Ayden İnşaat'tan Kamuoyu Açıklaması

Kahramanmaraş'ta 430 kişiyi ev sahibi yapma vaadiyle dolandırıldığı iddia edilen Ayden İnşaat iddialar üzerine kamuoyu açıklaması yaptı.

EKONOMİ 14.12.2019, 16:42
Ayden İnşaat'tan Kamuoyu Açıklaması
banner257

Kahramanmaraş'ta 430 kişiyi ev sahibi yapma vaadiyle dolandırıldığı iddia edilen Ayden İnşaat iddialar üzerine kamuoyu açıklaması yaptı. 

AYDEN İNŞAAT'IN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE!

Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz menfur darbe girişimi sonrasında, her sektörde olduğu gibi ,inşaat sektöründe de Türkiye genelinde yaşanan daralma sebebi ile birçok inşaat firması iflas etmiş ve işleri yarım kalmıştır. Bu süreçte artan malzeme fiyatları, ekonomik daralma ve dedikodular karşısında şirketimiz de faaliyetlerine devam etmekte zorlandığından 2019 yılı Ağustos ayı itibarıyla 1 yıl süreyle konkordato ilan etmiştir.

​Konkordato ilan edildiği tarihten itibaren şirketimizin mal varlıkları üzerinde işlem yapma yetkisi kısıtlanmış olup, üç aylık sürenin dolmasının akabinde şirketimiz imtiyazlı alacaklılar (Bankalar ve Resmi Kurumlar) toplantısı yapmış, 11.12.2019 tarihinde yapılan toplantıda yasanın istediği yeterli çoğunluk sağlanamadığı için toplantı konkordato komiserleri ve toplantıya katılan diğer kurumlar tarafından ileri bir tarihe ertelenmiştir. İmtiyazlı alacaklılar toplantısı tamamlandıktan sonra Sayın Müşterilerimizle de toplantı yapılarak şirketimizin çözüm projeleri ( şirkete ait gayrimenkuller ve dairelerin dağılımı ) hakkında bilgi verilecektir.

​Şirketimizin kendi bünyesi dışındaki hiçbir kişi veya kuruluşla maddi veya manevi bağı bulunmamaktadır. Şirketimize ve şirket ortaklarına ait bütün mal varlıkları üzerinde konkordato sebebiyle tedbir bulunmaktadır. Dolayısıyla tüm müşterilerimizin alacakları koruma altındadır. Bu hususun aksi yönündeki sosyal medyada yapılan haberlerin hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu asılsız haberleri yayan kişiler şirketin iflasından menfaat sağlayacak şirketimizin alacaklı olduğu şahısların güdümündedir. Konkordato komiserlerinin ve Sayın Mahkemenin denetiminde yürütülen bu sürece, bu günlerde bir kısım kişi veya kişilerin yeniden basın yoluyla duyumlara dayalı haber yaptırılması bunu doğrulamaktadır. Aksi takdirde alacakları ve borçları yargıya intikal etmiş, konkordato marifetiyle kendisini ve alacaklılarını korumaya almış iyi niyetini göstermek için çabalayan bir şirketin aleyhine yapılan ve sürekli tekrarlanan haberlerin hiçbir anlamı ve doğruluğu olmayıp ,sürece katkı sağlamak yerine ne yazık ki zarar vermektedir.

​Bu aşamada değerli müşterilerimizden sabırla süreci takip etmelerini, süreç içerisinde üçüncü kişilerden aldıkları duyumlara-dedikodulara değil yalnızca şirketimiz tarafından ulaştırılacak bilgilere itibar etmelerini ve şirketin iflasına neden olabilecek olumsuzluklardan kaçınmalarını, şirketimizin mevcut ve üzerinde tedbir bulunan mal varlıklarının tüm borçlarını ödemeye yeter miktarda olduğunu, bu sebeple şirketimizin tüm müşterilerinin haklarını sonuna kadar teslim edeceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini, kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
AYDEN İNŞAAT LTD.ŞTİ
​​​​​​​   YÖNETİM KURULU

