Denizcilik sektörü İzmir’de buluşuyor

Denizcilik sektörünün İzmir buluşması Boatshow İzmir-3. Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı, bu yıl Gaziemir’deki yeni fuar merkezi Fuar İzmir’de yapılacak. İZFAŞ’ın 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlediği fuara, İMEAK Deniz Ticaret...

Denizcilik sektörü İzmir’de buluşuyor

Denizcilik sektörünün İzmir buluşması Boatshow İzmir-3. Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı, bu yıl Gaziemir’deki yeni fuar merkezi Fuar İzmir’de yapılacak. İZFAŞ’ın 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlediği fuara, İMEAK Deniz Ticaret...

06 Nisan 2015 Pazartesi 13:16
Denizcilik sektörü İzmir’de buluşuyor
banner208
Denizcilik sektörünün İzmir buluşması Boatshow İzmir-3. Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı, bu yıl Gaziemir’deki yeni fuar merkezi Fuar İzmir’de yapılacak. İZFAŞ’ın 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlediği fuara, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi de 288 metrekarelik stant ile katılacak. Boatshow İzmir Fuarı’nda, İMEAK DTO İzmir Şubesi’nin standı altında deniz turizmi ile uğraşan 22 resmi kurum, kuruluş ve üyeleri yer alacak. Fuar, 8 Nisan Çarşamba ve 9 Nisan Perşembe günleri saat 10.00-19.00, 10 Nisan Cuma ve 11 Nisan Cumartesi günleri ise 11.00-20.00 arasında gezilebilecek.

İMEAK DTO İzmir Şubesi’nin fuar süresince düzenleyeceği üç panel, denizcilik sektörüne yeni ufuklar açacak. 8 Nisan’da İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Ticaret Odası işbirliği ile düzenlenecek "İzmir’de Tekne Üretiminin Geleceği" panelinde konuyla ilgili araştırmacılar, yerel yetkililer, üreticiler ve tasarımcılar biraraya gelecek. 9 Nisan’da "İzmir’de Su Sporlarının Sorunları ve Geleceği", 10 Nisan’da ise "Marinaların Sorunları ve Çözüm Önerileri" panelleri yapılacak.

TEKNECİLİKTE İZMİR’E YENİ VİZYON

8 Nisan 2015 Çarşamba saat 14.00-17.00 arasında düzenlenecek "İzmir’de Tekne Üretiminin Geleceği" panelinin oturum başkanlığını, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekne Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gökdeniz Neşer yapacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Emre Ergül İzmirlinin deniz mekanını kullanım alışkanlıkları, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Can Özcan ise geçmişten günümüze İzmir tekneleri ile ilgili sunumlar yapacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Osman Demirbaş ve Yrd. Doç. Dr. Markus Wilsing, "Bir Kimlik Sorunsalı" başlıklı bir sunum yapacak. Gözüyılmaz Mühendislik Gemi Sanayi Ticaret Ltd.Şti. Genel Müdürü Nazif İnam, polietilen teknelerin tasarımı ve üretim şekillerini ele alacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emrah Erginer, Türk Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği İzmir İl Koordinasyon Kurulu’nun düzenlediği kartondan tekneler yarışı ile ilgili bilgi verecek. İzdeniz Genel Müdürü Salih Aslan ise İzmir Körfezi’nde faaliyet gösteren gemi ve teknelerin bağlama, barınma ve bakım onarım yer ihtiyaçları ile ilgili bir sunum yapacak.

‘SU SPORLARINDA GELECEK VAR’

9 Nisan 2015 Perşembe saat 14.00-16.00 arasında "İzmir’de Su Sporlarının Sorunları ve Geleceği" konulu panel düzenlenecek. Oturum başkanlığını Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Serim Paker’in yapacağı panelde, Alaçatı Beach Resort Sörf Okulu’ndan Engin Kalafatoğlu ve Çağla Kubat Windsurf Okulu’ndan Çağla Kubat, Ege Bölgesi’ndeki sörf merkezlerinin sıkıntılarını ve çözüm önerilerini dile getirecek. İMEAK DTO Dalış Turizmi ve Su Üstü Aktiviteleri Hizmetleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Barış Güntekin, dalış sporunun problemleri ve çözüm önerileri hakkında konuşacak. Türkiye Yelken Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Hakan Kütük, Ege Bölgesi’nde yelken sporu, sıkıntıları ve çözüm önerilerini dile getirecek. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran ise İzmir’de yüzme sporu ve geleceği konusunda konuşacak.

MARİNA YATIRIMCILARI GELECEK

10 Nisan 2015 Cuma saat 14.00-16.00 arasındaki "Marinaların Sorunları ve Çözüm Önerileri" panelinin oturum başkanlığını, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güldem Cerit yapacak. Panelin ilk sunumunu İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi, Marina İşletmeciliği Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Marinalar Koordinatörü Ali Erkan Bezirgan yapacak. Bezirgan’ın sunumu Akdeniz’de, Ege’de ve Türkiye’de deniz turizmine genel bakış, Türkiye’de marina işletmeciliği yapan kuruluşlar ve marinaların genel tanıtımı üzerine olacak. Setur Çeşme Marina Müdürü ve Deniz Turizmi Birliği Başkanı Hakan Tellioğlu, marina işletmeciliğinin özellikleri ve sahip olmaları gereken standartlar, marinalarda çevre problemrei ve alınan önlemlerle Mavikart konusunda sunum yapacak. İMEAK DTO Meclis Üyesi, Marina İşletmeciliği Meslek Komitesi Başkanı, Ece Saray Marina&Resort Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Ece ise marina yatırımlarında ve işletmelerinde uygulanan mevzuat ve ortaya çıkan sıkıntılar üzerine bir sunum yapacak. İMEAK DTO İzmir Şubesi danışmanı, Margen Deniz ve Kara Araştırmaları Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’nden Dr. Ersel Zafer Oral ise yeni yapılacak kıyı tesisleri ve marinaların planlanması konusunu ele alacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Oğuz Atik, marinacılık eğitimi konusunda sunum yapacak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner215

banner122

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225