En yüksek enflasyon Kahramanmaraş bölgesinde

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aylık ve yıllık enflasyonu açıkladı. Verilere göre en yüksek enflasyon Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye bölgesinde gerçekleşti. Bu arada yıllık enflasyon 21,62 olarak açıklandı.

En yüksek enflasyon Kahramanmaraş bölgesinde

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aylık ve yıllık enflasyonu açıkladı. Verilere göre en yüksek enflasyon Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye bölgesinde gerçekleşti. Bu arada yıllık enflasyon 21,62 olarak açıklandı. 

İstatistiki Bölge Birim Sınıflaması (İBBS) 2. Düzeyde bulunan 26 bölge içinde, aylık bazda en yüksek artış yüzde 0,15 ile "Van, Muş, Bitlis, Hakkari" bölgesinde olurken, geçen yılın aralık ayına göre en yüksek artış yüzde 23,59 ile "Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan" bölgesinde gerçekleşti. 12 aylık ortalamalara göre en yüksek artış yüzde 17,50 ile "Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye" bölgesinde kaydedildi. 

Kasımda geçen yılın aynı ayına göre en yüksek artış da yüzde 25,06 ile "Mardin, Batman, Şırnak, Siirt" bölgesinde oldu. Bu bölgeyi, yüzde 24,78 ile "Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan" bölgesi takip etti. En düşük fiyat artışı ise yüzde 19,87 ile "Ankara" bölgesinde gerçekleşti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
46 musti
46 musti - 3 ay Önce

Maraşımızın müslüman esnafı çok olduğundandır herhalde??? Hakkından fazlasını yemeye çalışanın boğazından geçmesin,Allah ıslah etsin...

Arslan
Arslan - 3 ay Önce

En yüksek OY da k.maraş tan. Ne kadar acı demi.

Devedikeni
Devedikeni - 3 ay Önce

Biz Maraşlılar çok müslümanız ya ondan olmasın

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 3 ay Önce

Haziranda aldığım ürün 12.50 lira, ekimde aldığım aynı ürün 21.90 lira oranını siz söyleyin.

Ahmet AZAK
Ahmet AZAK - 3 ay Önce

K.Maraştaki marketleri burdan şikayet ediyorum.Enflasyonla mücadele adı altında indirim yapıyoruz pankartı asmışlar, tam tersine herşeyde yaklaşık %40 zam yapılmış.Enflasyonla mücadelede %10 indirim yapıyoruz diyorlar içeri girip bakıyorum her gruptan birinde yapmışlar diğerlerinde zamlı fiyat var.Bunlar vatandaşı da, hükümeti de kandırıyorlar.Lütfen yetkililer bunun üzerine gitsin.Maskelerini indirsinler.

en yuksek
en yuksek - 3 ay Önce

enyüksek enfikasyon marasta ise bunun sebebini yetkililer araştırldimi yoksa körler sağırlar birbirinimi ağılar oldu

Sebep
Sebep - 3 ay Önce

Üretim olmazsa enflasyon olur . Üretimin olması için kırsaldaki insanlar desteklenmeli . Tarım ve hayvancılığın sorunları çözülmelidir

sade vatandaş
sade vatandaş - 3 ay Önce

millet aç, sen üretime değilde tüketime yatırım yapar, her şeyi ithal edersen, batar bu ilke, boş laflara gerek yok kandırmacalara, birde gidip bu insanlara oy verip ülkeyi uçurumun kenarına sürükleyen bir kesim var, yatacak yeriniz yok bilesiniz,

cast
cast - 3 ay Önce

Ben bakıyorum katlamışlarsa fiyatı almıyorum kullanmıyorum kime satarlarsa satsınlar

kahramanmaraşlı
kahramanmaraşlı - 3 ay Önce

O şairlerin şiirler yazdığı şanlı millet bu mu . hepsi daha çok kazanim ,haram helal önemli değil diyor. yazıklar olsun. kanları kurusun.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224