Yorumlar (47)
Hakan çekiç 8 ay önce
Ali Kebapçıoğlu yalan söylemene gerek yok senin işin gücün yalan bu zamana kadar hangi söylediğin doğru çıktı her gün inşaatlar başlayacak dedin en sonunda iflas ettik dedin mal varlıkların yeterliyse şimdiye kadar onları satıp paralarımızı öderdin senin boğazından haram lokma geçmeye alışmış ama kusura bakma bu kadar insanın parasını da ne sana nede oğluna yediririz hakkımız olan parayı Söke Söke senden alacağız bunu aklına sok !!
mağdur 8 ay önce
kestane KEBAP acele CEVAP...
Ramazan 8 ay önce
Sirketin üzerine birşey koymadınız
Hepsini oğlunun üzerine yaptınız
Sonra da utanmadan pervasızca açıklama yapın
Bu ne yüzsüzlük utanmazlik
Ibo 8 ay önce
Ayden inşaat !
Emeklerimizi ve hayallerimizi çaldınız!
Osman dili @ıbo 8 ay önce
Allah geçsin seninle dalga ! Sen hayallerini Allaha anlatırsın !
Vicdansız !
belli ki sende onlardansın, yoksa böyle dalga geçmezdin !
Osman dili 8 ay önce
Hayallerin mı vardı.anlatsana biraz
K.maraş lı 8 ay önce
En son ödeğeceğiz dediklerinin üzerinden 2 geçti kimi kandırıyorsun uz siz
Vatandaş 8 ay önce
Hala sahtekarlık peşindeler
Fatih 8 ay önce
Tüm borçlarını ödemeye yeter miktarda paran olduğunu söylüyorsun konkordato öncesi hiçbir yapıcı faaliyette bulunmuyorsun yalana bak yalana
Marasli 8 ay önce
Yalanciyi..... birşey yapsalar
Kimse yalan söylemez hırsızlık yapmaz !
Ben Been 8 ay önce
Çokyiğit Sitesindeki eksiliklerinizden hiç bahsetmemişsiniz.
Asilhan 8 ay önce
Yazıklar olsun size ve sizin arkanızda duran siyasetçi ağbabalarınıza 1 daireyi 27 farklı kişiye sat sonra elini kolunu salla gez gününü gün et.insanın zoruna sizin gibi dolandırıcılara para kaptırmak değilde bu ülkede adalet olmaması halkın haklının garibanın kimsesiz oluşu adalet elbet bir gün tecelli edecek kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz elbet
SÜLEYMAN 8 ay önce
SAYGIDEĞER KARDEŞİM SENİN DE DEDİĞİN GİBİ ADALETİN OLMAMASI EN BÜYÜK SORUN.
MERHUMUN DA DEDİĞİ GİBİ "DUVARDA ADALET YAZIYOR ONA GÜLÜYORUM"
TEZ ZAMANDA ALACAKLARINIZI ALIRSINIZ İNŞALLAH.
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. ŞU AN MECLİSTE KAHRAMANMARAŞ HALKININ VEKİL OLARAK TAYİN ETTİKLERİNDEN DEĞİL DE ALLAH'DAN YARDIM DİLEYİN. ORADA OTURANLAR SADECE KENDİ MENFAATLERİNE VE DE KOLTUKLARINA ÇALIŞIYORLAR. NEREDEN GELDİKLERİNİN NEDEN ORADA OLDUKLARININ FARKINDA DEĞİLLER. ALLAH YANINIZDA OLSUN. GEÇMİŞ OLSUN.
MARAŞIN DELİSİ 8 ay önce
ÖZEL İDARENİN ÖNÜNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINDA HACI BABANIN BİRİ 80.000TL YE İKİ DAİRE ALDIK DEYİP BU SÜTTEN ÇIKMA AK KAŞIK GÜRUHA AĞIZ DOLUSU VERİP VERİŞTİRİYORDU.
O GÜNLERDE MARAŞIN PİYASASINDA 1+1 100.000 TL ÜSTÜYDÜ. NE DEMEK İSTİYORUM MÜTEAHHİTLERE AİT SIFAT YAZMAYA GEREK YOK DA BELEŞE 2 DAİRE SAHİBİ OLACAĞIM DİYE DÜŞÜNEN BU AKIL KÜPÜ KİTLE ÇOK MU ???????
HİÇBİRŞEY DEMİYORUM NASILSANIZ ÖYLE MUAMELE GÖRDÜĞÜNÜZ AŞİKAR!!
musa kurtgöz 8 ay önce
ağzına sağlık
H m 8 ay önce
Otuz beş yıllık emegimi çaldınız tazminat paramdi diğer adıyla kefen paramdi umutlarımızı gasp ettiniz Allah belanı zi versin gününü goremeyesiniz inşAllah Ömer dolu Zengin de dahil Bazan insanın nevri dönüyor biliyormusunuz Altmış yaşımdayım emekliyim güya ama haala çalışıyorum
Taşkın 8 ay önce
Ne şirketi ya dolandiriciligin adını şirker koymuşlar birde. Millettin parasıyla son model arabalarla cakas atıyorsunuz kendinizi bir anda luks bir hayatın içine atıyosunuz sonra yandı gülüm keten helva neymiş ekonomik krizmiş. Bunlarda oldugu kadar devlettede suç var kardeşim. 100.000 lira parası olan müteahitlige soyunuyor. Devlet diyecek ki kaç tane konut yapacaksan bunun karşılığinda bana teminat vereceksin diyecek yada en az yapacagi iş kadar maddi sınırlama getirecek. 25 yaşinda bebeler müteahitlik yapıyor bu ulkede. Cekiyor altina son model bmw yi sonra battım diyor. Olan vatandasa oluyor.
