Milli Eğitim Bakanı Selçuk 'Okullar açılacak mı?' sorusuna yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ankara’daki Gümüşoluk İlkokulu’nda takdim törenine katıldı.

EĞİTİM 19.08.2020, 13:21
Milli Eğitim Bakanı Selçuk 'Okullar açılacak mı?' sorusuna yanıt verdi
banner257

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara’daki Gümüşoluk İlkokulu’nda, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme tedbirleri kapsamında “Okulum Temiz Belgesi” takdim törenine katıldı. Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları şöyle:

* Çabalarımız okulların 21 Eylül’de açılması yönünde… Olası tüm koşullara göre planlamamız hazır. 21 Eylül’de ders zili çaldığı zaman bir okulun hangi mekanında ne yapacağız nasıl yapacağız, hangi davranışlar ortaya koyulacak, servis araçları için hangi kurallar geçerli ayrı simülasyonlar yaptık.

2000 DENETMEN GÖREV ALACAK

* Okullarda 2000 denetmen görev alacak. Hangi okulun hangi ihtiyaç içerisinde olduğunu, belirli listelerle ortaya koyduk. Okulların temiz olmasını, hijyen denetiminin sağlıklı yapılmasını teşvik etmeye çalışıyoruz.

TAKİP ETMEK İÇİN YAZILIM HAZIRLADIK

* Çok aşamalı bir çalışmayı sürdürürken farklı değerlendirmelerde yapılıyor. Diyelim ki okul bu belgeyi aldı. Bitmiyor. Sürdürülebilirlik çok önemli. Okulun sürekli olarak temiz kalması hususunda çalışmalar yapılıyor. Bunu takip etmek için de bir yazılım hazırladık. Tüm okulların hangi durumda olduğunu takip etmek söz konusu.

* Dezenfektan ve maske konusunda endişemiz yok. Velilerimize nasıl destek oluruz, onu da planlıyoruz. Toplumun tamamından bu konuda destek bekliyoruz. Okullar açılmazsa ne kazanırız ne kaybederiz Bilim Kurulu’yla konuşuyoruz.

Yorumlar (4)
ökkeş 11 ay önce
Özel okullar ücretlerin üzerine yattılar.. vatandaşın hakkını savunacak bir kanun istiyoruz
k.maraş 046 11 ay önce
uzaktan eğitim verdiler ya oy üzdendir
yerel halk 11 ay önce
eğitim sistemi sıfır-- sonra ögrenciler bireylere gelemiyor diyorsunuz birazda hatayı kendinizde egitim sis. ve ögretmenlerde arayın torpille bu işler fazla yürümez yürüse bile en fazla sizin gibi işe yaramaz boş kafalar gibi olurlar
GÖREN GÖZ 11 ay önce
BAKAN BEY, ÖZEL OKULLARIN PANDEMİ SÜRESİNDE VEREMEDİKLERİ HİZMETİN ÜCRETİNİ İSTİYORLAR. BU KONUDA BEKLENEN AÇIKLAMIZI YİNE UCU AÇIK BIRAKTINIZ. AİLELERLE OKULLARI BAŞ BAŞA BIRAKTINIZ, BU KONUYU LÜTFEN ÇÖZÜME KAVUŞTURUNDA HER BİREY YOLUNA BAKSIN.SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ GİBİ KERVANIN YOLDA DÜZELECEĞİ YOK. SİZİNDE OKULLARINIZ VAR BÖYLE BİR KARAR ALMANIZDA NE KADAR BEKLENTİLİ OLUR ODA MUAMMADIR. ACİLEN BU KONUDA BİR OLUMLU VEYA OLUMSUZ BİR KARANIZI AÇIKLAMANIZI BEKLİYORUZ.
banner112
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:41