Başkan Güngör Andırın'da Kiraz hasadına katıldı

Başkan Güngör Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde kiraz hasadına katıldı.

Başkan Güngör Andırın'da Kiraz hasadına katıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Andırın’da Çiğşar Mahallesi’nde kiraz hasadı yapan çiftçileri de ziyaret etti.

Andırın’a gerçekleştirdiği gezi ve incelemelerin ardından Cuma Namazı çıkışında vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Güngör, Kışla Bahçesi, 4 Minareli Asma Köprü’yü de gezdi.

Çiğşar Mahallesi’nde kiraz hasadı yapan çiftçileri de ziyaret eden Başkan Güngör, Çiğşar Kirazı’nın Avrupa ve Arap ülkeleri tarafından tercih edildiğini söyledi.

Başkan Güngör burada yaptığı açıklamada: “Andırın’a düzenlediğimiz gezi ve incelemelerimizin ardından Çiğşar Mahallemize geldik. Buradaki kiraz bahçelerini gezerek kiraz toplayan çiftçilerimizle hasbihal ettik. Burası gerçekten cennet gibi bir yer. Ülkemizde kiraz hasadının en son yapıldığı 1650 rakımlı Andırın/ Çığşar Mahallemizde hemşehrilerimizle bir araya geldik. Memleketimizin bereketli topraklarının mahsulü olan Çiğşar kirazı tadı ve aromasıyla Avrupa ve Arap ülkeleri tarafından da tercih ediliyor. Burada verilen emeğin karşılığının alındığını görüyoruz.

Andırın ve mahallelerinin bu potansiyelle çok daha fazla ziyaretçiyi hak ettiğini düşünüyorum. Burada oluşan ticari potansiyelin inşallah turizm açısından da önümüzdeki süreçte önemli katkılar ve gelişmeler olacağını düşünüyorum. Tüm Andırınlı hemşehrilerimize misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rozturk.59
rozturk.59 - 2 ay Önce

Çok Büyük Olay. Andırın' lıların Başı Göğe Ermiştir. Kiraz Hasatı da İkiye Katlanmıştır. Siz de Haber46 Olarak Bunu Haber Diye Yayınlıyorsunuz. Yalakalığa Devam. İcraata Gelince Fıss. Vah K. Maraş' lım Vah..!!!???

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 2 ay Önce

Tadı güzel miydi bari?Muhtarı da görevden aldın mı?

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Bak adam çalışmaya başladı.

BERTİZLİ
BERTİZLİ - 2 ay Önce

SAYIN BAŞKAN BERTİZE DE BİR GELSE YEDİKUYULAR YOLLARI MERDİVEN BASAMAĞI GİBİ TOZ BULUTU OLUŞUYOR BURALARI BİR GÖRSE.GELEN GİDENİ ARATIRMIŞ DERLER GİDEN BUNDAN ÇOOOK DAHA İYİYDİ

Ahmet Eren
Ahmet Eren - 2 ay Önce

Flaş flaş flaş...Dünya tarihinde bir ilk!Büyükşehir Belediye Başkanımız icraat yerine kiraz bahçelerini gezdi.Son Dakika.

Fatma Başıbüyük
Fatma Başıbüyük - 2 ay Önce

Eskiden avrupa tırlarinin biri gelir biri giderdi 1.2 tl ye kiraz satıyoruz ürettiğimiz kirazlar işçi masrafını karşılamıyor birde güzel bir iş yapıyormuş gibi konuşuyorsunuz malımızı zorla satıyoruz köylü çok zor durumda 18 yılından beri 50 kmlik Andırın kadirli yolunu bitiremediniz buna kargalar bile güler yalakalar yüzünden yapılamıyor vah yazık bizlere

SIRADAKİ HABER

banner122