Ahmet 8 ay önce
Eğer söylediklerinizde samimi olsaydınız bir büro açıp bütün üyelere bilgi verirdiniz.kul hakkı yiyorsunuz .hakkım haramdır.bu kadar insanın vebali sana yeter
Ahmet 8 ay önce
Dürüstseniz aynı daireyi birden çok kişiye neden sattınız. Bundan daha iyi nitelikli dolandırıcılık olur mu?
Kimsesiz 8 ay önce
Öncelikle haber46 ailesine gösterdiği hassasiyet için çok teşekkür ederim tüm mağdurlar adına.bu insanlar bunca insanı çok açık söylüyorum bakın altını çiziyorum dolandırmış tır.1 daireyi 23 kişi satıp hiçbir yasal izin ve başvuru yapmadan hayali arsalardan maket satış yapmıştır.acı olan şu ki 3 yıldır mücadele ettiğimiz yargı yolu da tam bir hayal kırıklığı yaratmıştır.işte inanın insanın aklına tek şey geliyor haklıya halka kimsesize bu ülkede adaletten siyasetten bürokrasiden en ufak destek gelmemesi.inanın bu insanı çok üzüyor
Tamer Yaşar 8 ay önce
Bizim bu yalanlara artık karnımız tok biz artık lafa değil icraata bakıyoruz. Uzatmaların uzatmasını oynuyorsunuz.
Ayden magduru 8 ay önce
Yalancı Ayden konkardato ilan ettiğinde 8 milyon malvarlığım var diyorsun 40 milyon borcu nasıl ödeyebilecek anlayamadım hep yalan söylüyorsun kaçırdığın o paraları ogluna ve parayı aktardığı kişilerden alıp ödeyeceksin başka çaren yok yoksa bu milletin ahı kalırım sanıyorsun hem oğlun hem ortakların parayı kaçırdığın o kişilerle birlikte sana ğüneş yok
Birisi 8 ay önce
430 değil 550 kişi yaklaşık 40milyon ₺para dolandır milleti sonra adam ım diye gez
mali 8 ay önce
sahtekarlar...
Sade Vatandaş 8 ay önce
Tapusu olmayan maket üzerinden satılan yarı fiyatına sözde aldığınız daireler, arkadaşlar topraktan satış diye bir şey yok, tapusu var ise gider satış yaparsın, 200 binliralık daireyi 100 binliraya almak için böyle bir yola girersen sonun hüsran olur. Teminat mektubu varmı firmanın, is bitirme sigortası, neye göre bitmeyen olmayan bir ürüne para ödeme yapıyorsunuz. Tesslimatlar toraktan satışta en az 18 ay sonra olur. Sem şimdi bu yöntem ile daire alsan dolar şimdi 5,70, 1 yıl sonra 10 tl, herşey ithal olan bu ülkede nasıl teslimat bekliyorsunuz, devleti yönetenler adam olsa insanlar mağdur olmasın diye yasa takip çıkartır kimsede mağdur olmaz. Müteahhit te suçlu, uyanık vatandaşta, kanunlarda. Kimse kimseyi karalamasın.
Hakan 8 ay önce
Helal olsun kardeş çok güzel çözümlemişsin olayı. Sana zahmet şimdi de şu paraları bir alsana o sorunu da çöz. kafa zehir nasılsa her şeyi çok biliyorsun.
SÜLEYMAN 8 ay önce
PARDON BEYEFENDİ
AYIP OLMAZSA AYDEN İNŞAAT AKRABANIZ MI İŞ YERİNİZ Mİ?
AKRABANIZ İSE NEYİNİZ OLUYOR
İŞ YERİNİZ İSE HANGİ DEPARTMANDA ÇALIŞIYORSUNUZ?
Mustafa dert 8 ay önce
Haber46 size tek sorum var. Neden Yapılan basın açıklamasına katılmadınız? sebebiniz neydi. Adamlar herkesi dolandırmış habere devam etsene..
EDİTÖR: Peki siz yapılan basın açıklamasının haberini neden görmüyorsunuz?
Ayden magduru 8 ay önce
Allahın adaleti herşeye yeter mazlumun ahı yerde kalmaz Allah ıslah etsin onları
ali 8 ay önce
iki daire alan bir arkadaşım 3 sene önce parasını istemeye gittiğinde NE YAPACAN İKİ DAİRE ALDIN DIYE BENIMI SATIN ALDIN GİT NEREYE ŞİKAYET EDERSEN ET diyen kapısından kovan utanmazların yaptığı açıklamaya bak hele kimsenin şüphesi olmasınmış..
1+1 mağduru ejder 8 ay önce
Biz bunların boş laflarına alıştık yazık bu insanlara konkardoto falan zaman kazanmak
