştur onlar ortık Suri değil Türk vatandaşıdır. Değillerse gönderin gitsin. Sen Türk vatandaşın garnını doyurdun kaldı Suriyeli. Halk Bankasının önünde atm kuyruğundaki on kişiden 6, 7 kişisi suriyeli. Biz çalışacak iş bulamazken onlar oturdukları yerden devletin parasını yiyorlar. Bu ülkeyi onlara pekeş çekenlerin Allah belasını versin.
mustafa 12 ay önce
bu kadın hangi milletin vekili...
drsn 12 ay önce
O SURİYELİ YAVRUN ÖPSÜN SENİ BAYRAMDA ELİNİ
Emekli 12 ay önce
Sen böyle konuşmaya devam ettikce 2023 ü göremeyeceksin
Mrhmet berk 12 ay önce
Alinda evinize götürün biz usandık attık
46 12 ay önce
Arkadaş resmen AK Partiye oy kaybettiriyorsunuz LÜTFEN K.maraş VEKİLLERİ SİZ AÇIKLAMA YAPMAYIN AK PARTİ ZARAR GÖRÜYOR.
KAHRAMANÖKKEŞ 12 ay önce
Kendi ūlkemizde göçmen olduk!!Allah sizleri kahretsin!!!Suriyelileri basiniza yetsin insAllah....
ALi 12 ay önce
Ancak onlar senin yavruların olabilir bizim değil.
vatandaş 12 ay önce
Bu nedir arkadaş yav sanırsın kendisini vekil olarak suriyeliler seçti.
SAYIN VEKİLLERİMİZ bir günde orada bulunma amacınız olan milletin sorunlarıyla ilgilenseniz.
Sadece seçim zamanı aklınıza geliyor milletiniz.
Bünyamin Kaçar 12 ay önce
Ya bu hamfendi! Kahramanmaraş millet vekilimi.. Evet Kahramanmaraş' İn gercekden eğitime ihtiyacı varmış!!!
kmaarass 12 ay önce
suriyeliler bu akpli millet vekilleri baksın bence nasil olur
asılkahramanmaraşlı 12 ay önce
Türkoğlu huzurkent denen zat;

İlk olarak;
"Önce lafa bakarım laf mı diye; sonra söyleyene bakarım adam mı diye"

Devamında;
evet tanımıyorum bu bayanı zoruna mı gitti.Halkın içine girmeyen birisini tanımak zorunda da değilim.Ayrıca saygıyı ve seviyeyi senden öğrenecek değilim.İnsanları suçlamadan önce nedenlerine bak.Kaç defa halkının sorunlarını dinlemiş bu ve bunun gibiler.Ne zaman seçim olsa,ne zaman açılış olsa,nerede menfaat bunlar orada.Kaç defa senin sorunlarını dinlemiş,memleketinin hangi sorununu dile getirmiş.Malum zihniyetin ürünü olduğun çok belli.Onun için senin seviyeni sormuyorum bile.
Kral 46 12 ay önce
VAllahi ilk defa gördüm millet vekili olduğunu ben bi millet vekili taniyorum ALI ÖZTUNÇ halkla ic ice bunlar halka yukardan bakanlar millet uyuyun siz ...
Ahmet Hakbilir 12 ay önce
Bu meczup ( hafifletilmiş tabir) maalesef bizi temsil ediyor....
Seleni de seçtireni de Allah ( CC) bildiği gibi yapsın.
ali 12 ay önce
her işi hallettiniz bu mu kaldı gündeme getirecek.yazıklar olsun sizi seçen bizlere
akpli 12 ay önce
Çok seviyorsan evinde besle suriyelileri.Biz istemizyoruz
MUHAMMED HANÇER 12 ay önce
BIRAKIN SÜRİYELİLERİ ÖNCE BİZİM ÖĞRENCİLERİMİZE BAKIN. BİZİMKİLER AÇ GEZERKEN KREDİ ALIRKEN SÜRİYELİLER SINAVSIZ ÜNİ YE GİRİP BİDE KARŞILIKSIZ BURS ALIYOR YAZIKLAR OLSUN SİZE.
memo 12 ay önce
ne alakası var nasıl bir mantık anlamak zor.suriyeli sınava gidiyorsa girsin de mantık acayip. yüzde 20 lik te ilk 15 te olup genel de 64 eğitim eşitsizliğinin çok bariz göstergesidir.
berke 12 ay önce
Şu memleket için ne yaptıklarınızı bir sayın da bilelim. Gerçekten öğrenmek için soruyorum.
46 12 ay önce
k.maraşın başarı seviyesi surilere kaldıysa yandık, siz iktidarı sorgulamak gerekmez mi?16 senedir eğitime yaptıklarınız ortada...
ulubatlı 12 ay önce
insan yavrusunu sokaklara bırakırmı? lütfen suriyeli yavrularınızı kendi malikenizde (evinizde) barındırın.
gurbet 12 ay önce
Buyurun hep beraber bakalim kacinci siradaymisiz?

