KSÜ'de bir hizmet daha açıldı

Adana lobisinin güçlü olduğu ve iki Adanalı rektör ile de yönetilen KSÜ’ye önceki aylarda atanan Kahramanmaraşlı Rektör Niyazi Can, bir hizmetin daha açılışını yaptı.

KSÜ'de bir hizmet daha açıldı

Haber 46’nın kamuoyuna duyurduğu diş hekimliği fakültesi Avşar Yerleşkesi içinde hizmet vermeye başladı.

Bir dönemin statükocu yapısına uygun hareket eden, dönem dönem Adanalı Rektörler tarafından idare edilen KSÜ bugün gelinen noktada ülkenin yerli ve milli birliğine katıldı. 2 yönetim zafiyetinden ötürü açılan derin yaralar, Kahramanmaraşlı Rektör Niyazi Can tarafından kapatılıyor. KSÜ- Sanayi, KSÜ- vatandaş kaynaşmasının en iyi örneklerini sergileyen Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitesi bünyesine dişe hekimliği fakültesini de katarak yoluna devam ediyor. 35 bine yakın öğrencisi ile Türkiye’nin eğitim kaleleri arasında yer alan ve kısa bir süre önce Haber 46’nın kamuoyuna duyurduğu diş hekimliği fakültesi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesinde hizmet vermeye başladı. 
REKTÖR NE DEMİŞTİ
Ekim ayı içerisinde KSÜ’de düzenlenen metal mutfak eşyası sektör temsilcileri ile buluşmasında Haber 46’nın kamuoyuna duyurduğu diş hekimliği fakültesi için Rektör Niyazi Can şunları dile getirmişti: “Üniversitemiz Türkiye’nin standartlarında devletin beklediği, eğitim öğretim, araştırma ve ARGE çalışmaları ile ilgili beklentileri karşılayabilecek düzeye ulaşmış bir üniversite. Üniversitemizle ilgili genel anlamda temel bilgilerimiz var. Bizim hedefimiz her eğitim öğretim yılında üniversitemizde gerek yapısal gerekse davranışsal düzenlemeleri ve gelişmeleri hem ortayla koymak. Hem sizler ile paylaşmak hem de her döneme yeni atılımlarda bulunmak. KSÜ, 10 fakültesine ilaveten bu yıl diş hekimliği fakültesinde programa aldı. 60 öğrenci ile Diş Hekimliği Fakültemiz çevre üniversitelerin puanlarının aşarak tercih edilen bir konuma geldi. Bu bizi sevindiriyor. Beraberinde Diş Hekimliği fakültesini araştırma hastanesini de önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde faaliyete geçirmek için büyük bir çaba içerisindeyiz. Üniversitemiz 11 fakültesi, 10 meslek yüksekokulu, 5 yüksekokul, 3 enstitü, 19 araştırma merkezi ve bağla bölüm ve programlardan oluşuyor”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı - 1 yıl Önce

Adıyaman gibi şehirde kurulma aşamasında bina yapılıyor.K.maraşımıza dandik yerde diş hekimliği hizmeti yaptıracaklar.Yazık..Milleti kandırıyorlar.

SIRADAKİ HABER