Mustafa 8 ay önce
Yalancılar sahtekarlar sizi bizi oyalayıp duruyorsunuz anca Ayden inşaat. Bu kadar insanın güvenini kırdınız, bu dünyada ayrı diğer tarafta ayrı hesap vereceksiniz sanmayın ki hep kaçacak ve rahat kalacaksınız elbet bir gün o tasmalar boğazınıza takılacak...
Osman Sert 8 ay önce
Iyi niyet maskesi altında, millete yalan söylüyorsunuz.
Mehmet 8 ay önce
Bırak bu yalanları hep aynı hikaye be geç bu yalanları kebabçı 25 kişiye sat ondan sonrada hikaye anlat
Mehmet 8 ay önce
Akşam yemek yerken ve su içerken hiç mağdurların ekmeğinden ve suyundan artırdığı paralar aklına geliyormu nasıl boğazından geçiyor nasıl uyku uyuyorsun
Fişekçi 8 ay önce
Bir ara ben de ev almak için gitmiştim, tuhaf bir elektrik almıştım ve bir daha uğramamıştım. Allah korumuş.
Ahmet balıkçı 8 ay önce
15 temmuza sığın milletin parasını ye ....nın önde gideni. Madem 15 temmuzdan dolayı yapamadın mükerrer satışlar niye. Memlekette adam gibi savcı hakim olaydı sana o paraları tıpış tıpış ödetirdi sma hakim ve savcılarda satılmış. E
Celâl bey 8 ay önce
Haberi öyle vermişsinizki sanki dolandırılanlar suçlu
EDİTÖR: Celal Bey. El insaf. İki tarafın da tüm açıklamalarını yayınlıyoruz. Daha ne yapalım?
Halil ziba 8 ay önce
Iyi niyetten bahsediyor adamlar ne kadar rahat valla helal olsun bunlar yüzünden esnafa güven kalmadı yiyemeyecegin yemeğin başına geçme kardeş yapamayacaksan milletin emeğine yazık Allah adamı tepe taklak eder
Merhabalar, 8 ay önce
Cevre ve sehircilik il mudurlugu ilgili belediye bunlar vazifelerini tam yapsa sorun kalmayacak.
Tekerekte malik ejder sitesi var projeye aykiriligi kacak yapilari eksiklikleri ve proje sahtekarligi hersey var. Onikisubat belediyesi is bitirme ruhsati veriyor. Cevre ve sehircilik il mudurlugu tespit raporu hazirliyor. para cezasi veriyor. Belediye de bununla ilgili olanlara sorusturma aciliyor. Ama hala is bitirme ruhsatı iptal etmiyor. Neden ben ak partiyim ben ayni sendikayim diye. Bilirkisi geliyor siteye kıvıra kivıra rapor hazirliyor. Cevre ve sehirciligin il muduru cikiyor bu dosyada haberim olmadan birsey yapmayin diyor. Hadi en fazla 20 veya 30 yil yaşadın. Ahirette hesabini soracagim InsaAllah.
Arkadaşlar once sebep olanlari. Sonra goz yuman belediye ve cevre ve sehircilik il mudurlugu calisani kimse ggörevinden alacaksin.kamu hizmeti vermeyeceksin. Bunlari coluk cocugunu Allahıma havale ediyorum.
Bilirkisi raporunu İTÜ de derste sorumsuz. Yanli rapor ornegi diye ders kitanikitabına koyduracagim
MUSTAFA 8 ay önce
Bu kadar arsız insan da oluyormuş demekki , Bizim alın terimizi çaldılar. Her ezan vaktinde dua ediyorum Allah ikisininde evlatları için evini hastane, hastaneyi evi yapsın.
Paramedik 8 ay önce
Eyüp parasını çabuk verin vermezseniz haram olsun
Adem büyük 8 ay önce
15 temmuz bahane dolandırıcık şahane
Habip şeker 8 ay önce
Bunca insanlar yalan mı söylüyor yani ayden inşaat yetkilisinden tut vasıfsız elemanı dahi bu insanları şahsım olarak hep yalan dolanla insanları oyaladılar senet verdiler onları ödemediler ali kebapcı ve Mehmet dişçeken ve Ömer doluzengin bunların emlakcıları Allah bunların belalarını versin
Furkan çam Beye 8 ay önce
Lutfen Malik Ejder Sitesi yorumlarini yayinlayin. Ve bu olayi haber yapın.
Mehmet 8 ay önce
Kebabçı utanın biraz be allah belanızı versin 25 kişiye bir ev satılırmı yuh lan
Mustafa 8 ay önce
Yalancılar verin o zaman paralarımızı 2 yıldır oyalıyırsunuz bizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:00
Güneş 05:34
Öğle 12:43
İkindi 16:31
Akşam 19:43
Yatsı 21:10
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25