http://www.ogretmenx.com/sinavlar/liselere-gecis-sinavi-lgs/2019-lgs-il-siralamasi-h57125.html
GERÇEKLER ACIDIR 12 ay önce
İŞ ehline verilmezse 100. De oluruz. MEB İN sayfasındaki bilgiyide mi inkar ediyorsunuz Bahane üretmek yerine çözüm üretelim maraş eğitim de zayıf sebep nedir? BUNU araştırmak daha mantıklı değilimdir? HABİBE HANIMA TAVSİYEM BİR SAYFA AÇSIN ORDAN İNSANLAR SORUN VE GÖRÜŞLERİNİ YAZSIN YADA VEKİLLERİMİZ.. WHATSAAPLARI KULLANSINLAR..
ökkeş 12 ay önce
bilimiyoruz mu kimin kaçıncı sırada olduğu tövbe yaa. eğitimde sıralamamız çok kötü Allah Allah ya.
Hasan 12 ay önce
Pabucumun vekiliii
DRSN 12 ay önce
MEB internet yayınında yüzde 5 lik dilimde 880 öğrenci var yazıyor,habibe 200 öğrenci var diyor.
ya meb yalan söylüyor yada habibe...
CANPOLAT 12 ay önce
SAYIN VEKİLİM SENİ O SÖYLEMİNE YORUM YAPMAYI DAHİ UYGUN BULMUYORUM SÜRİYELİİİİİİİİİ YAVRULARINNNNN NE KADAR GÜZEL BİR SÖYLEM
ede 12 ay önce
sevgili hemşerilerim bu hükümet bunları göderneyecek orası belli bu işe yaramazların gitmesi için bu hükümetin gitmesi lazım görün artık..ders alacak gibi görünmüyor lütfen bunlara getirene oy veripte şımartmayın artık ne olur artık mantıklı olanı yapın...
SERGEN AKSEL 12 ay önce
Bu suriyeli seviciliğini anlayamıyorum, bayramdan önce maaşımı almaya ziraat atm'sine gittim, 3 tane atm var, birine suriyeli beyler sıraya girmiş, diğerine suriyeli bayanlar, geriye kaldı 1 atm buna da biz kendi ülkesinde garipler bayan erkek karışık sıraya girdik, adam kartı takıyor 3000 tl çekiyor, bunlar benim vatandaşımın vergileri değil mi, devam etsinler, İstanbul seçimlerini 2. defa kaybettiler, bu gidişle sonlarını hazırlıyorlar bundan haberleri mi yok, anlamıyorlar mı, anlamak istemiyorlar mı bilemiyorum. Bu memleketin sahibi onlar mı, it eniği gibi çoğalıyorlar, bu gidişle 30-50 yıl sonra biz bu ülkede azınlığa düşeceğiz, savaşa falan da gerek kalmayacak, kendi ellerimizle teslim etmiş olacağız. Bu nedenle hakkımı helal etmiyorum.
ezgi 12 ay önce
suriyelilerle alaksı yok bu müdürlerle bu kadar. atamalarda liyakat başarı milli duygu yok kötü krıterlerle ilçe müdürü okul müdürü atarsanız daha ne beklersiniz.
bedir akçakale 12 ay önce
bizim yavrularımız her gün al bayrağa sarılı geliyor suriyen senin umrundamı
Ercan 10 ay önce
Bizler almanyaya malmülk sahibi olmak icin gittik onlar ise bombalarin altindan kacmak icin geldiler yorumlariniz insafsiz ve müslüman kokmuyor...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
açık
Günün Anketi Tümü
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başarılı mı?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başarılı mı?
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:20
Güneş 05:05
Öğle 12:36
İkindi 16:28
Akşam 19:57
Yatsı 21:34
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20