Herkes kendi derdine düştüğünde Haber46'nın derdi Kahramanmaraş ve memleketti

Termik Santrallere filtre takılma süresini 2,5 yıl uzatan kanun teklifine ilk günden itibaren karşı çıkan Haber46'ya bazı troller başka derdiniz yok mu? diye soruyordu. Cevabı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Termik santraller 6 ay içinde filtre takacak sözünün üzerine veriyoruz: Evet sizin başka dertleriniz var biliyoruz ama bizim derdimiz Kahramanmaraş...

Herkes kendi derdine düştüğünde Haber46'nın derdi Kahramanmaraş ve memleketti

Haber46 Kahramanmaraş'ın Afşin ve Elbistan ilçelerinde bulunana termik sanytraller dahil 15 termik santrale filtre takılmasının 2,5 yıl uzatılmasına ilk günden itibaren karşı çıktı. Konuyla ilgili onlarca haber yaptı. Bu süreçte halkın yanıda olmayan iktidarı da, muhalefeti de eleştirdi. 

Bu süreçte bazı troller gerek haberlerimizin altına yazdıkları yorumlarda gerekse sosyal medyada bize 'işiniz gücünüz termik santral ve filtre, başka derdiniz yok mu?' diye soruyorlardı. O soruları bu güne kadar cevapsız bıraktık. Afşin Elbistan'da 300 bin kişiyi ölüme terk eden bu kanun teklifinin vehametini göremeyenlere verecek cevabımız yoktu.

Bazı troller anlamasa sa iktidar da çıkarılan kanunun ne kadar büyük bir hata olduğunu anladı ve bu gün en yetkili ağızdan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un sözleriyle yanlıştan dönme sinyali verdi. 

Geçtiğimiz gün Meclis'ten torba yasa içinde geçen maddeye göre; termik santrallerin filtre takma zorunluluğu 2.5 yıl daha ertelenmişti.

Türkiye'de yer alan 15 santralin filtre takma zorunluluğu olmaması, halk sağlığını tehdit ettiği için tepki toplamıştı.

BAKAN AÇIKLADI

Bu gelişmelerden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir açıklama yaparak; santrallerin filtre takacaklarını açıkladı.

Bakan Kurum, termik santrallerin 6 ay içerisinde filtreleme adımı atmamaları halinde Bakanlık olarak, çevreyi koruyacak adımı atacaklarını bildirdi.

HABER46 HALKIN YANINDA

Haber46 olarak bu süreçte halkın yanında olarak verdiğimiz mücadelenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki süreci de büyük bir titizlikle takip edeceğimizi ve halk sağlığını tehdit eden termik santrallere filtre takılıncaya kadar konuyu takip edeceğimizin bilinmesini istiyouz.

Birileri başka hedefler peşinde koşarken, Haber46'nın tüm derdinin Kahramanmaraş ve memleket meselesi olduğunu bir defa daha ilan ediyoruz. Halkımıız sağlığının, milletimizin menfaatlerinin, birilerinin şahsi menfaatlerine kurban edilmesine asla izin vermeyeceğiz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAS MARAŞLI
HAS MARAŞLI - 2 hafta Önce

ARKADASLAR YANLIŞ ANSİLMA VAR HERHALDE BAKAN 6 AY İCİNDE BİTİRELİCEK DEMİYOR ADİM ATMAMALARİ HALİNDE DİYOR.

Elbistan,lı
Elbistan,lı - 2 hafta Önce

Haber46 Candır tarafsız haber yapiyosunuz Millet olarak arkanizdayiz. InsAllah sık sık gündeme gelirse Şeker fabrikalarida takar. Kurtuluruz

Ali ihsan
Ali ihsan - 2 hafta Önce

Tayyip erdogan in gerekirse kapatin dedigi gibi bakan bey de 6 ay da yapilacak demis tabi tabi zaten bu halka da bu lazim alin gazini. Burayada yaziyorum madem 6 ayda yapilacsk kanun neden 2.5 yil boş konuşmasin bakan

Ekrem nacar
Ekrem nacar - 2 hafta Önce

Haber 46 ve ekibi kardeşlerim hepinizden Allah razı olsun.ben Afşin de yaşamıyorum k.maras merkez Dulkadiroğlunda oturuyorum.mesele memleket meselesi memleketine faydalı olan insanlardan rabbim razı olsun.memleketine zarar vermeye çalışan kim varsa rabbim ıslah etsin

Ali dinc
Ali dinc - 2 hafta Önce

Bir Afsinli.olarak gundemde tuttugunuz icin size cok tesekkur ederim. Saolun varolun

Ahmet Köz
Ahmet Köz - 2 hafta Önce

Duyarlı haberciliginiz için teşekkürler.Trollere bakmayın siz.Memleket yansa umurlarında olmaz.Yeterki partilerine birşey olmasın

ZILGIT ÇEKEN ÇOCUK
ZILGIT ÇEKEN ÇOCUK - 2 hafta Önce

Aynen Öyle Doğru Haber !

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Menfaatini düşünenin Allah belasını versin.

hasan
hasan - 2 hafta Önce

6 AYI BIRAK 2.5 YILDA O FİLİTRE TAKILIRSA BEN İNSAN DEĞİLİM.

Ne farkeder
Ne farkeder - 2 hafta Önce

Maalesef şehrimizin TV kanalı Aksu TV iktidar yanlısı oldugu için boyle olaylardan haberimiz olmuyor mesala maraş kalesi ve birçok olaylar gibi

Afşin
Afşin - 2 hafta Önce

3 yıl yasal hak tanındı milletin gazını almaya çalışıyorlar. Boş konuşuyorlar. İnsan dan daha ucuz birşey yok ülkemde

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Bir kere bile yeniden refah partisi ile ilgili haber görmedik sitenizde, kurulmamış partilere bile yer verilirken. Tarafsizliginiz tartışılır.


SIRADAKİ HABER